Większość ludzi nigdy nie doświadcza uczucia szczęścia. Bo nie doswiadcza też uczucia życia.
                                     
Latami egzystujemy z obrazem, jaki mamy w głowie o samych sobie.
                                     
Zatrzymaj się. Przenieś uwagę z dala od kłopotów. Bądź prosty, otwarty, szczery, autentyczny, spontaniczny. Czuj, tak po prostu. Wówczas Twój umysł zwolni. Pozwól nowym pożądanym wydarzeniom pojawić się w rzeczywistości.
 
To uwaga jest energią. Dziecko płacze, kiedy nie dostaje uwagi, tak samo ‚płacze’ to „wewnętrzne dziecko”, to „ja”, ten „duch”, który jest w nas, kiedy odwracamy uwagę. Im bardziej zapoznałeś się z tym uczuciem ‚uwagi’, im dłużej Ci towarzyszy, tym bardziej czujesz własną obecność w życiu.

Czas nigdy nie wróci 

Nazbyt często rozglądamy się na około, podziwiając znajomych, uważając, że są szczególnie uprzywilejowani. Widzimy talenty innych w mediach, showach. Tymczasem gdzieś po drodze gubimy nasze życie. Przemija nasze jestestwo, nasze talenty, nasze całe bogactwo. Ile razy stwierdziłeś:  …”Gdybym mógł cofnąć czas.”?  To nigdy nie wróci !  Jeśli będziemy mieć szczęście, to w gąszczu spraw, przypomnimy sobie nas sprzed paru, może kilkunastu lat. Zobaczymy w myślach nasze dzieciństwo, młodość, nasze dzieci, kiedy były małe. A wtedy ‚włączy’ się nostalgia za radością, którą czuliśmy lub żal za straconymi szansami, za tą chwilą, której nie wykorzystaliśmy do końca.
                                     
 Ludzie zajęci dążeniami do bogactwa, pochłonięci zdobywaniem pieniędzy redukują jakość życia momentu teraźniejszego. Siłę daje  życie w czasie simple present. Życie w teraźniejszości nie odbiera energii, bo nie myślisz o tym, kim mógłbyś być, ale co się TERAZ dzieje. Żyjąc tu i teraz jesteś wolny, zdobywasz siły, zamiast je tracić. To proste. Nie myślisz, co stało się złego, jak Ci czegoś zabrakło. Nie żyjesz też nadzieją, że może dopiero przyszłość przyniesie coś dobrego, a także nie boisz się tej przyszłości. Masz terażniejszość i w niej się zatracasz. Wówczas robisz więcej i lepiej.
                                 
Decydujesz sam za siebie. Osobę nastawioną negatywnie do innych i do siebie samego, już w życiu nic dobrego nie spotka. Ponieważ ona już przekreśliła swoją przeszłosć. A to przecież na bazie przeszłości buduje się teraźniejszość. I na podstawie terażniejszości jest przyszłość. Zobacz, czego może dokonać osoba pozytywna.
 
 
 

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.