Tego typu nagłówki i reklamy zalewają dziś internet. Nie można już znaleźć praktycznie nic sensownego nie przedzierając się przez dosłownie dziesiątki stron wyników Google tego typu. I tej jakości:

 • „10 najlepszych miejsc do życia”, 
 • „6 prostych ćwiczeń, które zmienią Twoje ciało!”, 
 • „5 produktów, których unikanie zapewni Ci płaski brzuch OD ZARAZ!”, 
 • „8 błędów, które popełniasz na randce!”, 
 • „3 rzeczy, których nigdy nie powinieneś mówić”…
Pewnie sam wielokrotnie w nie kliknąłeś. W końcu kto nie chciałby łatwych, gotowych rozwiązań? Po co męczyć się, studiując dany temat, skoro ktoś podaje nam coś na talerzu?
Ale szczerze – ile razy takie strony okazały się faktycznie przydatne? Ile z tych dziesięciu, piętnastu, pięciu, czy trzech rzeczy „które zmienią magicznie Twoje życie” faktycznie wykorzystałeś? I czy faktycznie zmieniły Twoje życie, choćby trochę?…

Osobiście nie znam nikogo takiego. Zauważyłam też, że im częściej dana osoba udostępnia tego typu rzeczy – tym większa stagnacja w jej życiu. Tym większa niemoc i przekonanie, że „wszystko jest takie trudne”…
Ale bez obaw! Mam dla Was naprawdę prosty przepis, by w końcu zmienić coś w Waszym życiu. I obiecuję, że to zadziała. Tylko dwie rzeczy! Dwie proste czynności, które pozwolą Wam zmienić Wasze życie od zaraz! Gotowi?

1. Przestań wierzyć w magiczne „od zaraz”, „w 2 tygodnie”, „w miesiąc”...

Ten pan nie znalazł się tu bo przeczytał „Jak zostać alpinistą w 5dni”…
Nie ma „sukcesu od zaraz”. Nie ma zdrowej sylwetki „w 2 tygodnie”. Po prostu nie ma. I jeśli ktokolwiek próbuje Ci to wmówić, to zwyczajnie kłamie.
Prawdziwy sukces i prawdziwe zmiany w życiu wymagają czasu. Wymagają wysiłku. Wymagają poświęceń. Gdyby te „5 rzeczy, których należy unikać, by mieć płaski brzuch w tydzień” działało – naprawdę sądzisz, że mielibyśmy tak wiele otyłych?… Serio???
Pierwsza, absolutnie podstawowa rzecz jaką musisz zrobić, by w ogóle zacząć kroczyć w dobrym dla siebie kierunku to przestać wierzyć w bajki.
Bajki, które codziennie fundują Ci reklamy, telewizja, internet. Musisz zacząć myśleć samemu. Wykształcić w sobie intuicję. Wyćwiczyć wyobraźnię. Bo tylko one pozwolą Ci budować takie życie, jakiego faktycznie pragniesz.
Nie ma magicznych rozwiązań. Wskaż mi choć jedną osobę, która odniosła prawdziwy życiowy sukces w 5 minut? Nie ma takich, nawet ludzie z kasą, wyglądem i ładnym tyłkiem swoją karierę muszą budować latami…
Ogarnąłeś ten punkt? Świetnie! Przejdźmy zatem do punktu drugiego i zarazem ostatniego:

2. Zacznij działać


Czytanie nie zmieni Twojego życia. Słuchanie nie zmieni Twojego życia. Nawet obserwowanie nie zmieni Twojego życia. Twoje życie zmienić może tylko i wyłącznie Twoje działanie.
Więc nieważne, czy chcesz schudnąć, rzucić palenie, zostać astronautą, papieżem, weterynarzem, pilotem, milionerem, czy kimkolwiek innym – rusz przysłowiowo tyłek! Tu i teraz.
Nie za godzinę, nie jutro, nie jak skończysz czytać ten artykuł, nie jak przestanie padać… TERAZ!

Nadal to czytasz? Zatem się nie zrozumieliśmy się… Spróbujmy jeszcze raz:

Żeby coś osiągnąć, musisz zacząć działać.

Nie, nie wiem co masz zrobić. I nikt za Ciebie tego nie zgadnie. Albo zgadnie – ale naprawdę chcesz, żeby o Twoim życiu decydował ktoś inny? Zgadywał? Serio?
Można gdybać, że
 • jak chcesz zostać pilotem to możesz zacząć teraz szukać szkół pilotażu
 • jak milionerem to zacząć szukać informacji na temat tego jak inni nimi zostali
 • jak papieżem to iść do najbliższego kościoła – oni będą wiedzieć co dalej
 • jak astronautą to chyba Ruskich musisz zapytać, albo w NASA, bo w Polsce z tego co wiem takich wycieczek nie organizują
 • a jak chcesz schudnąć albo rzucić palenie to musisz w końcu edukować się w kierunku zdrowia…
A jak chcesz być na miejscu tej pani to zacznij odkładać pieniądze na Karaiby, bikini, sprzęt do snorkelingu i GoPro…
Tak, wszystko zajmie kawał czasu, może lata, może nawet dekady. Ale masz tylko dwie możliwości:
 • Dać sobie szansę, by Twoje plany i marzenia się spełniły
 • Nie dać sobie tej szansy
I do końca życia czytać i próbować:
 • „pięciu sposobów na super sylwetkę w godzinę”,
 • „2 rzeczy, które sprawią, że zostaniesz astronautą w tydzień”
 • czy „8 porad jak zostać papieżem w 2 dni”… 
Mam nadzieję, że tym razem się zrozumieliśmy. Że nie czytasz już tej końcówki tylko jesteś w drodze do kościoła, by zostać księdzem, do Rosji, by polecieć w kosmos, do najbliższej szkoły pilotażu, bądź gdziekolwiek chcesz się dostać...

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.