Ćwiczenia na talię sa tą grupą ćwiczeń, które powinny wejść ci w krew. Powinnaś wykonywać je np. kiedy oglądasz telewizję. Smukła talia jest marzeniem każdej z nas. Szczupła i piękna talia to najważniejszy atrybut kobiecości. Wąska talia sprawia, że sylwetka wydaje się smuklejsza, a wszystkie ubrania lepiej leżą. Zadbaj o figurę wykonując proponowane przez nas ćwiczenia na talię. Regularność i systematyczność są twoim sprzymierzeńcem!

Marzysz o wąskiej, zgrabnej talii, której pozazdrościłaby niejedna modelka? Zerknij na nasze propozycje ćwiczeń i zabierz się do pracy już dziś! Gwarantujemy, że jeśli będziesz wykonywać wszystkie ćwiczenia na talię sumiennie i dokładnie, spektakularne efekty przyjdą już po pierwszych kilku tygodniach treningów. Poniżej prezentujemy zestaw ćwiczeń, dzięki którym twoja talia nabierze znacznie bardziej kobiecych kształtów. To co, zabieramy się do pracy.

Po pierwsze, hula hop!

To najprzyjemniejsze i bardzo skuteczne ćwiczenie na talię. Możesz wykonywać je np. oglądając telewizję. Obroty koła wokół talii świetnie kształtują mięśnie brzucha i wyszczuplają go. No i jaka przy tym zabawa!

Po drugie, skłony!

- skłony ze stania
Stań w rozkroku. Mając wyprostowane nogi wykonuj skłony w przód a potem do każdej nogi wychylając się maksymalnie.
- skłony z siadu z wyprostowanymi nogami
Usiądź na podłodze i wyciągnij przed siebie wyprostowane nogi. Skłaniaj się dotykając rękami stopy, a głową kolan. Nie zginaj nóg.
- skłony z siadu skrzyżnego
Usiądź na podłodze po turecku. Ugnij ręce w łokciach i przyciągnij równolegle do tułowia. Przy skłonie dotykaj łokciami ud.

Po trzecie, nożyce!

- nożyce pionowe
Wymachuj obiema nogami równocześnie w górę i w dół, ale nie dotykaj ziemi. Te ćwiczenia na talię są nieco męczące i na początku na pewno dostaniesz zadyszki, jednak niech wyczerpanie zrekompensuje ci wysoka skuteczność
- nożyce poziome
Wymachuj obiema nogami równocześnie tak, by nogi krzyżowały w kostkach.Raz jedna noga jest na górze, raz druga.
- nożyce okrążane
Jedną nogę unieś nieruchomo. Drugą okrążaj ją najpierw maksymalnie zaczynając od góry, wróć do pierwszego ułożenia, a potem okrążaj maksymalnie zaczynając od dołu. Te ćwiczenia na talię wykonuj zmieniąjąc nogi.

Po czwarte, unoszenie nóg!

Połóż się na plecach na ziemi z rękami wzdłuż tułowia i prostymi nogami. Podnoś obie złączone nogi maksymalnie do góry, wytrzymaj kilka sekund, potem opuść powoli w dół.

Po piąte, unoszenie nóg do klatki piersiowej!

Połóż się na podłodzie i oprzyj na łokciach. Kolejno przyciągaj najpierw prawą ugiętą w kolanie nogę do klatki, potem lewą i obie na raz.

Po szóste, brzuchy!

Oto król wszystkich ćwiczeń na talię! Połóż się na plecach, z wyprostowanymi nogami. Ręce spleć na karku. Podnoś się tak, aby prawym łokciem dotknąć lewego kolana, a przy kolejnym powtórzeniu lewym łokciem prawego. To nie tylko ćwiczenia na talię, ale i na płaski, twardy brzuch!

Po siódme, odchylanie!

Ćwiczenie odwrotne do brzuszków. Usiądź na podłodze w siadzie prostym ze skrzyżowanymi, wyprostowanymi nogami. Ręce spleć na karku. Odchylaj się maksymalnie do tyłu.
Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.