Chociaż najczęstsza i najbardziej bolesna jest zdrada w związku, istnieją również zdrady i fałszywe złudzenia w innych sferach życia, które mogą doprowadzić nas do rozpaczy.
Zdrada i fałszywe złudzenia


Podstawą wszelkiego rodzaju związków uczuciowych powinien być szacunek. Język szczerej miłości nie zawiera słowa zdrada ani nie wie co to fałszywe złudzenia, nawet te, które czasem wydają się „niezbędne” do utrzymania związku. W szczerej miłości nie ma miejsca na fałsz i obłudę.

Z pewnością pojawiły się już kiedyś w twoim życiu osoby, które wcale nie myślały poważnie o związku, a ich uczucia były tylko chwilowe i powierzchowne. Osoby takie egoistycznie manipulują naszymi uczuciami, budząc emocje, które prędzej czy później dotkliwie zranią naszą duszę.

Warto uświadomić sobie, że zdrada i fałszywe złudzenia nigdy nie będą podstawą udanego związku. Pamiętaj, że jeśli kochasz – nie zdradzaj, a jeśli już nic nie czujesz do swojego partnera – nie rób mu złudzeń i odejdź. Dziś zapraszamy cię do refleksji nad zdradą i fałszywymi złudzeniami w związku.

Zdrada osób, które kochamy

Zdrada nie tylko ma wpływ na nasze uczucia i emocje, może ona pozostawić w nas głęboką ranę, która na zawsze zmieni nasz charakter i sprawi, że do związków uczuciowych będziemy podchodzić z większą niż dotychczas rezerwą.

    Zdrada burzy pozytywny i znaczący obraz kochanej przez nas osoby.
    Po odkryciu zdrady, często następuje zerwanie więzi między partnerami z dnia na dzień i prawie zawsze dla strony poszkodowanej jest to traumatyczne przeżycie.
    Powodem ogromnego bólu zwykle bywa fakt, że wcześniej nawet nie przeszło nam przez głowę, że bliska nam osoba może nas oszukiwać.
    Wielkie rozczarowanie może prowadzić do obniżenia naszej samooceny, a nawet w pewnym sensie możemy czuć się odpowiedzialni za popełnioną przez partnera zdradę.
    Staraj się za wszelką cenę nie analizować zdrady – ty nie jesteś odpowiedzialny za czyn popełniony przez osobę, która przedkłada kłamstwo nad szacunek.

Zdrada – co się za nią kryje?

Warto uświadomić sobie, że nie każdy z nas ma skłonności do zdrady, zwykle występują one u osób o określonym profilu osobowościowym:

    Ktoś, kto zdradza, nie jest w stanie postawić się na miejscu innych osób ani nie posiada zdolności odczuwania ich stanów psychicznych.
    Przedkłada swoje własne potrzeby i pragnienia nad uczucia partnera czy bliskiej osoby. Nie jest w stanie przewidzieć konsekwencji swojego postępowania.
    Często do zdrady niezbędne staje się opracowanie inteligentnych strategii: umiejętność uwodzenia, wzbudzanie zaufania i tworzenie aury wiarygodności, która ma na celu wyeliminowanie wszelkiego rodzaju podejrzeń ofiary zdrady.
    Zdarzają się również przypadki, w których zdrada jest owocem strachu przed ujawnieniem prawdy.

Przytoczmy przykład do powyższego punktu: Już nie kochasz swojego partnera, jednak nie masz odwagi mu o tym powiedzieć i postanawiasz, by sytuacja sama się jakoś rozwiązała. Już sam taki czyn można uznać za zdradę, ponieważ w tym czasie karmisz swoją drugą połówkę fałszywymi złudzeniami.

Za takim profilem osobowości zwykle kryje się niedojrzałość emocjonalna, skrajny egoizm i nieodpowiedzialność. Człowiek o takich cechach nie jest w stanie stworzyć żadnego stałego związku, a wszystkie jego relacje z innymi są kruche i opierają się na cierpieniu.

Uwaga na fałszywe złudzenia! – To także jest zdrada

Z pewnością każdy z nas na jakimś etapie życia żywił fałszywe złudzenia wobec kogoś czy pewnych celów, jakie chcieliśmy osiągnąć. Temat ten warto zgłębić i zastanowić się nad naszym życiem. W odniesieniu do fałszywych złudzeń istnieją dwa podejścia:

Złudzenia, które sami stwarzamy

Ogólnie mówiąc, tkane w naszych głowach marzenia i złudzenia, wcale nie muszą mieć negatywnego oddźwięku. Często są one impulsem, który motywuje nas do osiągnięcia wyznaczonego celu, stymuluje pozytywne emocje i rozbudza wyobraźnię.


Jeśli jednak nasze oczekiwania są zbytnio oderwane od rzeczywistości, a złudzenia fałszywe, rezultaty mogą być opłakane i może się zdarzyć, że twardo spadniemy na ziemię i nieźle się poturbujemy.

Istnieje też wiele osób, które marzą o partnerze, który nie znajduje się w ich zasięgu. A z kolei inni przelewają wszystkie swoje uczucia na kogoś, kto już raz dał im do zrozumienia, że między nimi nie ma szans na miłość.

Złudzenia, które są niewiarygodne i nielogiczne prowadzą do ogromnego bólu emocjonalnego i uniemożliwiają wewnętrzny rozwój. Stajemy się ślepi i nie potrafimy zauważyć, że los otwiera nam inne drzwi, pełne nowych i lepszych możliwości.

Złudzenia, jakie robią nam inni

Jest to niewątpliwie jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń, jakie mogą nam się przytrafić. Niektórzy z mistrzowską zdolnością są w stanie wmówić nam, że nas kochają, sprawiając że nasze emocje, marzenia i nadzieje na przyszłość nabierają realnych kształtów.

Jednak najgorsze, że tacy oszuści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że wszystko, co mówią i robią to jedno wielkie kłamstwo.

    Fałszywe złudzenia, jakimi karmią nas inni to nic innego jak zdrada o niszczycielskiej sile. Taka sytuacja może być zaledwie krótkotrwała albo nawet ciągnąć się latami.
    Jest to jeden z najczęstszych powodów rozstań.

    Sprawiłeś, że uwierzyłam w to, że mnie kochasz. Zamieniłeś moje życie w jeden wielki fałsz. Dla ciebie zrezygnowałam z rzeczy, które były dla mnie ważne, a tak naprawdę nasz związek był kłamstwem.

Jak odkryć, czy złudzenia są fałszywe?


Często zastanawiamy się, jak możemy dowiedzieć się, czy nasz partner/partnerka, są szczerzy wobec nas i czy nie karmią nas fałszywymi złudzeniami – odpowiedź na po pytanie jest bardzo trudna i zdarza się, że mimo wszystko nie jesteśmy w stanie odkryć czy zdrada emocjonalna ma miejsce.

Jednak baczna obserwacja niektórych aspektów związku może ułatwić nam wyciągnięcie odpowiednich wniosków:

    Zwracaj uwagę na wszystkie szczegóły waszego codziennego życia. Jeśli twój partner mówi: Dziś wyjdę z pracy wcześniej i zrobimy coś razem, lecz nigdy nie dotrzymuje słowa, możesz się zaniepokoić.
    Pamiętaj, że każdy z partnerów powinien wnosić do związku mniej więcej tyle samo pod względem emocjonalnym. Jeśli uświadomisz sobie, że rezygnujesz z wielu rzeczy, tylko po to, aby uszczęśliwić swojego partnera, twój związek zmierza ku końcowi.

Kiedy ktoś kocha cię szczerze, złudzenia, jakie w tobie zasiewa są prawdziwe: można je zobaczyć, dotknąć, poczuć w powietrzu… Nie zapominaj nigdy, że zasługujesz na szczęście!


 http://krokdozdrowia.pl/zdrada-zludzenia-zwiazek-bez-przyszlosci/?utm_medium=widget&utm_source=website&utm_campaign=recommend

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.