Powrót do siebie prawdziwej warsztat wyjazdowy z Patrycją Załug

współprowadzi Marta Obrycka, Zen Coach
30 lipca – 5 sierpnia 2016 r.
Nowe Kawkowo, Ośrodek Tu i Teraz

Był taki czas, kiedy czułyśmy się pełne życia, spontaniczne, radosne…A potem pojawiły się normy, presja i oczekiwania.
Pod ich wpływem nasza naturalna żywotność, sycące połączenie ze sobą zostało przerwane, zakłócone, zanieczyszczone. Nauczyłyśmy się, że żeby być kochane i akceptowane musimy stać się inne niż jesteśmy.  W rezultacie, już jako małe dziewczynki zaczęłyśmy hamować nasze naturalne impulsy, okrajać siebie z kolejnych części tego, kim naprawdę jesteśmy. Zostałyśmy odcięte od ciała, od serca, od naszych głębokich pragnień a w zamian dostałyśmy aprobatę dla granej przez nas roli.
Uwierzyłyśmy, że na akceptację trzeba zasłużyć. Pragnąc jej zaczęłyśmy stosować diety, pracować ponad siły, wymagać od siebie więcej niż jesteśmy w stanie dać, zmieniać się, naprawiać, dążyć do wyobrażonego „ideału”... I coraz bardziej oddalać się od siebie prawdziwej.

Jeśli czujesz, że to historia o Tobie, zamiast wciąż się „naprawiać” i doskonalić, na nowo odzyskaj kontakt ze sobą taką, jaką naprawdę jesteś. Daj sobie miłość, akceptację i wsparcie, pokaż sobie, że możesz na siebie liczyć.

Tylko pytanie jak to zrobić?

Żyjemy w świecie tak wielu bodźców, że trudno nam poczuć siebie, to, czego chcemy, za czym naprawdę tęsknimy, co jest naszym najgłębszym pragnieniem. Zalani tym wszystkim nie słyszymy siebie, swojego wnętrza, głosu swojego serca. Pędzimy w kołowrotku starając się osiągać kolejne cele i odnosić sukcesy, a w rezultacie powtarzamy wciąż te same schematy i tracimy siebie.
Jako matka masz być taka, jako żona taka, jako kobieta, taka, jako pracownica taka…, a przecież to nie jest prawda o Tobie, bo Ty już jesteś jakaś.  W tym pędzie wpadamy w pułapki norm i oczekiwań innych, gubiąc swoją własną prawdę.

Dlatego, żeby wrócić do siebie, musimy się na chwilę zatrzymać. Wyjść z tego, co znane, zostawić wygodną strefę komfortu i spotkać się ze sobą naprawdę: poza normami, presją oczekiwań, rolami.

wiecej informacji na stronie: http://www.kobietyisukces.pl/

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.