Naukowcy nie mają już żadnych wątpliwości: orgazm sprzyja zdrowiu. Od tego, ile przeżyjemy orgazmów w ciągu swego życia, może zależeć jego długość. Ba, uczeni wyliczyli nawet, że dwa orgazmy tygodniowo mogą przedłużyć życie co najmniej o 5 lat! Kobiecy orgazm - co zrobić, by go osiągnąć?

Czy orgazm kobiety jest rzeczywiście tak ważny? Udany seks, który kończy satysfakcjonujący orgazm, u osób w średnim wieku znacznie zmniejsza ryzyko chorób serca, a oksytocyna, związek chemiczny, wydzielany w organizmie podczas szczytowania, może chronić przed rakiem sutka. Orgazm jest także znakomitym... środkiem nasennym. Doskonale wiedzą o tym kobiety, które, odkąd zaczęły je przezywać, o wiele łatwiej potem zasypiają i nie budzą się w środku nocy. Wiele badań potwierdziło, że orgazm jest skutecznym środkiem przeciwbólowym.
Z tego, ale również z wielu innych powodów, Sandra Crain Bakos, autorka wielu poradników o seksie, przekonuje, że każda kobieta, niezależnie od tego, czy jest samotna, zamężna, zadowolona czy niezadowolona ze swego życia seksualnego, powinna przeżywać jeden orgazm każdego dnia. Czy to dla rozładowania stresu, ulżenia dolegliwościom bólowym, poprawienia swojego ogólnego stanu zdrowia, czy po prostu dla poprawy wyglądu i nastroju.

Kobiecy orgazm: możesz, tylko nie potrafisz

Tymczasem wciąż liczna jest grupa kobiet, które orgazmu nie potrafią przeżywać. Bo w większości przypadków przyczyna leży w braku umiejętności, a nie w fizjologii. Fizjologiczny brak orgazmu zdarza się niezwykle rzadko. Załóżmy więc, że możesz, tylko nie potrafisz. Sztuka przeżywania orgazmu nie jest jednak trudna. Pamiętaj, najważniejsze, to chcieć.

Jak nauczyć się tego bez partnera:


    Zacznij od rozbudzania swoich fantazji erotycznych. Oglądaj filmy erotyczne, czytaj tego typu książki i marz, marz, marz.
    Zaopatrz się w wibrator. I uwierz, że od ich stosowania na pewno się nie uzależnisz.
    Poznaj swoje czułe miejsca – punkt C, czyli łechtaczkę, punkt G, czyli gąbczastą tkankę, znajdującą się na przedniej ścianie pochwy, poniżej ujścia cewki moczowej, sferę punktów AFE, niewielki fałd gładkiej skóry u szczytu pochwy, niedaleko szyjki macicy, punkt U, niewielki obszar tuż powyżej ujścia cewki moczowej i tuż pod łechtaczką. Dotykaj tych miejsc na różne sposoby, naucz partnera, jak ma to robić.
    Kilka razy dziennie rób takie ćwiczenie: zaciskaj uda, równocześnie napinając mięśnie miednicy (mięsień łonowo-guziczny).
    Tańcem wzmacniaj i rozwijaj mięśnie miednicy: w takt muzyki wykonuj krążenia biodrami, wypychaj je do przodu i do tyłu, stawaj na placach i opuszczaj się na pięty.
    Ćwicz jogę. Jest szereg specjalnych ćwiczeń, ukierunkowanych dokładnie na osiąganie orgazmu. Ale nawet zwykły kwiat lotosu, połączony z głębokimi wdechami i powolnymi wydechami sprzyja dochodzeniu do raju.

Jak osiągać orgazm wspólnie z partnerem

Każda pozycja może być pozycją orgazmiczną, ale niektóre mogą bardziej niż inne temu sprzyjać. Jeśli czujesz się dobrze w pozycji kowbojskiej, to właśnie ta może bez trudu doprowadzić cię na szczyt.

    W odpowiedzi na pytanie, jaka pozycja może dla ciebie okazać się pod tym względem najlepszą, pomoże ci inne pytanie: W jakiej pozycji najłatwiej przychodzi ci napinanie i rozluźnianie mięśnia łonowo-guzicznego? Jeśli już wybierzesz tę pozycję, to znaczy, że w niej osiągniesz niesamowity odlotowy orgazm. Dla wielu kobiet jest to pozycja misjonarska, z nogami podciągniętymi wysoko do klatki piersiowej.

    Z czasem ulubiona pozycja może stać się rutyną i zawodzić. Wówczas próbuj innych.
    Podczas stosunku stymuluj się manualnie (albo poproś partnera, aby ci to robił. A jeśli masz jakieś opory przed wypowiadaniem swoich pragnień, weź go za rękę i pokaż mu, o co ci chodzi).
    Zastosuj sztuczkę, która na ogól nie zawodzi: Kiedy jesteście ze sobą spleceni, wsuń dwa palce, rozsunięte w literę V, między wasze ciała. Umieść je po bokach swojej łechtaczki i poruszaj nimi, podczas gdy partner będzie się poruszał w tobie.
    Wykorzystujcie do stymulacji i penetracji wszystkie te części ciała, które mogą być w tym celu wykorzystywane. Pieszczoty oralne przeplatajcie z innymi.
    A jeśli już dojdziesz, nie poprzestawaj na tym. Zamknij oczy i wyobraź sobie, jak dochodzisz do następnego orgazmu. A na pewno tak się stanie.

Autor: Bożena Klukowska


http://www.poradnikzdrowie.pl/seks/sztuka-kochania/jak-osiagnac-orgazm-krotki-przewodnik-dla-kobiety_38067.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.