14:56

Dieta samuraja powinna spodobać się wszystkim tym, którzy prowadzą aktywny tryb życia i dużo trenują. Ci, którzy wolą relaks na kanapie, powinni znaleźć sobie inną dietę - ta nie przyniesie im zbytnio żadnych efektów.

1. JAKIE SĄ ZASADY DIETY SAMURAJA?

Zasady diety samuraja zostały opisane w książce "The samurai diet" napisanej przez Nate Miyakiego w 2011, która do tej pory nie została jeszcze przetłumaczona na język polski.
Dieta samuraja jest bardzo bliska diecie paleo, przy czym - w przeciwieństwie do niej - dopuszcza bezglutenowe zboża.
Zakazany jest cukier i słodycze, gotowe dania, przemysłowe oleje roślinne. Nie należy też jeść nabiału i produktów zawierających gluten oraz powinno się ograniczyć spożycie produktów przetworzonych.
Amarantus, ryż biały lub basmanti, kaszę gryczaną, grykę, komosę ryżową i kaszę jaglaną można jeść, pod warunkiem, że wcześniej będą namoczone w wodzie lub kiełkowane (trzeba pozbyć się wszystkich składników antyodżywczych). Dozwolone są też owoce, warzywa, mięsa (najlepiej wiadomego pochodzenia), ryby, jaja, masło, orzechy i nasiona.
Istnieją dwie drogi, które możesz wybrać na diecie samuraja: carb back loading (rozpoczynasz dzień od posiłku białkowo-tłuszczowego a potem zwiększasz liczbę węglowodanów w kolejnych posiłkach) lub carb trening (przed treningiem jesz węglowodany skrobiowe, a potem węglowodany proste).
Oprócz zmiany sposobu odżywiania należy też pamiętać o treningach - twórca diety zaleca ćwiczenia rano, na czczo.
POLECAMY: Najczęstsze błędy popełniane przez osoby, które się odchudzają

2. JAKIE EFEKTY MOŻE PRZYNIEŚĆ DIETA SAMURAJA?

Głównym zadaniem diety samuraja jest poprawa zdrowia i wyglądu, dlatego trudno mówić o jej walorach odchudzających. Tym bardziej, że metabolizm każdej z nas jest inny i startujemy z różnej wagi początkowej. Wszystko zależy też od tego, jak bardzo będziecie przykładały się na treningach.
Decyzję o zastosowaniu diety samuraja lepiej skonsultować z lekarzem. Na pewno nie powinny jej stosować kobiety w ciąży, młodzież w okresie dojrzewania oraz osoby, które mają depresję, alergię na wiele produktów i problemy żołądowe. Przygotowanie jadłospisu warto powierzyć dietetykowi.

http://www.milionkobiet.pl/zdrowie/dieta-samuraja-wszystko-co-chcialybyscie-o-niej-wiedziec,22375,1,a.html 

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.