18:56

Życie współczesnej kobiety nie należy do najłatwiejszych. Media i społeczeństwo wymagają od nas rzeczy praktycznie niemożliwej. Mamy być idealnymi matkami, żonami, a jednocześnie mamy robić błyskotliwą karierę. Bez słowa skargi, z szerokim uśmiechem na ustach.

Dlaczego bycie feministką nie jest fajne?

Nasze prababki miały jasno sprecyzowane cele życiowe. Miały wychowywać dzieci, zajmować się domem i starać się ładnie wyglądać. Przynajmniej tak funkcjonowała ówczesna klasa średnia. Współcześnie kobieta znajduje się w o wiele gorszej sytuacji. Pracuje równie ciężko, co jej życiowy partner. W domu musi wykonać te same prace co jej babka. To na jej barkach spoczywa zajmowanie się dziećmi. Dopilnowanie, żeby miały odrobione lekcje i czyste ubrania. To od kobiety oczekuje się poświęcenia i ogromnego zaangażowania. Mimo, że mamy XXI wiek, etos Matki Polki - Feministki ma się doskonale.

Prawdziwy Facet potrzebny od zaraz...

Mężczyźni też nie mają łatwo. Mają być zaradni, silni, męscy, a zarazem wrażliwi. Duża część kobiet traktuje swoich partnerów jak najlepsze przyjaciółki. Oczekują, że ich mąż czy chłopak będzie im dzielnie towarzyszył w trakcie zakupów. Nawet obecnie obowiązująca moda promuje mało męskiego faceta, ubranego w obcisłe rurki i różową koszulę. Za to kobiety stają się coraz bardziej męskie. Noszą ciężkie buty, bezkształtne koszule i spodnie.

W ostatnich latach mocno zatarły się podziały między płciami. Z jednej strony taki stan rzeczy daje nam większą swobodę. Możemy swobodnie decydować o naszych rolach w społeczeństwie. Z drugiej strony coraz więcej osób czuje się niekomfortowo. Nie mogą sobie znaleźć miejsca we współczesnym świecie.

Radykalne Ruchy

Nic dziwnego, że spora część społeczeństwa zaczyna popierać ruchy, które głoszą radykalne ideologie. Zagubiony człowiek otrzymuje tam wsparcie innych członków organizacji, a przede wszystkim dostaje klarowne zasady, jakimi ma się kierować w życiu. One pomagają mu się odnaleźć w rzeczywistości, którą nie do końca rozumie. Porządkują światopogląd.

http://pl.blastingnews.com/felietony/2016/03/kobieta-i-mezczyzna-kontra-rzeczywistosc-00828009.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.