Jesienią i zimą popularne latem europejskie kurorty przeżywają sezon ogórkowy, za to w kalendarzu backpackera zaczyna się boom na Afrykę i Azję. Podpowiadamy, gdzie spędzić tanie wakacje zimą.  


 Tanie wakacje. Zimą tanio leć do Gruzji

Tanie wakacje. Gruzja / shutterstock

Ceny w Gruzji są porównywalne z polskimi, podobna do naszej jest też temperatura powietrza na Kaukazie. Zimą zatem zainteresowanie Gruzją rośnie przede wszystkim wśród narciarzy, a popularne latem Batumi o tej porze świeci pustkami, co też ma swoje plusy: brak tłumów, żeby pozostać przy największych. Dzięki lotom do Gruzji w promocyjnych cenach kraj stał się bliski i modny - tanie wakacje zafundujemy sobie, korzystając z usług linii Wizz Air. Wydatki na wakacje z gruzińskim akcentem zmniejszą się o koszt przelotu, ale pod warunkiem, że posiadasz kartę Wizz Discount Club. Za podróż w obie strony z Katowic do Kutaisi zapłacisz wtedy 108 zł, bez zniżki: 200 zł, co nadal plasuje Gruzję wysoko w rankingu najbardziej atrakcyjnych kierunków zimowych w ofercie linii lotniczych.

Tanie wakacje. Kierunek Tajlandia


Tanie wakacje. Tajlandia Phuket / shutterstock

Każdej zimy uwagę Europejczyków przykuwa Azja, a w Azji już chyba tradycyjnie – Tajlandia. Zimą szczególnie na południu kraju robi się ciepło i przyjemnie: temperatura powietrza na wyspie Phuket oscyluje w okolicach 30-35 stopni Celsjusza. Tajlandia od dłuższego czasu leży w centrum zainteresowania backpackerów, którzy dzięki częstym promocjom lotniczym do Azji zaczęli wiązać z nią nadzieje na egzotyczne i tanie wakacje. Bangkok należy do najchętniej odwiedzanych przez Europejczyków miast Azji i przeważnie stanowi punkt startu ich pierwszej wycieczki po południowo-wschodniej części kontynentu. Dobry hostel w stolicy Tajlandii można znaleźć już za mniej niż 20 zł od osoby za noc, a cały dzień zwiedzania w Bangkoku, włącznie z wyżywieniem, można zorganizować sobie za 70 zł. Co jakiś czas w ofercie linii lotniczych pojawiają się świetne promocje na bilety, przy dobrych wiatrach podróż w obie strony wyniesie nas mniej 2 tys. zł.


Tanie wakacje w zachodniej Europie

Tanie wakacje: Rodos Grecja, wyspy greckie

Także w Europie można spędzić tanie wakacje zimą, ale trzeba uwzględnić fakt, że część kurortów zamyka swoje podwoje dla przyjezdnych. Sezon ogórkowy o tej porze przeżywają np. wyspy Chorwacji, do których zimą nawet ciężko jest się dostać. Zima sprzyja turystom, którzy spóźnili się z wycieczką na wyspy greckie. Tanie wakacje w grudniu w Grecji można spędzić m.in. na Rodos, gdzie w związku z łagodną zimą niektóre większe pensjonaty z przyjemnością ugoszczą zmarzniętych Polaków, oferując im przy tym sporo niższe ceny zakwaterowania. Temperatura powietrza na wyspie oscyluje wtedy w okolicach 15 stopni Celsjusza. Tanie wakacje, uwzględniwszy koszt noclegu, bez problemu zafundujemy sobie w południowej Hiszpanii i kontynentalnej części Włoch.


Tanie wakacje w Maroko

Tanie wakacje: Maroko

Kiedy u nas ulice chowają się pod warstwą pierwszego śniegu, Marokańczycy delektują się wczesną wiosną. Mroźniej robi się tutaj dopiero w styczniu i lutym, chociaż już w grudniu noce są dużo chłodniejsze niż miesiąc wcześniej. Z końcem sezonu turystycznego ceny w hotelach spadają w dół, a linie lotnicze co jakiś czas wychodzą do klientów z promocjami na bilety, które zwykle znikają w mgnieniu oka. Zima to przecież idealna pora na aktywne i tanie wakacje i ci, którzy zrezygnowali z wycieczki objazdowej po kraju podczas szalenie upalnego lata, mają teraz okazję nadrobić marokańskie zaległości. Co prawda lepiej zrezygnować w tym czasie z gór - w paśmie Atlasu Wysokiego można się spodziewać opadów śniegu i zasypanych dróg.


Tanie wakacje w Indochinach. Wietnam

Tanie wakacje: Wietnam

Co roku miasta Wietnamu trafiają do dziesiątki najtańszych miast świata w rankingu portalu Priceoftravel.com, który nazywa się indeksem backpackera. Indochiny są kultową pozycją na liście backpackerskich kierunków i pobyt nawet w dużych metropoliach np. Wietnamu zafundujemy sobie za nieduże pieniądze. Na tanie wakacje "po wietnamsku" możemy liczyć w Hoi An, Hoszimin i hałaśliwej stolicy, Hanoi, gdzie za jeden dzień pobytu z wyżywieniem i noclegiem zapłacimy mniej niż 18 dolarów. Jeżeli doliczyć do tego przelot w okazyjnej cenie, a ciekawymi promocjami lotniczymi w kierunku Azji może się pochwalić np. Eithad Airways, koszt dwutygodniowego pobytu ograniczymy do 3 tys. zł.

http://www.podroze.pl/galeria/top-5-tanie-wakacje-zima-dokad-jechac,3947/1105/132042/

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.