Jak sprawić, aby związek odżył na nowo, a w sypialni było naprawdę gorąco? Mimo że jesień kojarzy nam się z szarymi obrazkami za oknem, warto nad tym popracować.

Jesień nie należy do najbardziej kolorowych pór roku, jednak to doskonały czas, aby na nowo rozpalić w związku ogień. Dzięki który powstał we współpracy z psychologiem i seksuologiem , wzniecenie żaru w naszych relacjach z partnerką lub partnerem będzie o wiele prostsze. Przede wszystkim, poszukujemy odpowiedzi na pytanie: czy codzienność może być atrakcyjna?

Poradnikowi Bliskości,Radosławem Jerzym Utnikiem
Czas dla mnie, czyli... Czas dla nas?

Na co dzień zarówno młode, jak i te bardziej doświadczone związki, borykają się z szeregiem zwykłych problemów. Praca, która często zabiera większą część dnia, a po powrocie domowe obowiązki, skutecznie gaszą płomień namiętności w naszych związkach. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy obie strony mają inne zainteresowania i niewiele czasu dla siebie, a i tak spędzają go całkowicie osobno. Nie tylko w pracy czy w sporcie najważniejsza jest komunikacja. Nawet najlepsi partnerzy nie będą w stanie ze sobą żyć, jeżeli nie będą się dogadywali. Właśnie dlatego ważne jest, aby ze sobą rozmawiać i to nie tylko wtedy, gdy jest źle, ale w każdej sytuacji. Z tym łączy się także kolejna niezbędna umiejętność – słuchanie. Nawet najpiękniejsze słowa nie przyniosą efektu jeżeli druga połówka nie będzie uważnym powiernikiem rozmów.

Podążaj za marzeniami
 
Równie ważne jak komunikacja są nasze marzenia. Aż 41% z nas przyznaje, że chętnie próbuje nowych rzeczy. Dzięki zaufaniu w związku, można połączyć bliskość z realizacją pragnień obu stron. Godzina poświęcona na ulubioną grę, wyjście na zakupy czy wędkowanie z kolegami to nie są może zbyt wygórowane marzenia, ale właśnie takie małe pragnienia są najważniejsze. Równie ważna jak sfera psychiczna, jest fizyczna część związku. Aż 40% kobiet przyznaje, że czują się piękniejsze, gdy są dotykane przez bliską im osobę. Wieczory w domu to idealny moment żeby pozbyć się smyczy, jaką bez wątpienia są w dzisiejszych czasach smartfony. Nie warto dotykać ekranu telefonu – lepiej skupić się na intymnym kontakcie z partnerem lub partnerką. Aby intensywne doznania z drugą połówką były udane, warto już w trakcie dnia nieco podgrzać atmosferę. Według badań 35% Polaków twierdzi, że rozgrzewa ich wymiana wiadomości SMS o zabarwieniu erotycznym, a 19% przyznaje się do wymiany zdjęć, na których pozują w niekompletnej garderobie. Może warto wykorzystać przerwę w pracy na kilka frywolnych wiadomości przesłanych do naszego partnera lub partnerki?


Poradnik bliskości, czyli...
  • unikanie rutyny
  • znalezienie sposobu na intymność
  • rozmowa i słuchanie
  • otwartość w zaciszu sypialni
To tylko niektóre tematy, o których powinniśmy pamiętać w związku na co dzień.

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.