Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, polegający na podskórnym podaniu koktajlu odżywczych substancji, które odmładzają skórę. Wiele kobiet traktuje ją jako zabieg pierwszej potrzeby w walce z oznakami starzenia się, błędnie sądząc, że każdy koktajl do mezoterapii zapewni spektakularny efekt. Czy tak jest w istocie?

Mit 1: Każdy rodzaj mezoterapii jest dobry dla mojej skóry.
Mezoterapia powinna być dostosowana do wieku i potrzeb. U młodych osób będzie to zachowanie jędrnej i gładkiej skóry, u starszych – naprawienie drobnych uszkodzeń, poprawa kolorytu. Jednymi z najważniejszych składników dobrego koktajlu do mezoterapii są kwas hialuronowy i glicerol. Pierwszy wypełnia przestrzeń międzykomórkową, poprawia nawilżenie i redukuje płytkie zmarszczki. Drugi wiąże cząsteczki wody i zapewnia długotrwałe nawilżenie skóry. Przykładem preparatu, który zawiera oba te składniki może być popularne Belotero Hydro – mówi lek. med. Ewa Banduła-Pyka z kliniki Profemed.

Mit 2: Mezoterapia zawsze przynosi spektakularne efekty.
Najlepsze efekty mezoterapii zaobserwujemy u osób, u których proces starzenia się skóry nie jest zaawansowany. Aby zabieg był efektywny, należy prawidłowo ocenić stan skóry, jej potrzeby i podać odpowiednią mieszankę preparatów leczniczych. Brak doświadczenia u osoby przeprowadzającej zabieg lub zastosowanie nieodpowiedniego koktajlu może skutkować brakiem efektów zabiegu, a nawet komplikacjami. 

Mit 3: Mezoterapia to zabieg dla każdego.
Przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii mogą być różne choroby przewlekłe, infekcje, ciąża oraz alergie. Dlatego zdiagnozowanie skóry, dobranie odpowiedniego produktu medycznego i wykonanie zabiegu powinno należeć wyłącznie do wyspecjalizowanego lekarza medycyny estetycznej.

Mit 4: Każdy koktajl do mezoterapii jest skuteczny.
Na rynku jest wiele preparatów do mezoterapii, ale tylko nieliczne mają certyfikaty świadczące o ich bezpieczeństwie – przestrzega dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. W mojej praktyce, w dobie wszechobecnych alergii, staram się nie używać tzw. koktajli do mezoterapii. W przypadku dużego odwodnienia skóry używam po prostu kwasu hialuronowego. W tym przypadku doskonale sprawdza się nieusieciowany kwas hialuronowy Belotero Hydro, który świetnie nawilża skórę. Dobrymi preparatami są także włoskie produkty linii SKIN – wyjaśnia dr Rybicka.

Mit 5: Zabieg mezoterapii jest w stu procentach bezpieczny.
Jest, jeśli wykonuje go lekarz medycyny estetycznej. Decydując się na zabieg w przypadkowym gabinecie narażamy się na wykonanie go preparatami nieznanego pochodzenia, przez osobę bez wystarczających kwalifikacji. Warto wiedzieć, że zabieg mezoterapii wymaga przeprowadzania go zgodnie z pewnymi protokołami. Ich pominięcie może skutkować brakiem efektu lub powikłaniami.Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.