Wiele kobiet, szczególnie brunetek, zna problem delikatnego meszku nad górną wargą, zwanego wąsikiem. Istnieje kilka sposobów na rozprawienie się z niechcianymi włoskami - wyrywanie pęsetą, woskowanie czy depilator to dość bolesne zabiegi, a włoski i tak odrastają. Istnieje jednak prosta receptura, która pozwoli rozprawić się z problemem na dobre, w dodatku bezboleśnie.
Wszystko, czego potrzeba do przygotowania specjalnej pasty to pół łyżki płatków owsianych, łyżka miodu i 6-8 kropli soku z cytryny. Płatki owsiane należy zmielić, wymieszać z resztą składników i odstawić na około 1-2 godziny. Po tym czasie nałożyć mieszankę na owłosione fragmenty skóry i trzymać około 15 minut. Następnie należy wykonać kilkuminutowy, delikatny masaż tych miejsc. Na końcu całość zmyć wodą i nałożyć delikatny krem do twarzy.
Powtarzanie tego rytuału trzy razy w tygodniu w ciągu miesiąca pozwoli rozprawić się z niechcianymi włoskami. Pasta usunie włoski, a przy tym korzystnie wpłynie na skórę, płatki owsiane i miód bowiem od dawna znane są ze swojego łagodzącego i nawilżającego działania i idealnie sprawdzają się również jako zwykła maseczka do twarzy.

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.