Głównymi składnikami tortu są likiery Dalkowski: waniliowy i truskawkowy. Torcik smakuje nieziemsko. Delikatna warstwa waniliowa i galaretka z truskawkowego likieru tworzą połączenie idealne. 
Uwaga! Tylko dla dorosłych ;)))


Spód:
100 g kakaowych herbatników
100 g masła
Masa waniliowa:
3/4 szkl likieru Dalkowski Vanilla 
250 g serka mascarpone
300 ml śmietanki 30%
2 czubate łyżki cukru pudru
2 czubate łyżki żelatyny
Masa Truskawkowa:
2/3 szkl likieru Dalkowski Strawberry
2 płaskie łyżki żelatyny
Dekoracja:
100 ml śmietanki 30%
łyżka cukru pudru
śmietan-fix
kilka truskawek i listki mięty

Spód: herbatniki drobno rozkruszyć i wymieszać z rozpuszczonym masłem. Wylepić dno tortownicy (śr. 18cm). Odstawić do lodówki.

Masa waniliowa: żelatynę namoczyć w 1/3 szkl zimnej wody. Po kilkunastu minutach rozpuścić na bardzo małym ogniu lub w kąpieli wodnej, przestudzić. Śmietankę ubić, cały czas miksując dodać mascarpone i likier. Łyżkę masy wymieszać z przestudzoną żelatyną a następnie, miksując masę, wlewać powoli do ubitej śmietanki. Masę waniliową wylać na spód z herbatników, schłodzić.

Masa truskawkowa: żelatynę wymieszać z 1/3 szkl zimnej wody. Po kilkunastu minutach rozpuścić na bardzo małym ogniu lub w kąpieli wodnej, przestudzić. Wmieszać dokładnie z likierem. Można od razu wstawić do lodówki aby masa zaczęła szybciej tężeć. Należy tylko kontrolować ją aby całkiem nie zastygła. Gdy masa truskawkowa będzie gęstniała, wylać ją na warstwę waniliową. Odstawić do lodówki na kilka godzin.

Dekoracja: Śmietankę ubić z cukrem pudrem i śmietan-fixem. Przełożyć do rękawa z końcówką w kształcie gwiazdki i udekorować tort. Truskawki i miętę umyć, osuszyć i przyozdobić torcik.

Joanna Machynia, blog Smakołyki Asi http://asiuuulek.blogspot.com/2016/05/torcik-waniliowo-truskawkowy-na-dzien.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.