Ludzie miewają rozmaite upodobania – jednych podnieca widok stóp obutych w seksowne szpilki, innych – zapach włosów... Ale są bodźce, które działają na większość z nas. Co nas najbardziej podnieca?

Widok kształtnych piersi czy umięśnionych męskich ramion? Co nas najbardziej podnieca w zetknięciu z płcią przeciwną? Sprawdź – to nie zawsze takie oczywiste.

Podnieca nas to, co widzimy

Pierwsze, co zwraca naszą uwagę, to wygląd. Wrażliwi na bodźce wzrokowe są panowie. Mężczyźni lubią krągłości i kobiece kształty. Na ulicy na pewno obejrzą się za długonogą, szczupłą dziewczyną... ale instynkt pcha ich w kierunku kobiet o wyrazistych kobiecych kształtach. Mężczyźni zwracają też uwagę na cerę i włosy – piękna, gładka skóra i bujna czupryna to oznaki zdrowia i taką partnerkę wskazuje mężczyźnie instynkt, gdy bierze pod uwagę kontakt natury erotycznej.
Kobieta natomiast zwróci uwagę na mężczyznę o szerokich barkach i wyrazistej żuchwie – to sygnal dla jej podświadomości, że ma on wysoki poziom testosteronu, a więc teoretycznie także dobry materiał genetyczny.
Obydwie płcie – szczególnie jednak panowie – zwracają także uwagę na stylizację. Seksowny ubiór, a zwłaszcza bielizna, to dla nich silny afrodyzjak. Kobiety często zwracają uwagę na elementy podkreślające męskość partnera: zarost, koszula w kratę, sportowy zegarek.
Podnieca nas także to, że w rozmowie z osobą, która nas interesuje, osoba ta „odzwierciedla" nasze ruchy i gesty: pochyla się ku nam, gdy my się pochylamy, poprawia włosy, gdy my poprawiamy, odwzajemnia uśmiech itp. Takie lustrzane naśladowanie gestów rozmówcy świadczy o zainteresowaniu – i może być wabikiem, który prowadzi do seksualnego podniecenia.

Podnieca to, co słyszymy

Doświadczenie mówi, że można się zakochać w... głosie. Głęboki, wibrujący męski baryton w słuchawce telefonu zwraca uwagę, nawet gdy rozmówczyni nie zna jego właściciela. Także sposób mówienia, wpływa na to, jak odbieramy daną osobę. Badania wykazały, że kobiety w fazie owulacji nieświadomie inaczej modulują głos, jest on wtedy bardziej „wabiący”, stanowi podniecający sygnał dla potencjalnych partnerów: jestem płodna. Podczas gry wstepnej męskie czułe słówka sączone do ucha namiętnym szeptem mogą rozżarzyć kobietę do białości, podobnie jak mężczyznę - słodkie pojękiwanie partnerki.


Podniecający zapach

Zapach ukochanej osoby może nas podniecać nawet wtedy, gdy tylko wąchamy przesiąknięty nim, należący do tej osoby przedmiot. Ale znaczenie mają też feromony - substancje wabiące, które nie pachną, ale są wyczuwane przez specjalne receptory.

Podniecają atrybuty władzy i siły

Znane jest także powiedzenie: „za mundurem panny sznurem”. Mundur to atrybut władzy (nieprzypadkiem dyktatorzy XX wieku – Hitler, Stalin, Mussolini, Fidel Castro - rzadko pokazywali się w cywilnym ubraniu). Niejeden też dyktator u poddanek powodował stany erotycznego oddania. Nie dlatego, że był jakoś szczególnie piękny czy męski (wręcz przeciwnie) – ale dlatego, że miał władzę. Zjawisko to widać także w mniejszej skali: sekretarka romansuje z szefem, fanki zakochują się w swoich idolach (aktorach czy muzykach, którzy przecież też mają swego rodzaju „władzę” nad tłumami). To jednak zwykle działa tylko w przypadku, gdy władzę ma mężczyzna; władcza i mająca władzę kobieta raczej nie podnieci typowego mężczyzny.

Podnieca poczucie własnej atrakcyjności

Kobiety, które mają poczucie, że są atrakcyjne i seksowne, działają podniecająco na mężczyzn. Dlaczego? – Takie poczucie wpływa na to, jak się ubierają i poruszają, jak mówią i zachowują się. To nie musi być – i na ogół nie jest - zachowanie wprost prowokacyjne erotycznie. Ale jest w nich „to coś”, co nazywamy seksapilem i co przyciąga płeć przeciwną. Kobiety z kolei lubią być adorowane – uwielbienie w oczach partnera, komplementy, a na dalszym etapie – pieszczoty – to ewidentny wstęp do miłosnej gry. To działa jak samonakręcający się mechanizm – atrakcyjna kobieta prowokuje adorację ze strony mężczyzny, to z kolei „nakręca” jej poczucie atrakcyjności i wzmaga seksapil.

http://www.msn.com/pl-pl/styl-zycia/zwiazki/co-nas-najbardziej-podnieca/ar-BBjjavZ?li=AA2FWyB&ocid=SK2MDHP#page=2

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.