Zielone koktajle ze względu na swoje zalety przebojem zdobywają świat zdrowego żywienia! Choć zielone koktajle są tak nieskomplikowane, ich wartość odżywcza jest nie do przecenienia. Wśród korzyści płynących z ich spożywania można wymienić też utratę zbędnych kilogramów, wzrost poziomu energii, redukcję łaknienia i zdrową czystą cerę. Poznaj 10 powodów, dla których warto pić zielone koktajle.

1. Zielone koktajle są źródłem witamin, przeciwutleniaczy i fitoskładników

Zielone koktajle składają się wyłącznie z surowych składników, przez co wzrasta ich wartość odżywcza. Wysoka temperatura podczas procesu gotowania zabija wiele cennych substancji występujących w pożywieniu. Zielone koktajle zawierają witaminy, przeciwutleniacze, substancje przeciwzapalne, błonnik, wodę i fitoskładniki! Zawierają także mnóstwo chlorofilu, który ma strukturę podobną do hemoglobiny ludzkiej krwi. Każdy wypity zielony koktajl to jakby oczyszczająca krew transfuzja!

2. Picie zielonych koktajli wspomaga odchudzanie

Jeśli próbujecie schudnąć, ucieszy was informacja, że zielone koktajle są doskonałym sposobem na utratę zbędnych kilogramów, ponieważ składają się głównie z wody i zielonych warzyw liściastych, które można jeść w dowolnych ilościach bez groźby przybrania na wadze. Zawierają także dużą ilość błonnika, który daje uczucie sytości i redukuje łaknienie.

3. Zielone koktajle oczyszczają organizm

Nasz organizm próbuje w naturalny sposób neutralizować toksyny, ale kiedy nagromadzi się ich zbyt wiele, proces ten zostaje znacznie spowolniony. Na szczęście istnieją metody, aby pomóc mu oczyścić się z powodujących przyrost wagi i szkodzących zdrowiu substancji. Jeśli chcemy żyć dłużej i zdrowiej, możemy, a nawet powinniśmy je stosować. Nasze ciało wykorzystuje składniki odżywcze ze wszystkiego, co spożywamy, natomiast niestrawione do końca cząstki i inne odpady musi z siebie wydalić. Jeśli tego nie zrobi, szkodliwe resztki będą zalegać w przewodzie pokarmowym, obciążając cały system. Pijąc zielone koktajle, dostarczamy organizmowi błonnika potrzebnego do wspomożenia układu trawiennego i usunięcia toksyn.

4. Zielone koktajle dodają energii

Zdrowy organizm zawsze tryska energią. Jestem przekonana, że naturalny, zdrowy sposób odżywiania to prawdziwy sekret zewnętrznego i wewnętrznego piękna. Spożywając surowe, nieprzetworzone jedzenie, poczujecie się lepiej i młodziej! Nieobciążeni toksynami, zaczniecie wyglądać promienniej bez względu na wiek. Organizm ludzki przystosowany jest przede wszystkim do diety złożonej z owoców, warzyw, pestek i orzechów. Kiedy zaczniecie się odżywiać w sposób zdrowy i naturalny, wasze ciało będzie otrzymywać wszystkie potrzebne składniki odżywcze, a uwolnione od toksyn rozkwitnie pełnym blaskiem. Jedną z pierwszych zmian, jakie zauważycie, pijąc zielone koktajle, będzie poprawa cery. Zdrowy sposób życia i odżywiania odejmie wam lat, sprawi, że spłycą się zmarszczki na twarzy i zbledną starcze plamki. Cera stanie się jędrniejsza, wolna od wyprysków i zmian trądzikowych, oczy zaczną lśnić. Pozbędziecie się worków i ciemnych kręgów pod oczami, a także zażółcenia białek oczu. Każda komórka waszego ciała przejdzie proces odnowy, dzięki któremu wszystkie wewnętrzne organy będą funkcjonowały sprawniej.

5. Zielone koktajle są lekkostrawne

Zielone koktajle są znacznie łatwiejsze do strawienia i przyswojenia niż posiłki stałe. Sam fakt spożywania odpowiedniej ilości owoców i warzyw każdego dnia jeszcze nie oznacza, że dostarczamy organizmowi odpowiedniej ilości fitoskładników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Wiele osób ma kłopoty z trawieniem stałego pokarmu; ich ciało nie wykorzystuje w pełni zawartych w nim składników. Zielone koktajle mają formę płynną, dlatego są o wiele łatwiejsze do przyswojenia. Są tak lekkostrawne, że proces wchłaniania substancji odżywczych zaczyna się już w ustach, zanim jeszcze pierwszy łyk powędruje do żołądka!

6. Zielone koktajle wspomagają trawienie

Obecna standardowa dieta stała się przyczyną licznych zaburzeń trawiennych, takich jak zgaga, refluks żołądkowy, kolka, choroba Leśniowskiego-Crohna i zespół jelita drażliwego, żeby wymienić tylko kilka z nich. Najczęstszym źródłem kłopotów z trawieniem jest niedobór kwasów żołądkowych. Kiedy żołądek nie produkuje ich w odpowiedniej ilości, znaczna część jedzenia wędruje do jelit nie do końca przetrawiona, powodując wzdęcia, gazy i inne dolegliwości. Zalegające w jelitach resztki stają się przyczyną wielu chorób. Odpowiedzialnymi za te wszystkie kłopoty są przede wszystkim bogata w gluten i proteiny żywność przetworzona, potrawy smażone i niezdrowe tłuszcze. Warzywa i owoce w zielonych koktajlach są rozdrobnione, więc większość pracy, jaka czekałaby żołądek, została już wykonana, przyswojenie wartości odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, staje się zatem o wiele łatwiejsze.
W przygotowaniu są zdumiewająco proste, gdyż składają się wyłącznie z surowych owoców, surowych zielonych warzyw liściastych i wody (zalecana proporcja owoców do warzyw wynosi 6:4).

7. Zielone koktajle nawadniają

Jeśli organizm jest odpowiednio nawodniony, ma więcej energii, a mózg, mięśnie, systemy trawienny i odpornościowy funkcjonują bez zakłóceń. Odwodnienie może być bardzo niebezpieczne. Sprzyjają mu picie napojów gazowanych i kawy, spożywanie przetworzonej żywności oraz palenie papierosów. Prostym sposobem sprawdzenia, czy jesteśmy odpowiednio nawodnieni, jest ocena koloru moczu. Przy prawidłowym nawodnieniu mocz będzie miał barwę słomkową albo bladożółtą, natomiast intensywny ciemnożółty kolor wskazuje na odwodnienie. Współczesny intensywny tryb życia sprawia, że często zapominamy o piciu odpowiedniej ilości wody. Poza tym wiele osób nie lubi jej smaku. Tymczasem woda jest niezbędna, aby organizm mógł zdrowo i sprawnie funkcjonować. Jeśli nie lubicie pić czystej wody, dodawajcie do niej świeżo wyciśniętego soku z cytryny. Także zielone koktajle, dzięki sporej zawartości wody, pomogą wam utrzymać odpowiedni poziom nawodnienia.

8. Zielone koktajle są pyszne

Słodki smak owoców w zielonych koktajlach przeważa nad smakiem zieleniny, czyniąc z nich smaczny sycący posiłek czy przekąskę. Często osoby, które widząc zielone koktajle po raz pierwszy, kręciły nosem, zwariowały na ich punkcie zaraz po skosztowaniu! Także większość dzieci od razu pokochała ich smak.

9. Zielone koktajle przyrządza się w kilka minut


Przyrządzenie dziennej porcji zielonego koktajlu zajmuje nie więcej niż pięć minut, a późniejsze zmywanie jest równie łatwe. Jeśli wieczorem przygotujecie wszystkie składniki i włożycie je do foliowej torebki, rano wystarczy wrzucić wszystko do blendera i gotowe. Po zmiksowaniu blender po prostu płuczemy i wkładamy do zmywarki. Cały ten proces, łącznie z przygotowaniem składników, zajmie wam nie więcej niż pięć minut w ciągu całego dnia.
Zielone kokajle - książka
foto:

10. Zielone koktajle nie są monotonne w smaku

Różnorodność składników, które można wykorzystać od przygotowania zielonych koktajli oznacza, że wasze kubki smakowe nigdy się nie znudzą! Istnieje tyle możliwości łączenia zielonolistnych warzyw z owocami, że możecie pić inny koktajl każdego dnia w roku. Ja trzymam moje ulubione przepisy w specjalnym segregatorze, żeby zawsze mieć je pod ręką.


http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/odzywianie/10-zalet-picia-zielonych-koktajli_42733.html?utm_medium=boks_reklamowy&utm_campaign=autopromo&utm_source=www.poradnikzdrowie.pl&utm_content=2_10-zalet-picia-zielonych-koktajli

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.