Mówi się o niej, że jest jednym z najzdrowszych produktów na świecie. Ale czy zielona herbata jest zdrowa także dla dzieci? Okazuje się, że nie zawsze. Zobacz dlaczego
Zielona herbata jest nazywana królową wszystkich herbat. W ulubionym napoju Japończyków można znaleźć całe bogactwo przeciwutleniaczy. Przede wszystkim katechiny, czyli niezwykle silne antyoksydanty, które wykazują działanie przeciwwirusowe, spowalniające starzenie oraz mające bardzo korzystny wpływ na stan naszego zdrowia, a tym samym na nasze samopoczucie. Ale czy mogą pić ją dzieci?
Trzeba pamiętać o tym, że zielona herbata zawiera teinę, która jak kofeina ma działanie pobudzające, co w dużych ilościach może wpływać niekorzystnie na organizm rozwijającego się dziecka. Dlatego też zaleca się, aby dzieci piły herbatę zieloną, która była długo parzona (jest pozbawiona działania pobudzającego), i podawanie rozcieńczonego naparu z wodą.
Nigdy nie należy też pić zielonej herbaty na pusty żołądek. Taniny w niej zawarte podrażniają narząd, co może skutkować nudnościami, zaparciami, a nawet prowadzić do wymiotów. Pierwszą filiżankę możemy wypić dopiero po śniadaniu. Najbezpieczniejsza zalecana dawka zielonej herbaty to 2–3 filiżanki w ciągu dnia. Należy jednak pamiętać, że każdy organizm jest inny i może inaczej reagować na pewne produkty, szczególnie delikatny organizm dziecka.

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.