Niewiele osób wie, że podczas każdego spłukiwania wody w nieumytej toalecie, niebezpieczne bakterie rozprzestrzeniają się w całej łazience (nawet przy zamkniętej desce klozetowej). Stąd tylko krok do biegunek, wymiotów i zatruć pokarmowych - m.in. czerwonki.
Mając na uwadze powyższe fakty, oczywiste jest, że codzienne czyszczenie WC powinno stać się obowiązkiem. Niestety, statystyki pokazują, że prawie połowa Polaków robi to raz na tydzień lub rzadziej! Pora to zmienić – poznajcie kilka wskazówek dotyczących prawidłowego dezynfekowania ubikacji.
1. Toaletę czyść codziennie, najlepiej wieczorem, przed udaniem się spać.
2. Podczas czyszczenia ubikacji używaj długich gumowych rękawiczek (nie sprzątaj nimi innych pomieszczeń i sprzętów).
Toaletę wycieraj papierowym ręcznikiem (nie wrzucaj go do muszli klozetowej – może zatkać rury).
3. Środek dezynfekujący rozprowadź pod górną krawędzią sedesu i zostaw na ok. 30 minut (a najlepiej na całą noc).
Pamiętaj o umyciu obu stron deski klozetowej i zawiasów.
4. Zewnętrzną stronę muszli i deskę dobrze jest wyczyścić płynem do mycia naczyń (nada im piękny połysk).
5. Pamiętaj, aby po każdym użyciu szczotki WC zdezynfekować ją.
W tym celu wlej do toalety nieco wybielacza i zostaw w nim szczotkę, następnie spłucz wodę, tak, by obmyła przedmiot. Pojemnik, w którym stoi szczotka również czyść regularnie - napełnij go gorącą wodą z mydłem, po czym wylej zawartość do toalety. Szczotkę należy wymieniać co trzy miesiące.
6. Aby muszla klozetowa błyszczała, wrzuć do niej kilka tabletek do czyszczenia protez – zostaw na noc, następnie spłucz wodę.
7. Raz w tygodniu wsyp do muszli klozetowej szklankę sody oczyszczonej – usunie brzydkie zapachy i zapobiegnie zatykaniu się rur.

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.