Facet ostatecznie zdradza, kiedy....

1. "Brakuje mi satysfakcji seksualnej"

To smutne, może dla wielu okaże się brutalne, ale najczęstszą przyczyną zdrady jest brak zadowolenia z pożycia.
Helen Croydon, brytyjska seks-ekspertka i autorka setek badań nad zachowaniami mężczyzn mówi, że to najczęstszy powód szczególnie wśród mężczyzn, którzy szukają "jednorazowej odskoczni". Badania Helen pokazują, że w takich sytuacjach najczęstszym usprawiedliwieniem stają się zdania:

"Seks w moim związku stał się rutyną", "Żona co raz mniej o mnie dba".

2. "Czuję się odrzucony"

"Znudzona gospodyni domowa i wiecznie zapracowany mąż, który przestał zauważać swoją żonę to typ pary, która najczęściej skarży się na brak jakiegokolwiek romantyzmu. On zapragnął świeżości i postanowił poszukać jej poza związkiem" - brzmi jak banał? Helen mówi, że to często występujący scenariusz.


Poczucie bycia niekochanym, niepotrzebnym, często sprawia, że mężczyźni szukają tego u innej kobiety. Wychodzi więc na to, że punktem wyjściowym zdrady jest rozluźnienie relacji w związku, brak troski o siebie nawzajem, okazywania miłości. Zwykłe codzienne zrzędzenie, ciągła krytyka, dążenie do konfrontacji - to kolejne powody, dla których facet jest coraz bliżej od skoku w bok.

3. "Króliczek został złapany"

"Zaskoczyło mnie, kiedy moje badania wykazały, że spora część zdradzających mężczyzn wcale nie rozglądała się za romansem. Wręcz przeciwnie - faceci przyznają, że kochają swoje żony, ale zapragnęli ekstra wrażeń. Niekoniecznie chodziło o seks. Niektórym wystarczały randki i spotkania z inną kobietą. Tylko po to, by wróciło uczucie motyli w brzuchu” - mówi Croydon.

Zachowanie w stylu "mieć i zarazem gonić króliczka"... Cóż, problem wypalenia szalonej namiętności w związku dotyczy większości par, które są ze sobą dłużej niż dwa lata.

4. "To syndrom tzw. ostatniego razu"

Faceci często decydują się na zdradę w sytuacji bliskiego ślubu, kiedy czują , że ich życie nieodwracalnie się zmieni. Mają poczucie, że żeniąc się zamykają za sobą wszystkie drzwi. Z tego strachu przed rutyną i spędzeniu reszty życia z jedną kobietą pragną po raz ostatni zasmakować przygody i...zdradzić.

5. "Chcę uciec"

Każdy związek przeżywa swoje lepsze i gorsze chwile. W chwilach wątpliwości mężczyźni mają tendencję do ucieczki... Helen Croydon twierdzi, że w ten sposób faceci próbują zapomnieć o problemach w swoim związku.

6. "Chciałem podbudować swoje ego"

Bycie w kręgu zainteresowania innych kobiet, uczucie bycia kokietowanym i podrywanym, poczucie władzy, jakie daje fakt, że znów może zapolować na partnerkę... To uczucia, które każdy facet chce, by trwały jak najdłużej. Świadomość, że znów "wrócił" do gry, jest dla niego bardzo kusząca. Jego samoocena szybuje, a on czuje się atrakcyjny jak młody bóg.

7. "Nadarzyła się dobra okazja"

Niby okazja czyni złodzieja. A jeśli dodać do tego brak silnej woli u facetów... Rzadko który umie powiedzieć NIE. "Kto wie, kiedy nadarzy się druga taka szansa? Wierzymy, że nie można jej zmarnować" - oto, najczęstsze wyjaśnienie, jakie pada z męskich ust.

8. "Ona już o siebie nie dba"

"Jednym słowem, pewnego dnia widzisz, że czar prysł. I nie chcesz już tego próbować zrozumieć".

9. "Ona mi na to pozwoliła"

"Przecież ona i tak mi wybaczy. Kocha mnie/nie chce być sama/zrobi to dla dobra dzieci".

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.