Jesteś na początku ścieżki zawodowej albo zastanawiasz się nad zmianą profesji? Poznaj kilka popularnych zawodów niebezpiecznych dla zdrowia kobiet. Jak podaje amerykański Instytut Zdrowia, praca nauczycielki czy też sekretarki może być bardzo ryzykowna!

Sekretarka, redaktorka, asystentka - wszystkie zawody, które obejmują wielogodzinną pracą przy komputerze wiążą się z ryzykiem wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka. To choroba powstała w wyniku długotrwałego ucisku nerwu pośrodkowego biegnącego w kanale nadgarstka. Występuje przy częstej i długotrwałej pracy z myszką komputerową.

Nauczycielka
- bóle gardła to najczęstsza przypadłość w tym zawodzie. Wielogodzinne mówienia podniesionym głosem uszkadza struny głosowe i sprawia, że są wrażliwsze na infekcje.

Ekspedientka, fryzjerka - tym paniom mogą doskwierać żylaki. Nieleczone prowadzą do trudno gojących się owrzodzeń, niedowładu kończyn dolnych, a nawet zatorów blokujących tętnice płucną co może doprowadzić do śmierci.

Stewardesa - w tym zawodzie nie ma miejsca na spokojne powiększanie rodziny. Stewardessy są narażone na poronienia, będące skutkiem zmian ciśnienia i stref czasowych.
Nie zachęcamy cię oczywiście do rzucenia pracy, jeśli jednak wykonujesz któryś z tych zawodów, zwróć większą uwagę na zdrowie i nie lekceważ objawów tych chorób.

 http://www.ofeminin.pl/kariera/zawody-dla-kobiet-niebezpieczne-dla-zhttp://www.ofeminin.pl/kariera/zawody-dla-kobiet-niebezpieczne-dla-zdrowia-s594370.htmldrowia-s594370.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.