Na "worki" pod oczami skarży się wiele kobiet. Najczęściej są one wynikiem wyczerpania, wynikającego z nadmiaru obowiązków i niewyspania. Jak im zapobiec? Jak radzić sobie ze zmęczonym wyrazem twarzy? Poznajcie 8 skutecznych rad, bazujących na domowych produktach!
 
1. Woda
To najprostszy i najtańszy, domowy środek. Dietetycy zalecają picie najlepiej 2 litrów dziennie, aby oczyścić organizm z toksyn. Zatrzymanie wody w organizmie, może spowodować nie tylko spuchnięcie powiek, ale również całego ciała.

2. Ogórek
Stosowany często w gabinetach kosmetycznych ogórek, możecie również wykorzystać podczas własnego, domowego SPA. Wystarczy wyciąć kilka grubych plastrów, umieścić je w lodówce przez 10 minut, a następnie położyć je na zamknięte powieki, aż staną się ciepłe. Właściwości ogórka pomogą zmniejszyć stan zapalny wokół oczu.

3. Torebki herbaty
Czarna lub zielona herbata może pomóc w walce z opuchlizną. Włóż torebki na kilka minut do gorącej wody, wyjmij, poczekaj, aż ostygnie, po czym połóż na powieki i przykryj ściereczką.

4. Ciepła woda + sól
Rozpuść pół łyżeczki soli w szklance ciepłej wody. Następnie zamocz w niej watę lub płatki kosmetyczne i połóż na zamknięte powieki na kilka minut. Powtarzaj czynność przez co najmniej pół godziny.
 
5. Zimne łyżki
Włóż do lodówki sześć łyżek i zaczekaj, że staną się maksymalnie zimne. Wyjmij i zaokrągloną stroną połóż pod oczami. Kiedy staną się ciepłe, wymień łyżki na schłodzone. Taki zabieg rozluźni naczynia krwionośne, co korzystnie wpływa na zmęczone oczy.

6. Białka jajek
Znajdujący się w każdym domu produkt zlikwiduje obrzęki pod oczami. Wystarczy ubić białka na sztywno, nałożyć na dolne powieki i poczekać aż wyschną.

7. Truskawki
Dobrze schłodzone, pokrojone na grube plastry truskawki połóż pod oczami na kilka minut. Wartości odżywcze zawarte w tych owocach sprawiają, że skóra staje się gładsza i młodsza. Ponadto truskawki zmniejszą opuchliznę i obrzęki pod oczami!

8. Ziemniaki
Zawiń małe ziemniaki w czystą ściereczkę i połóż na kilka minut na powiekach. Ten naturalny, przeciwzapalny produkt ma zbawienny wpływ na skórę.

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.