Bezinwacyjne leczenie mięśniaków macicy staje się coraz bardziej realne - zobacz, na czym polega nowa metoda leczenia mięśniaków macicy!
Dzięki nowemu wskazaniu dla leku octan uliprystalu pacjentki z mięśniakami macicy będą mogły dwa razy dłużej korzystać z nowoczesnych metod leczenia i zwiększyć szanse, aby uchronić się przed zabiegiem chirurgicznym.

Na czym polega nowy sposób leczenia mięśniaków macicy?

Jedną z najnowszych metod leczenia mięśniaków macicy jest farmakoterapia – octan uliprystalu, która została zatwierdzona przez Komisję Europejską do ponownego, trzymiesięcznego zastosowania w leczeniu mięśniaków macicy. Dzięki temu pacjentki będą mogły powtórzyć 3 miesięczną terapię tym preparatem, jeśli zajdzie taka potrzeba (np. powrót objawów choroby). Dzięki nowemu wskazaniu potwierdza się fakt, że zwiększy się odsetek kobiet, które nie będą musiały korzystać z zabiegów chirurgicznych. To zdecydowany przełom, który pozwala oszczędzić macicę – atrybut będący symbolem kobiecości” – mówi prof. Kotarski, Kierownik I Katedry i Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Jakie korzyści niesie nowy sposób leczenia mięśniaków macicy?

Współczesne kobiety cierpiące na mięśniaki macicy nie muszą dobrowolnie godzić się na eliminację 
z codziennych przyjemności czy obowiązków i dzięki nowym możliwościom terapeutycznym mogą 
w pełni cieszyć się życiem. „Mięśniaki to nie tylko problem fizyczny, ale również psychologiczny. Dla większości kobiet największym problemem jest ból i wynikające z tego ograniczenia np.w sferze intymnej. Udane życie intymne daje poczucie spełnienia i jest jednym z ważnych elementów budowania bliskości. Dlatego też leczenie farmakologiczne może przywrócić komfort i pozwolić pacjentkom na nowo i w pełni cieszyć się radością życia” – mówi dr n. med. Mariola Kosowicz, kierownik Poradni Psychoonkologii Centrum Onkologii w Warszawie.
Na podstawie materiałów prasowych www.miesniakimacicy.pl

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.