Czy seks naprawdę odmładza? Coraz częściej słychać, że jest dobry na stres, nadciśnienie i kłopoty z sercem! Jak seks wpływa na zdrowie człowieka? Dlaczego jeszcze warto uprawaić seks - oprócz orgazmu?

Uprawianie seksu to samo zdrowie! Pomaga zachować młody wygląd - głoszą legendy. Czy rzeczywiście seks działa lepiej niż krem przeciwzmarszczkowy? W czym pomaga, a w czemu szkodzi udane życie seksualne?

Pozytywny wpływ seksu na zdrowie

Czy seks odmładza? Taką teorie wyznaje wiele hollywoodzkich sław, które swoje "naturalne piękno" tłumaczą udanym życiem seksualnym. Jedną z głównych orędowniczek tego hasła jest odtwórczyni kultowej Alexis z serialu Dynastia. "Nie rozumiem dlaczego kobiety w pewnym wieku rezygnują z seksu. Przestajemy uprawiać seks dlatego, że się starzejemy. Starzejemy się właśnie dlatego, że rezygnujemy z seksu" - zapewnia Joan Collins. Collins opowiadała takie historie tuż przed 80. urodzinami. Aktorka zapewnia, że sekretem jej młodego wyglądu nie są wizyty u chirurga plastycznego, a udane życie łóżkowe. Co na to nauka? Zdaje się potwierdzać, że to prawda!
Po pierwsze, seks łagodzi stres. Ten cichy zabójca czai się dziś na każdym kroku i skutecznie przybliża nas do ostatecznej daty. Naukowcy ze Szkocji udowodnili, że szaleństwa w sypialni skutecznie obniżają ciśnienie i łagodzącą efekty codziennego stresu.

Mało tego, seks wzmacnia odporność. To odkrycie naukowców ze Stanów. Wykazali oni, że u osób, które uprawiają seks przynajmniej raz w tygodniu, zwiększa się obecność immunoglobulin, które chronią organizm przed infekcjami.

Udane życie seksualne poprawia także kondycję serca. Badania pokazały, że w przypadku mężczyzn, uprawianie seksu przynajmniej raz w tygodniu zmniejsza o blisko połowę szanse na zawał serca! Co ciekawe, badacze zaprzeczyli także stereotypowi, że starsi ludzie powinni unikać intymnych kontaktów, ze względu na wysiłek podejmowany w łóżku. Sądzono, że może to prowadzić do udaru mózgu. Okazało się, że jest zupełnie odwrotnie!

Skoro o wysiłku mowa... Seks to także idealna okazja do spalania kalorii. Pół godziny w sypialni to co najmniej 85 spalonych kalorii. Jeśli organizm jest przyzwyczajony do regularnych zbliżeń - wartość ta znacznie wzrasta. Dołóżmy do tego poprawę jakości snu i już mamy odpowiedź na odwieczne pytanie, czy seks odmładza.
Seks sam w sobie nie jest maszyną czasu. Owszem, życie erotyczne ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie i może, choć nie bezpośrednio zapewnić nam nieco dłuższą młodość. Musimy tylko odrobinę się postarać...

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.