Bezpieczny, relaksujący, pomagający wyzbyć się stresu, zahamowań, kompleksów, zbliża dwoje ludzi bardziej niż rozmowa…
 
Masaż erotyczny to zestaw technik dotykowych praktykowanych przez partnerów seksualnych, bardzo często jako forma gry wstępnej. Zdarza się też tak, że z różnych przyczyn, zdrowotnych czy psychologicznych, penetracja nie jest możliwa i wtedy czułe masowanie może być wspaniałą alternatywą na romantyczny wieczór. Nie potrzeba przy tym kończyć specjalistycznych kursów, aby dogodzić ukochanemu czy ukochanej – większość ruchów związana jest blisko z erotycznym rozumieniem naszych ciał, ich wrażliwych punktów, naturalnymi odruchami towarzyszącymi miłości.

Jak zrobić dobry masaż erotyczny dla niego?

Wszystko, czego potrzebujemy to niezbyt miękki materac, lekko ogrzany olejek i nastrojowa muzyka.
Zaczynamy od głowy – delikatnie, obiema rękoma rozcieramy skórę na czole i skroniach,pod linię włosów. To świetny sposób na ogólne rozluźnienie i rozładowanie stresu. Możemy przedłużyć koliste ruchy na strefę włosów, która u większości ludzi reaguje wielką przyjemnością na dość intensywny dotyk. Ucho to z kolei prawdziwe centrum erogenności – możemy delikatnie masować małżowinę, lekko ją pociągać, pomóc sobie nawet językiem… jeśli nie doprowadzi to do zbyt szybkiego zakończenia masażu.
Polecamy partnerowi się obrócić i przekładamy ręce na jego plecy, stojąc za jego głową (siedzenie na krzyżu nie jest dobrym pomysłem z punktu widzenia kręgosłupa, masowanego i masującego). Zdecydowanymi posuwistymi ruchami rozciągamy naoliwione plecy zjeżdżając dłońmi aż do pośladków. Następnie kółkami wykonywanymi oburącz wędrujemy po obu stronach pleców aż do łopatek, starając się wjechać pod nie dłońmi – w tej strefie często obserwuje się napięcia mięśniowe i masaż może przynieść ukochanemu dużą ulgę. Mocniej możemy masować szczyt ramion, który bywa bardzo zesztywniały od stresu czy długiej pracy siedzącej. Panowie to uwielbiają!

Jak wykonać zmysłowy masaż erotyczny dla niej?

Co uwielbiają z kolei panie, to masaż przeciwległej części ciała, czyli piersi. Stojąc z prawej strony na wysokości jej bioder (kobieta w pozycji leżącej), mężczyzna powinien położyć dłonie na klatce piersiowej partnerki starając się objąć ją jak najszerzej, a następnie wykonywać koliste ruchy – w kierunku wskazówek zegara dla piersi prawej, w przeciwnym dla piersi lewej. Za każdym razem piersi powinny się do siebie zbliżać, potem oddalać. Dalej można małymi ruchami rozcierać pierś od brodawki na zewnątrz, zaś na koniec ucałować kobiecy obiekt westchnień. Wedle znawców, pół godziny zmysłowego masażu piersi rozgrzeje do czerwoności nawet najbardziej oziębłe partnerki, zaś jedna czwarta pań przyznaje się do orgazmów wywołanych pieszczotami biustu.

Erotyczny masaż pośladków

Masujemy również pośladki – szerokimi kolistymi ruchami, zaciskając i rozsuwając je. Dla większości osób obojga płci to bardzo pobudzająca technika. Palcami szczypiemy lekko większe partie skóry, w wersji nieco ekstrawaganckiej nawet delikatnie drapiemy. Tutaj, ze względu na większe niż gdzie indziej pokłady tłuszczu, mocne, silne ruchy są wręcz wskazane. Warto pamiętać, że mężczyźni mają w tej sferze punkty stymulacji produkcji testosteronu!

Zmysłowy masaż stóp

Na koniec, albo wręcz zupełnie niezależnie, masujemy partnerowi stopy. Są ludzie, dla których ta pieszczota ma wręcz wymiar fetyszu i może podniecać silniej niż tradycyjne bodźce wzrokowe i dotykowe. Zaczynamy od wgłębienia w podbiciu, które intensywnie rozmasowujemy, po czym kolistym ruchami przenosimy się na śródstopie, palce, a potem pięty. Uciski oraz ruchy ósemkowe są tu szczególnie wskazane. Masujemy również wierzchnią część stopy, rozcierając ją od góry na obie strony. Dodam, że na podeszwie zlokalizowane są aż cztery punkty seksualnej stymulacji!

Na co zwrócić uwagę podczas masażu erotycznego?

Pamiętajmy, że wielu ludzi, zwłaszcza kobiety, ma na punkcie swego ciała, zwłaszcza pośladków czy piersi, dość istotne kompleksy i masaż wykonywany przez partnera może być widziany wręcz jako zagrożenie. Najlepszy sposób, aby pokonać te zahamowania to stworzenie odpowiedniej atmosfery – w blasku świec trudno dostrzec cellulit czy mało jędrną skórę - oraz działanie krok po kroczku: najpierw ograniczanie masażu tylko do stóp, dłoni czy głowy i stopniowo delikatne rozszerzanie go na inne partie. Paniom zaś pragnę uświadomić, że każdemu mężczyźnie radość z dotykania, masowania i ugniatania piersi partnerki naprawdę przytłacza kompletnie zmysł krytyczny.

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.