14 stycznia miała miejsce pierwsza w tym roku konferencja Fundacji Twoja Inicjatywa! - „Biznes Krok po Kroku – dobry start”. Spotkanie to odbyło się  w Warszawie w Centrum Konferencyjnym przy ul. Chmielnej 85/87. 

W czwartkowy poranek w Blue Tower, gdzie miała miejsce konferencja Fundacji Twoja Inicjatywa!, zarejestrowało się  blisko 100 osób, które poszukują wiedzy na temat prowadzenia  biznesu a także inspiracji i kontaktów do dalszego działania. Uczestników przywitała Prezes Fundacji – Anna Flaga, która w kilku słowach opisała zakres działalności reprezentowanej organizacji, a także zaprosiła wszystkich obecnych na poszczególne bloki tematyczne.
Pierwszym prelegentem był Piotr Hejmanowski - Ekspert Biznesowy w Tax Care. Wprowadził on słuchaczy w świat procedur związanych z zakładaniem firmy. Przedstawił plusy i minusy prowadzenia działalności gospodarczej oraz spółek prawa handlowego. Każdy kto w przyszłości planuje założenie biznesu, powinien skorzystać z pomocy Fundacji Twoja Inicjatywa! i umówić się z takim ekspertem jak Piotr Hejmanowski na indywidualne spotkanie. Podczas wizyty specjalista doradzi jaką formę prawną biznesu wybrać, jak przeprowadzić proces rejestracyjny a także  jak pozyskać środki na rozwój tej formy biznesu.
Kolejnym inspirującym mówcą podczas konferencji „Biznes Krok po Kroku – dobry start”  był Tomasz Szczęsny - autor nagrodzonej książki w konkursie Economicus pt.: „Strategia 2w1”. Pan Szczęsny podzielił się z uczestnikami wiedzą w jaki sposób wyróżnić swój biznes spośród tych już istniejących. Odpowiedział m.in na pytanie dlaczego tworzenie innowacji jest takie trudne - dlatego, że człowiek posługuje się schematami. W trakcie swojego wykładu zaprosił uczestników do przeprowadzenia krótkiego testu. Poprosił o połączenie słowa „woda” z innym określającym: produkt, usługę lub czynność. Powstały nietuzinkowe mieszanki ofertowe tj. woda z witaminami, woda z dzbankiem itp. W ten sposób pokazał, że tylko myślenie szerokie pomoże znaleźć oryginalny ,pomysł na biznes wyróżni usługę, produkt i tym samym pozwoli na zwiększenie efektywności prowadzonego biznesu.
W drugiej części konferencji, wśród prelegentów znaleźli się także Panowie Grzegorz Zęgota z Tax Care oraz Wojciech Stelmaszak, Progress Consulting Sp. z o.o. Dzięki przekazanym informacjom przez Pana Zęgotę słuchacze mieli szansę zweryfikować swoją wiedzę na temat marketingu oraz promocji i sprzedaży. Natomiast wykład Pana Stelmaszka przybliżył uczestnikom mechanizmy pozyskania funduszy europejskich, czyli opowiedział o sposobie dofinansowania projektów MŚP ze środków UE na lata 2014 i 2020.
 Konferencję zakończył motywujący wykład Pani Mariki Krajniewskiej – polskiej pisarki, dziennikarki i tłumaczki. Krajniewska jest też założycielką Wydawnictwa Papierowy Motyl, które wspiera początkujących pisarzy. Podczas swojego wystąpienia opowiedziała osobistą historię poczynając od tego co zmotywowało ją do założenia biznesu, jak skutecznie realizowała postawione sobie cele oraz na różnych wątpliwościach biznesowych kończąc. Poprzez swoje doświadczenie pokazała słuchaczom, jak prawdziwe są słowa Petera Drucker ‘a, że „za każdym razem kiedy widzimy biznes, który odnosi sukces oznacza to, że ktoś kiedyś podjął odważną decyzję”.  Słowa tego wybitnego pioniera teorii zarządzania, są również mottem przewodnim działalności Fundacji Twoja Inicjatywa!, która jako jedna z nielicznych organizacji poprzez inicjowanie i organizowanie szkoleń wzmacnia kapitał intelektualny przyczyniając się do rozwoju przedsiębiorczości.

Więcej na stronie www.twoja-inicjatywa.pl oraz na  www.facebook.com/twojainicjatywaKontakt dla mediów:
Commfort Group – Agencja PR
Katarzyna Dębicka
k.debicka@commfor.pl
509 458 666

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.