Twoja opalenizna nie musi się skończyć tylko dlatego, że skończył się Twój urlop. Są sposoby, by wspomnienie z wakacji w postaci opalonej skóry zatrzymać na dłużej. 3 bardzo skuteczne i naturalne kosmetyki możesz zrobić sama w domu.

1. Odżywcza kąpiel przedłużająca opaleniznę

Składniki:
- 3 litry pełnotłustego mleka
- ½ szklanki miodu

Sposób przygotowania:
Do wody w wannie, której temperatura nie powinna przekraczać 40 stopni, dodajemy miksturę sporządzoną z mleka i miodu, która wygładzi, nawilży i zmiękczy skórę. Uwaga - kąpiel nie powinna trwać więcej niż 20 minut!

2. Nawilżający krem przedłużający opaleniznę domowej roboty

Składniki kremu:
- 1 łyżeczka masła kakaowego
- 1 łyżeczka wosku pszczelego
- 1 łyżka lanoliny
- 2 łyżki olejku z zarodków pszennych
- 2 łyżki olejku z awokado
- 4 łyżki wody różanej lub źródlanej
- 3 krople naturalnego olejku pomarańczowego

Sposób przygotowania:
Duży garnek napełniamy wodą na wysokość ok. 4 cm i podgrzewamy go na kuchence. Do garnka wstawiamy dwa mniejsze naczynia, np. dwie szklanki lub małe miseczki. W jednym z naczyń umieszczamy masło kakaowe, wosk pszczeli i lanolinę. Gdy się rozpuszczą dodajemy także olejek z zarodków pszennych i olejek awokado a następnie całość podgrzewamy do temperatury ok. 60 st. C, czyli do momentu całkowitego rozpuszczenia się wszystkich składników. W drugim naczyniu podgrzewamy wodę różaną. Kiedy nasze składniki osiągną temperaturę 60 stopni zdejmujemy garnek z ognia i mieszamy ze sobą składniki z naczyń – najlepiej miksując je mikserem. Całość musi zgęstnieć. Gdy wystygnie dodajemy jeszcze 3 krople naturalnego olejku pomarańczowego. Nasz krem przelewamy do wcześniej wyparzonego pojemniczka i trzymamy w lodówce do 2 tygodni.

3. Odżywcza maska do ciała z miodem

Składniki:
- 1 awokado
- 4 łyżki miodu
- 2 łyżki gęstego jogurtu
- 1 łyżka oleju migdałowego
- 1 łyżka oliwy z oliwek
- 1 łyżeczka gliceryny
- 1 łyżka masła spożywczego lub gęstego masła do ciała
- 1 żółtko

Sposób przygotowania:
Z awokado zrób papkę i dodaj do niej wszystkie pozostałe składniki. Dokładnie wymieszaj. Jeśli mieszanka będzie rzadka, możesz dodać więcej masła (spożywczego lub do ciała). Gotową mieszankę trzymaj na opalonym ciele przez 15 minut.

Dodatkowo: działanie domowych sposobów wzmocnisz także odpowiednią dietą (jedz dużo produktów bogatych w witaminę A), suplementami oraz kosmetykami brązującymi i rozświetlającymi skórę.

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.