Arbuzy to uwielbiane przez wielu ludzi owoce. Niestety, mało kto wie, że gorzkawe pestki (które najczęściej wyrzucamy do kosza) mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie.
Naukowcy odkryli ostatnio, że zawierają one witaminy i minerały, a także inne substancje, które wspomagają leczenie nawet bardzo poważnych chorób. Wyniki badań naukowców można przeczytać na oficjalnej stronie dziennika internetowego International Research Journal of Pharmacy.

 Okazuje się, że pestki arbuza pomagają wyleczyć infekcje grzybicze, bakteryjne, a także choroby skóry, układu pokarmowego i oddechowego. Regularne jedzenie pestek arbuza ma wyleczyć nawet chorobę wrzodową żołądka. Badacze zaznaczają też, że ich spożywanie nie niesie ze sobą skutków ubocznych.

Pestki arbuza mają też właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Okazuje się też, że dzięki obecności kukurborycyny wpływają na obniżenie ciśnienia krwi (kukurborycyna rozszerza naczynia krwionośne). Spożywanie arbuzowych nasion pomaga też pozbyć się zaparć. Jest jeszcze jeden powód, dla którego warto jadać pestki z arbuza - tłuszcz, który zawierają zwiększa przyswajalność likopenu, którego w arbuzie znajdziemy pod dostatkiem. Warto również wiedzieć, że w pestkach z arbuza znajdziemy magnez, cynk, żelazo, witaminy z grupy B, nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Jest tylko jeden minus - nasiona arbuza są kaloryczne (100 g. zawiera ponad 500 kcal).

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.