Żyjąc w ciągłym biegu, nie zapominaj o sobie. Znajdź chwilę dla siebie w biegu codziennych zajęć - nawet najkrótszy moment relaksu potrafi polepszyć samopoczucie, przywrócić jasność myślenia i zredukować stres.
Jeśli większość czasu spędzasz w pracy lub na uczelni i chronicznie brakuje ci chwili dla siebie, spróbuj zwolnić tempo. Nawet przy wypełnionym po brzegi kalendarzu powinnaś znaleźć kilka cennych minut, które będziesz mogła wykorzystać na regenerację sił. Dobra organizacja to połowa sukcesu, druga - to chęć. W przerwie od pracy czy nauki posłuchaj ulubionej muzyki lub przeczytaj artykuł w ulubionym magazynie. Otwórz okno w biurze, wykonaj kilka rozciągających ćwiczeń, zaparz zieloną herbatę lub napełnij butelkę porcją świeżej wody i popijaj ją w trakcie pracy. Zobacz, jak wykorzystać choćby chwilę, by zrobić dla siebie coś dobrego każdego dnia.

Rusz się!
Krótki, kilkuminutowy trening w ciągu dnia? Czemu nie! Nawet, jeśli nie spalisz zbyt wielu kalorii, seria energicznych lub spokojnych ćwiczeń pomoże ci się rozluźnić i wprawi cię w dobry nastrój. Kiedy nie możesz wyjść na zewnątrz, spróbuj wykonać kilka rozciągających ćwiczeń na kręgosłup lub na nogi. Jeśli masz szansę wyjść na świeże powietrze, po prostu przejdź się na spacer, przećwicz kilka pozycji jogi lub wypróbuj relaksujące tai chi.

Zjedz coś zdrowego
Nawet w trakcie bardzo zajętego dnia nie zapominaj o regularnym, zdrowym odżywianiu. Aby zaoszczędzić czas i nie skazywać się na efekty poszukiwania dobrego jedzenia na mieście, posiłki oraz niektóre napoje możesz przygotowywać w domu. Oprócz klasycznych kanapek do zabrania doskonale nadają się jogurty, koktajle z warzyw i owoców, sałatki czy domowej roboty batoniki musli lub po prostu garść orzechów. Jeśli czeka cię aktywny dzień, weź ze sobą także termos wypełniony naparem z ulubionych ziół lub herbatą. Znajdź czas, by zjeść w spokoju i celebruj moment jedzenia - usiądź, wycisz telefon, zamknij laptopa. Wtedy czas posiłku będzie dodatkowo miłą chwilą odpoczynku i relaksu.

Zrób coś dla przyjemności
Uwielbiasz czytać, malować albo przeglądać strony o zdrowiu i urodzie? Wykorzystaj swoich kilka wolnych minut, na coś, co lubisz. Doczytaj rozpoczętą poprzedniego dnia stronę lektury, pokoloruj jeden z obrazków w książce do kolorowania, znajdź interesujący artykuł o odżywianiu. Chwila, którą poświęcisz na ulubioną czynność, nie tylko będzie przyjemnym przerywnikiem, ale też pomoże z większym entuzjazmem wrócić do obowiązków. Dzięki niej będziesz też mieć poczucie, że pomimo natłoku spraw, nie zapominasz o sobie. I bardzo dobrze!

Oddaj się marzeniom
Kiedy masz wolną chwilę, pozwól sobie na odrobinę marzeń. Snucie nawet nierealnych planów poprawia humor i pozwala oderwać się od problemów codzienności. Spróbuj dla przyjemności zaplanować w głowie wymarzoną podróż - przysłowiowe „jeżdżenie palcem po mapie” może okazać się lepszą rozrywką, niż myślałaś! A kiedy znudzą cię egzotyczne widoki, możesz wyobrazić sobie zupełnie inną wersję siebie lub zwizualizować wymarzonego mężczyznę w najdrobniejszych szczegółach. Uśmiech od ucha do ucha gwarantowany.

Zmień coś
Kilka minut wystarczy, by pomalować usta szminką w intensywnym kolorze albo zrobić sobie szybki manicure. Mała zmiana w wyglądzie poprawi ci samopoczucie i doda pewności siebie, dlatego zawsze miej pod ręką ulubioną pomadkę, lakier do paznokci czy maskarę. Jeśli rutyna dnia mocno ci dokucza, noś ze sobą coś, co doda ci nowej energii - na przykład „szczęśliwy” wisiorek, albo ukochany podkoszulek, który będziesz mogła założyć zaraz po pracy. Od razu poczujesz się lepiej.

Pobądź ze sobą tu i teraz
Krótka chwila wyciszenia każdego dnia jest niezbędna, aby dobrze funkcjonować i złapać równowagę w życiu. Nawet pięć minut medytacji wprowadzi do twojej codzienności poczucie harmonii oraz doda ci energii do działania. Wystarczy, że usiądziesz, zamkniesz oczy i głęboko odetchniesz… dosłownie. Obserwuj swój oddech. Nabieraj powietrza głębiej, niż zwykle i powoli je wypuszczaj. Taka krótka sesja pozwoli ci uspokoić się oraz nabrać dystansu do rzeczywistości. Jeśli nie potrafisz dostatecznie się wyciszyć, bo rozpraszają cię wszystkie dźwięki, noś ze sobą słuchawki i przez tych kilka minut słuchaj kojącej muzyki relaksacyjnej. To naprawdę działa!

 http://kobieta.onet.pl/idealne-polaczenie/5-minut-tylko-dla-ciebie.-tyle-wystarczy-by-zrobic-cos-dobrego-dla-siebie-w-natloku-obowiazkow

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.