Granat jest nie tylko smaczny – dzięki swoim właściwościom nadaje się do tworzenia domowych kosmetyków. Jakie domowe kosmetyki można zrobic z granatów?
Domowe kosmetyki z granatów - przepisy

Maseczki z granatu

Granaty mają bardzo dobry wpływ na wygląd naszej skóry. Zawarte w nim składniki pomagają regenerować komórki, działają antyoksydacyjne, przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Poprawia się gęstość i elastyczność skóry.

Maseczka ujędrniająca

Łyżkę soku świeżo wyciśniętego z pestek granatu wymieszać z dojrzałym bananem i łyżeczką płynnego miodu. Nałożyć na twarz, po 20 minutach zmyć przegotowaną, letnią wodą.

Peeling rozświetlający cerę

Pestki z granatu dobrze rozdrobnić lub zmiksować, dodać 2 łyżki słodkiej śmietany. Wymasować tłuste partie twarzy i spłukać letnią, przegotowaną wodą.

Maseczka nawilżająca

Ziarna granatu zmiksować lub rozgnieść widelcem, dodać żółtko, łyżeczkę miodu, łyżkę płatków owsianych i łyżeczkę oleju z pestek winogron. Wszystkie składniki dobrze wymieszać i nałożyć na twarz i dekolt na 20 minut. Zmyć letnią, przegotowaną wodą.

 http://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/styl/kosmetyki-z-granatu-jakie-mo%C5%BCna-zrobi%C4%87/ar-CCeV8?li=AA2FWyB&ocid=SK2MDHP

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.