Ideał kobiety – seksowna, namiętna, piękna, zaradna, miła. Kiedy ją wreszcie spotykasz, zakochujesz się po uszy. Szybko się zaręczasz, żenisz, mija kilka lat. Pewnego dnia wstajesz rano i... oczom nie wierzysz. Co się stało z chodzącym ideałem?!

Zakochani mężczyźni często usprawiedliwiają i tłumaczą wady partnerki. Może jest niemiła, bo ma „trudne dni”, stresy w pracy albo reaguje na brzydką pogodę i niskie ciśnienie? Może... ale zazwyczaj po prostu taka jest z natury.

Typy kobiet:

Kobieta matka

Opiekuńcza, zaradna, pracowita, która świadomie bierze sobie na głowę całość domowych obowiązków, a męża traktuje trochę jak duże dziecko, którym trzeba się zaopiekować. Jej mieszkanie lśni i pachnie domowymi wypiekami. Jej mąż ma wszystko uprane, wyprasowane i ułożone w szufladach. To ona pilnuje terminów płacenia rachunków, a także pamięta o urodzinach wszystkich członków bliższej i dalszej rodziny.

Kobieta kumpel

Energiczna, pomysłowa, żądna wrażeń i przygód. Zdecydowanie lepiej czuje się w stajni niż w salonie piękności. Wyprawy, rajdy, wycieczki – to jej żywioł. Lubi i umie przyjaźnić się z mężczyznami, a babskie pogaduszki uważa za nudne i puste. Przekłada wygodę nad estetykę i jest praktyczna.

Kobieta zmysłowa

O takiej żonie marzy większość mężczyzn. To kobieta namiętna, świadoma swojej seksualności. Dla niej związek ciał jest istotniejszy niż połączenie dusz. Kocha seks i nie wstydzi się tego. Umie dawać, ale też ma odwagę brać. Dba o siebie i chętnie podkreśla swoją kobiecość, mimo że nie zawsze jest zjawiskowo piękna. Przyziemne sprawy codziennego bytowania niezbyt ją interesują.

Kobieta partnerka

Nowoczesna, wykształcona, samodzielna, która dobrze wie, czego chce i którą niełatwo zdominować. Nie boi się trudnych wyzwań i od męża oczekuje podobnej postawy. Nie dzieli świata na męski i kobiecy. Podział obowiązków jest dla niej sprawą naturalną. Pracuje, ma własne pieniądze, a ważne decyzje podejmuje wspólnie. Dom i rodzinę ceni na równi z życiem zawodowym.

Kobieta bluszcz

Delikatna, krucha, niezaradna, całkowicie zdana na męża. On jest jej całym życiem. Nie umie i nie chce być samodzielna. Łagodna, potulna, rzadko miewa własne zdanie, a jeśli nawet, to najczęściej zachowuje je dla siebie. Nie wszczyna awantur, nie podnosi głosu, czasem tylko popłacze sobie, gdy nikt nie widzi.

Kobieta perfekcyjna

Doskonała kochanka, żona, matka, babcia, gospodyni. Wszystko ma pod kontrolą, dowodzi, popisuje się oraz oczekuje pochwał i uwielbienia. Krytyki nie znosi, zresztą gdyby znalazł się taki, który by się na to odważył, zwyczajnie by mu nie uwierzyła. Bardzo męcząca osoba.
Pewnie nie ma kobiety, którą przypisać można do jednego typu osobowosci. Jak mówi przysłowie, "kobieta zmienną jest". Z drugiej strony, może to nie one się zmieniają, tylko nasze oczekiwania wobec nich? Role, które pełnią przed ślubem różnią się od tych, które pełnią po nim... Warto pamiętać, że związku nie tworzy ślub, tworzą go ludzie, którzy powinni o siebie zabiegać i dbać o swoje potrzeby.

http://polki.pl/typy-kobiet-z-kim-sie-wiaza-mezczyzni,we-dwoje-psychologia-zwiazki-artykul,10076949.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.