9 czerwca 2016 roku we Wrocławiu zakończyła się I edycja spotkań „12 KROKÓW do SUKCESU”. 
4 miasta, 16 konferencji i 1000 uczestników - z takim wynikiem Fundacja przeprowadziła warsztaty dla przedsiębiorczych. Podstawą programu konferencji była książka „To Twoja Firma,
12 kroków do sukcesu”, której sukces przerósł najśmielsze oczekiwania pomysłodawców.
Tytuł przez wiele tygodni nie schodził z TOP 10 najczęściej kupowanych pozycji biznesowych
w Empiku.  Fundacja Twoja Inicjatywa! planuje już II edycję.

„12 KROKÓW do SUKCESU” to cykl konferencji dla osób przedsiębiorczych, który wystartował
we wrześniu 2015 roku. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia była Twoja Inicjatywa! Fundacja Wspierania Przedsiębiorczości we współpracy z firmą Tax Care SA. Zespół Fundacji
po przeanalizowaniu skali zainteresowania przedsiębiorczością wśród Polaków, opracował wyjątkowy program, który pozwolił każdemu z uczestników przygotować się do efektywnego prowadzenia biznesu.

Program konferencji podzielono na cztery moduły. Wyodrębniono w nim ważne obszary
w codziennej pracy przedsiębiorcy: PLANOWANIE, ZARZĄDZANIE, PROMOCJA i SPRZEDAŻ. Każdemu z nich towarzyszyło wystąpienie motywacyjne znanych mówców i trenerów biznesu:
Jacka Walkiewicza, Otylii Jędrzejczak, Tomasza Kammela oraz Roberta Korzeniowskiego.
Spotkania „12 KROKÓW do SUKCESU” zapoczątkował moduł PLANOWANIE, dzięki któremu słuchacze dowiedzieli się, że biznes to wyobraźnia połączona z odwagą do jej wdrożenia.
Jacek Walkiewicz mobilizował uczestników do podejmowania decyzji oraz realizacji zaplanowanych wcześniej działań. Napełniał wiarą w możliwość odniesienia sukcesu. Swoją historią chciał zainspirować i pokazać, że warto zaryzykować, by spełnić marzenia. Jeśli coś naprawdę lubimy i daje to nam satysfakcję to powinniśmy dążyć do równowagi i spełnienia swoich ambicji.

Drugi panel związany z ZARZĄDZANIEM w firmie, w roli gościa specjalnego gościł Otylię Jędrzejczak, mistrzyni olimpijska. Swoimi wystąpieniami Otylia wzruszała uczestników do łez. Mówiła że sukces to ciężka, systematyczna i konsekwentna praca realizowana w głębokim poczuciu własnej wartości i wiary we własne możliwości. Przekazywała każdemu uczestnikowi symboliczny klucz do sukcesu, wierząc że każdy znajdzie sposób na swoją drogę do spełnienia się w biznesie i życiu zawodowym.

Zimą przedsiębiorcy mieli szansę na wysłuchanie wykładów Tomasza Kammela na temat PROMOCJI. Znany wszystkim prezenter telewizyjny mówił o wielkiej sile, jaką daje wiara w siebie. O marzeniach i pasjach, które trzeba nauczyć się spełniać. W niekonwencjonalny i pogodny sposób pokazał uczestnikom jak obudzić w sobie energię do działania. Uświadomił każdemu,
że „Chcieć to znaczy móc” i że ograniczenia wynikają głównie z naszego sposobu myślenia
i działania. Odpowiednio zaplanowane aktywności wystarczą, by osiągnąć znacznie więcej,
niż początkowo planowaliśmy.

Wiosna to dobry  czas na postawienie sobie samemu pytania – czy jestem zadowolony z miejsca, w którym jestem i co mogę zrobić więcej? SPRZEDAŻ własnych umiejętności, siebie i swojego biznesu kończyła cykl wartościowych spotkań. Gościem specjalnym tego panelu był sportowiec – Robert Korzeniowski. „Sport w biznesie i biznes w sporcie” – pod takim hasłem wielokrotny mistrz świata w chodzie sportowym przedstawił studium zależności dwóch światów walczących o sukces, z wykorzystaniem doświadczeń związanych z pracą na menadżerskim stanowisku w korporacji.
Co łączy wszystkie 4 moduły tematyczne? Niewątpliwie chęć wprowadzenia zmian w myśleniu
o biznesie. Organizatorzy za pomocą warsztatów pozwalają zrozumieć każdemu przedsiębiorcy
z sektora MŚP, jak wygląda dzisiejszy rynek usług oraz z czym musimy się zmierzyć tworząc
i rozwijając pierwszy lub następny biznes.

Fundacja planuje kolejną edycję spotkań. O szczegółach będzie informowała na swojej stronie internetowej: www.twoja-inicjatywa.pl. Harmonogram oraz formularz zapisów znajdzie się
na stronie wydarzenia: www.12krokowdosukcesu.pl

Kontakt dla mediów:
Commfort Group – Agencja PR
Katarzyna Dębicka
k.debicka@commfort.pl
509 548 666

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.