La Kreola to pomysł stworzony przez dwie przyjaciółki. Pasja podróżowania, odkrywania świata podwodnego i zasobów znajdujących się w nas samych oraz w innych ludziach zaowocowała powstaniem projektu La Kreola czyli Kreatywnej Turystyki Szkoleniowej. Oto motto, którym kierują się autorki: "Podróże są jak ożywcza kąpiel dla umysłu (...)" (Hans Christian Andersen).
O nowym podejściu do szkoleń i ogromnej pasji rozmawiamy z Aleksandrą Głowacką i
Karoliną Kaznowską.

 

1. Czym jest La Kreola?
To łączenie rozwoju osobistego z pasją podróży. To szkolenie pod okiem fachowego coach'a i jednoczesne zwiedzanie egzotycznego, niezwykłego miejsca. To odkrywanie sił drzemiących w nas, budowanie własnej wartości, przełamywanie barier i słabości, a także zwiedzanie interesujących miejsc, sporty ekstremalne. Jednym zdaniem - kreatywny coaching i odpoczynek.

2. Skąd pomysł na połączenie podróży i szkolenia?
Z ogromnej pasji do podróży i odkrywania nowych zakątków. Z drugiej strony praca z ludźmi i odkrywanie ich możliwości, to też nasza pasja. Więc dlaczego nie robić tych dwóch rzeczy jednocześnie. I tak oto śmiały pomysł stał się dla nas sposobem na życie.

3. Co wyróżnia Wasze treningi na tle tych oferowanych przez inne firmy szkoleniowe?`
Sam trening pod okiem profesjonalnego coach'a oferuje co najmniej kilka firm. My stawiamy na coś więcej, bo proponujemy szeroko rozumiany rozwój samego siebie, poprzez wzrost samoświadomości, pewności siebie,  swoich umiejętności motywacyjnych, komunikacyjnych i innych, ale w zupełnie nowej scenerii. My stawiamy nie tylko na trening, ale także podróż, zwiedzanie i odkrywanie fantastycznych miejsc oraz sport. Dzięki temu człowiek rozwija się wewnętrznie, odpoczywa i relaksuje jednocześnie, co sprawia, że wyniki i osiągnięcia są jeszcze lepsze.

4. Do kogo kierujecie swoją ofertę?
Do wszystkich zainteresowanych, zarówno do osób indywidualnych, jak i firm. Początkowo oferta skierowana była do kobiet, to je chciałyśmy wyróżnić i wspierać, jednak w trakcie dojrzewania pomysłu pojawili się chętni także wśród mężczyzn. Do udziału w naszych szkoleniach zapraszamy zatem również płeć mniej piękną. Proponujemy niebanalne wakacje i rozwój osobisty w jednym! To wspaniała alternatywa dla wszystkich znudzonych "all inclusive" i pragnących przeżyć niesamowite przygody.

 
5. Jakich obszarów dotyczą zajęcia z coachem?
Takie szkolenie to przede wszystkim wewnętrzny rozwój i doskonalenie umiejętności. Jego celem jest zwiększenie pewności i niezależności, wzrost umiejętności pracy ze swoimi emocjami i przekonaniami, łatwiejszy kontakt z innymi, a także wzrost kreatywnego myślenia i zdolności motywacyjnych. To budowanie wiary we własne możliwości, odkrywanie indywidualnego potencjału do dalszego rozwoju.

6. Co oprócz treningów i zwiedzania proponujecie?
Spacery, wycieczki rowerowe, joga, nurkowanie pośród raf koralowych, poznawanie smaków lokalnej kuchni, trekking – dla każdego znajdzie się coś odpowiedniego i interesującego. W każdym wyjeździe pojawia się element sportów ekstremalnych, zależnie od miejsca i pory roku będziemy proponować nordic walking, kajaki, tratwy, a w przyszłości również narty oraz żagle.

7. Czy taka podróż rzeczywiście zmienia coś w postrzeganiu siebie?
Ależ oczywiście. Taki wyjazd ma przede wszystkim na celu zmianę w sposobie postrzegania siebie i świata. Pomaga uwierzyć w ogromne pokłady energii i umiejętności, które w nas drzemią. Rozwija wiele cech, które pomagają lepiej komunikować się z innymi, skuteczniej motywować siebie i innych  Umożliwia poznanie własnych emocji i pracę z nimi. Dzięki temu czujemy, że możemy przysłowiowo góry przenosić a świat należy do nas. Zyskujemy nową energię i pewność siebie.

8.  Andamany 2011
Projekt " Andamany 2011" to szkolenia organizowane w jednym z piękniejszych zakątków świata - archipelagu Andamanów i Nikobarów leżących we wschodniej części Zatoki Bengalskiej. Andamany i Nikobary są jednym z bardziej urokliwych miejsc na mapie Indii. To trzytygodniowe szkolenie skierowane do kobiet, łączące rekreację, sport, szkolenie i praktyczny coaching. Poznawanie magicznych zakamarków Indii, kultury, orientalnego klimatu i niepowtarzalnej fauny i flory. A z drugiej strony zajęcia ze specjalistą w dziedzinie coaching'u, budowanie własnej wartości i pokonywanie barier.


  9. Jak wyglądają wasze plany na przyszłość?
Mnóstwo wyjazdów. Już wkrótce w naszej ofercie znajdą się nowe propozycje szkoleń wyjazdowych również w ciekawe zakątki naszego kraju. Wedle powiedzenia "cudze chwalicie, swego nie znacie" – pokażemy, że spotkania z dziką oraz niesamowicie piękną naturą mogą odbywać się w naszym kraju. Spłyniemy tratwami i kajakami, odkryjemy mało znane regiony polskiego wybrzeża i dużo, dużo więcej... Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową. Jesteśmy też na facebook’u.
Dziękujemy dziewczyny,  że zechciałyście podzielić się z nami swoją pasją i sposobem na życie. Muszę przyznać, że taka podróż połączona z rozwojem osobistym wydaje się niezwykle interesująca. I gdybym miała nieco więcej wolnego czasu i możliwości, to z pewnością skorzystałabym z Waszej propozycji. Tymczasem życzę Wam powodzenia i jeszcze więcej równie dobrych pomysłów!

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.