19:32

Współczesny świat oferuje nam szereg przeróżnych możliwości. W obecnych czasach mamy naprawdę mnóstwo możliwości dotyczących urządzenia kuchni. Istnieje wiele różnych inspiracji oraz ciekawych wzorców, które pozwalają wybrać nam ten odpowiedni styl. Czy słyszeliście już o stylu skandynawskim w kuchni? Przeczytajcie i dowiedzcie się czym się charakteryzuje i jak go urządzić.
Jak wygląda styl skandynawski w kuchni?
Styl skandynawski charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i funkcjonalnością. Przy tworzeniu tego stylu kierujemy się minimalizmem i umiarkowaniem. Ten motyw staje się coraz bardziej popularny w Polsce, ponieważ łączy w sobie skromność z praktycznością. Kuchnia skandynawska jest odpowiednio oświetlona naturalnym światłem i pełna otwartej przestrzeni. Nie znajdziemy w niej niepotrzebnych akcesoriów i ozdobników. Można spokojnie przyznać, że ma w sobie coś z eleganckiego stylu. Nie można tego motywu odebrać jako „zbytnia oszczędność" to komfortowa i funkcjonalna kuchnia, w której znajduje się tylko to co domownikom naprawdę jest potrzebne.
Jak urządzić kuchnie w stylu skandynawskim?
Nie obędzie się bez pomocy fachowca, który odpowiednio pokieruje nas i zaproponuje właściwe rozwiązania do kuchni w tym stylu. Warto jednak przed spotkaniem z doradcą, przygotować się i określić elementy, które będą nas interesować. Wiesz już, że kuchnia skandynawska to przede wszystkim prostota i wygoda. Taka kuchnia idealnie sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach, z dużymi oknami. Naturalne światło optycznie powiększa kuchnie i ją rozświetla.
W oknach kuchni skandynawskiej nie zobaczymy zasłon czy firanek. Najczęściej zamiast nich zobaczymy duże okna lub rolety. Na ścianach znajdują się delikatne płytki w kolorze pasteli lub bieli lub drewno. Często też można zdecydować się na pomalowanie ścian farbą w jednolitym kolorze.
Na podłodze pojawiają się panele lub drewno. Jedynymi dodatkami w takiej kuchni mogą być doniczki z ziołami, ceramika czy szkło. Dodatki te powinny być jednak praktyczne i mieć konkretne zastosowanie. Nie powinny pojawić się bez konkretnego przeznaczenia.
Istotną rolę odgrywają jednak meble. Meble powinny być odpowiednio dobrane do wnętrza w kuchni. Tutaj warto skorzystać z pomocy projektanta, który zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. Szafki w gładkim stylu, ergonomiczne i wygodne.  W jednym kolorze, bez niepotrzebnych ozdób. Najczęściej w kuchni skandynawskiej pojawiają się białe szafki i półki. Niektóre mogą być oszklone, dla delikatnego urozmaicenia. Blaty powinny być w odcieniu czarnym lub brązowym.
Jeśli szukasz profesjonalnej kuchni, odwiedź lub skontaktuj się z projektantami w salonie Meble Bogaccy

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.