6. Włącz do jadłospisu warzywa

Zawierają dużo błonnika, który pomaga kontrolować apetyt i wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Staraj się, by przy każdym posiłku warzywa zajęły połowę talerza. Dobrą strategią ograniczania kalorii jest również zjadanie najpierw sałatki, a potem głównego dania.

7. Jedz białe... białko!

Jogurt i inne produkty mleczne to - oczywiście - dobre, ale nie jedyne źródła białka. Ten podstawowy budulec mięśni znajduje się głównie w mięsie. Dlatego najlepiej, jeśli będziesz wybierać drób (bez skóry) oraz ryby.

8. Jedz mało, często i wolno

Tak właśnie powinnaś jeść. Wiemy, że na co dzień nie masz czasu na celebrowanie posiłków. Ale staraj się, aby przynajmniej te główne zjeść w spokoju, siedząc przy stole.

9. Staraj się wysypiać

Równie ważny jak odchudzanie jest odpoczynek – zwłaszcza nocny. Ma on ogromny wpływ na gospodarkę hormonalną: zmniejsza poziom hormonu głodu i kortyzolu (odpowiada za odkładanie się tłuszczu w jamie brzusznej). Dlatego, gdy jesteś wyspana, masz mniejszy apetyt, a twój organizm wolniej odkłada tłuszcz.

10. Pamiętaj o celu

Nawet jeśli nie nastawiasz się na kompleksowe odchudzanie, miej przed oczami swój cel. Powieś na lodówce zdjęcie sylwetki, do której dążysz. To zmotywuje cię w chwilach słabości!