Olejek makadamia powstaje z orzechów rosnących na drzewie makadamii. To wiecznie zielone drzewo występuje między innymi w Australii, a obecnie uprawiane jest także na Hawajach i w Ameryce południowej. Orzech makadamia składa się w 77% z tłuszczów, białek, zawiera witaminy A, E i witamin z grupy B oraz innych składników mineralnych. Olejek makadamia, który powstaje z orzechów świetne nadaje się do odżywiania każdego rodzaju skóry. Ma działanie napinające i ujędrniające przez co pomaga walczyć z cellulitem oraz zmniejsza widoczność rozstępów.

Dodatkowo olej makadamia pomaga nawilżać skórę, jest polecany szczególnie do skóry suchej i łuszczącej się, łagodzi też podrażnienia spowodowane nadmiernym opalaniem się i przyspiesza gojenie małych ranek. Olejek ten świetnie nadaje się także do olejowania włosów oraz jako olejek do masażu ciała.

Gęsty olejek o lekko orzechowym zapachu można nakładać bezpośrednio na skórę, a także mieszać z wodą kwiatową i wmasowywać w skórę. Inną metodą jest dodanie olejku do kąpieli.

http://www.kobieta.pl/uroda/twarz-i-cialo/zobacz/artykul/olejek-makadamia-skarb-dla-skory/

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.