Czy makijaż permanentny lub tzw. makijaż trwały to dobre rozwiązanie? Komu jest zalecany i jak się go wykonuje? Czy makijaż permanentny może nam zaszkodzić? Poznaj fakty i mity na temat makijażu permanentnego.

Dla kogo makijaż permanentny lub makijaż trwały jest zalecany? Taki makijaż będzie idealnym rozwiązaniem, jeśli chcesz zawsze wyglądać perfekcyjnie, ale często nie masz czasu na wykonanie makijażu, a styl życia utrudnia ci jego zachowanie. Ułatwi ci życie, jeśli masz problemy ze wzrokiem, albo kosmetyki kolorowe cię uczulają. Tego typu makijaż przyda się także, jeśli po prostu chciałabyś delikatnie podkreślić naturalne piękno. Makijaż trwały (w naskórku) utrzymuje się od 3 do 5 lat. Permanentny (głębszy) natomiast ponad 5 lat.

Przygotowanie do zabiegu makijażu permanentnego

Makijaż permanentny (trwały) pomaga skorygować kształt brwi, ust oraz podkreślić wyraz oczu. Przed wykonaniem zabiegu obowiązkowo przeprowadzana jest konsultacja. Po rozmowie o przeciwwskazaniach i oczekiwaniach wykonuje się zarys kształtu makijażu. Razem z klientką decyduje się o wyborze koloru. Po pełnej akceptacji można przystąpić do zabiegu.

Makijaż permanentny - fakty i mity
fot. Fotolia

Czy makijaż permanentny jest bolesny?

Odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną. Stosowane są maści oraz żele znieczulające, które w zupełności wystarczają do zniesienia dyskomfortu podczas zabiegu. Do makijażu ust stosowane jest również znieczulenie typowo stomatologiczne, wykonywać może je tylko lekarz. Zabieg makijażu wykonuje wykwalifikowana i dyplomowana linergistka. Oprócz doświadczenia jako kosmetyczka i wizażystka, osoba taka musi posiadać zdolności plastyczne. Doświadczona kosmetyczka-linergistka precyzyjnie i bezpiecznie wykonuje tego typu zabieg.

Jak długo trwa wykonanie makijażu?

W zależności od rodzaju wykonywanego makijażu oraz jego miejsca zabieg trwa średnio od 30 do 60 minut.

Jak będę wyglądała chwilę po zabiegu?

Zaraz po zabiegu makijaż wydaje się być mocniejszy i przerysowany. Pojawia się lekka opuchlizna, która szybko znika. Wszystko tak naprawdę zależy od sprzętu jakim wykonany był makijaż, czyli jak głęboko został wprowadzony barwik. Przy bardzo głębokiej penetracji podrażnienia są większe i powstaje strupek. Barwnik znika, czyli wyłuszcza się do 60% po pierwszym zabiegu. Po około 2 tygodniach - do miesiąca, niezbędne jest uzupełnienie makijażu, czyli wzmocnienie koloru. Makijaż utrzymuje się indywidualnie, przeciętnie od 3 do 5 lat - mówiąc o makijażu trwałym, czyli wykonywanym w naskórku. Przy permanentnym, czyli głębszym może utrzymywać się około 5 lat. Istnieje możliwość odświeżenia makijażu poprzez tzw. ponowne uzupełnienie w celu wzmocnienia efektu. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny ani do solarium.
Makijaż permanentny - fakty i mity
fot. Fotolia

Czy makijaż jest bardzo widoczny?

Każda klientka musi być zadowolona z uzyskanego efektu. Dlatego zazwyczaj proponuje się makijaż naturalny, czyli taki, który nie zastępuje makijażu wieczorowego, ani mocnego dziennego. Łatwiej wzmocnić makijaż kolorowymi kosmetykami, niż przeżywać koszmar związany z przerysowaniem, intensywnością swojego wyglądu.

Jakie pigmenty są używane?

Barwniki stosowane w gabinetach mogą być pochodzenia roślinnego i mineralnego. Powinny posiadać atesty UE. Jest to bardzo ważne, ponieważ są pewne i nie tracą na wartości, czyli nie zmieniają koloru z biegiem czasu. Często ważna w tym miejscu jest cena zabiegu. Gabinety oferujące wyjątkowo niskie ceny nierzadko używają tanich barwników, słabych aparatów lub nie posiadają odpowiednich kwalifikacji. Warto zatem najpierw sprawdzić miejsce, do którego chcemy się udać, jego renomę i opinie o nim. Konsekwencje źle wykonanego makijażu mogą być naprawdę straszne.

Co zrobić, jeśli zabieg się nie uda?

W dobrym gabinecie nie ma takiej możliwości. Doświadczone i certyfikowane linergistki wiedzą jak wykonywać tego typu zabieg, na co uważać oraz czego unikać. Jeśli istnieje taka potrzeba mogą również naprawić makijaż źle wykonany w innym gabinecie.

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania?

Główne przeciwwskazania do wykonania zabiegu to infekcja, cukrzyca, łuszczyca, ciąża oraz przyjmowanie leków sterydowych. Podczas wstępnej rozmowy linergistka decyduje o możliwości wykonania zabiegu.

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.