Zakup prezentów świątecznych na Boże Narodzenie to dla jednych szalony czas ulubionego „szopingu”, dla drugich udręka wyboru. Jak nie kupować prezentów na ostatnią chwilę i uniknąć nietrafionych paczek na Boże Narodzenie? Przeczytaj nasz prezentowy biznesplan! Dowiedz się jak planować zakup prezentów, kiedy kupować prezenty i jak zdążyć ze wszystkim przed Gwiazdką!

Dla tych, których sama tylko myśl o konieczności nabycia prezentów dla wszystkich członków rodziny przyprawia o niestrawność, mamy słowa otuchy i gotowe rozwiązania. W tym szaleństwie jest metoda! Święta to przede wszystkim spotkania – z bliskimi, rodziną, przyjaciółmi. I na tym skupmy się najbardziej. Świąteczne wypieki i prezenty nie będą nam odzierać świątecznych chwil z właściwej im magii, gdy odpowiednio wcześnie się do nich przygotujemy. Sprawdźcie nasze sposoby jak zaplanować zakup świątecznych prezentów i nie stracić przy tym humoru.

Prezenty na Boże Narodzenie: zbieramy pomysły na prezenty

Jak zbierać pomysły na prezenty bożonarodzeniowe dla najbliższych? To proste. Zapisywać. Niby wydaje nam się, że o najbliższych wiemy wszystko – znamy ich ulubiony kolor i zespół, wiemy jaki mają rozmiar stopy i czy wolą kawę czy herbatę. Jednak w momencie, w którym przychodzi nam wybrać oryginalny prezent na Boże Narodzenie często jesteśmy w kłopocie. O czym marzą, czego potrzebują nasi bliscy? Czy istnieje jakiś przedmiot, nawet drobiazg, który ucieszy ich jak żaden inny? I dlaczego? Jeśli wcześniej nie znaleźliśmy czasu (bądź nie było okazji) aby bliżej przyjrzeć się potrzebom naszych bliskich, grudzień to ostatni moment na zebranie najlepszych pomysłów na oryginalny prezent świąteczny. Nie pytajmy wprost: „co byś chiał/-a pod choinkę?”, ale wykażmy się umiejętnością słuchania i obserwacji. Może wyszła właśnie płyta ulubionego zespołu nastoletniej córki, albo długo wyczekiwany zespół planuje koncert w kraju? Kupmy bilety. Może stary portfel lub skórzany pasek do spodni taty są już na skraju wyczerpania? Może mama dłużej niż zazwyczaj oglądała jedwabną apaszkę w czasopiśmie, a siostra zachwycała się przez tydzień nikomu dotąd nieznaną projektantką biżuterii? Czasem w luźnej rozmowie ktoś mimochodem rzuci, że chciałby mieć piękny i trwały parasol, nowy sweter, ładniejsze etui na okulary, nowszą wersję lokówki czy bransoletkę z ulubionych kamieni półszlachetnych i pozłacaną zawieszką. Jaką? Obserwujmy. I zapiszmy. Bo za tydzień możemy zapomnieć... Dzięki drobnym obserwacjom i notatnikowi, dzień po dniu stworzymy listę oryginalnych i wymarzonych prezentów na Boże Narodzenie dla całej rodziny. I będziemy mieli więcej czasu na wyszukanie ich w komfortowych warunkach zakupowych – bez tłumu, pośpiechu i przedświątecznych nerwów.


Prezenty na Boże Narodzenie: kiedy kupować prezenty świąteczne?

Oczywiście im szybciej tym lepiej. Tuż przed Bożym Narodzeniem sklepy są wprawdzie obłożone towarami, ale i tłumem niezdecydowanych i poirytowanych presją czasu klientów. Jeśli nie lubimy się przeciskać i w pocie czoła przebierać ostatki na sklepowych półkach, skorzystajmy z wcześniej przygotowanej listy prezentów i upominki świąteczne kupujmy pojedynczo i spokojnie, nawet kilka miesięcy wcześniej. Mając przygotowaną listę prezentową z dwoma (maksymalnie trzema) wariantami prezentów dla naszych domowników, mamy szansę trafić na wymarzony prezent przez zupełny przypadek, np. będąc na zakupach w innym mieście, podczas przypadkowej wizyty na lokalnych jarmarkach świątecznych czy wracając z delegacji. Na zakup świątecznych prezentów, z przygotowaną wcześniej listą, możemy się także wybrać na raty, np. wykorzystując mniej oblegane w sklepach godziny przedpołudniowe i odwiedzając 3-4 sklepy z konkretną intencją zakupową. Jeśli podjęliśmy już decyzję jaki prezent na Boże Narodzenie otrzymają nasi bliscy, łatwiej nam też będzie zawęzić krąg poszukiwań idealnego prezentu – siły poszukiwawcze cedujemy wówczas na konkretne sklepy (sportowe, z galanterią, z akcesoriami dla plastyków) nie tracąc cennego czasu i szukając konkretów. Potrafimy łatwiej wytłumaczyć sprzedawcom czego poszukujemy i na czym nam zależy. Zakupy takie trwają o niebo krócej i są w pełni satysfakcjonujące. Nie krzątamy się bez pomysłu po przepastnych centrach handlowych, nie denerwujemy się i nie tracimy wewnętrznej energii, którą przekuć możemy np. na twórcze wypieki świąteczne w kuchni!

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.