Dostałaś dużo róż na 8 marca! womaninspiration.com podpowiada jak wykorzystać je dla urody, po co maja więdnąć w wazonie.

Stosowana od wieków przez kobiety z Bliskiego Wschodu. Ma zbawienny wpływ na cerę - nawilża ją i tonizuje pozostawiając gładką i bez przebarwień. Chodzi o... wodę różaną. Woda różana to hydrolat, czyli woda roślinna, która pozostaje po produkcji olejków zapachowych.

Hydrolaty są delikatniejsze od olejków zapachowych i mają pH zbliżone do naturalnego pH skóry. W tych naturalnych nie ma sztucznych konserwantów, dlatego ich okres trwałości jest krótki. Należy trzymać je zamknięte w lodówce. Wodę różaną pozyskuje się z płatków róży Rosa damascena. Posiada świetne właściwości tonizujące. Wspaniale odżywia i nawilża skórę. Działa antyoksydacyjnie i wzmacnia naczynia krwionośne. Jest idealna do skóry szarej, zmęczonej, dojrzałej.

Właściwości wody różanej

Codzienne stosowanie wody różanej w postaci toniku do twarzy uelastycznia, wygładza i nawilża skórę, przywracając jej naturalną równowagę. Co więcej nie podrażnia i świetnie nadaje się do cery wrażliwej, a z drugiej potrafi złagodzić zmiany trądzikowe i jest idealnym uzupełnieniem wysuszających kuracji przeciwtrądzikowych.
  • przywraca właściwe pH skóry
  • redukcja wydzielania sebum
  • poprawia koloryt skóry i rozjaśnia przebarwienia
  • łagodzi podrażnienia i działa przeciwzapalnie
  • działa przeciwzmarszczkowo i nawilżająco
  • ściąga i zmniejsza pory

Jak zrobić domową wodę różaną?

Wodę różaną można kupić w sklepach z ekologicznymi produktami, ale można również zrobić ją samemu. Czystą wodę różaną uzyskuje się wyłącznie z niepryskanych płatków w procesie destylacji parowej. To bardzo proste.
Zebrać parę garści płatków róż (kolor dowolny). Płatki opłukać zimną wodą. Następnie umieścić je w cienkiej, bawełnianej ściereczce i zawiązać. Sakiewkę umieścić w dużym szklanym naczyniu i wlać do niego wrzątek. Szklane naczynie zabezpieczyć folią spożywczą. Pozostawić na noc, by woda dobrze przeniknęła kwiatami. Rano przelać gotową wodę różaną do słoika (należy ją również wycisnąć z sakiewki).

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.