Nie możemy zapominać, że skóra na szyi jest delikatna podobnie jak skóra twarzy, dlatego też musimy zapewnić taką samą opiekę, jak również regularnie i prawidłowo złuszczać oraz nawilżać, czego efektem bez wątpienia będzie gładka szyja przez długie lata.
Gładka szyja to jeden z najbardziej atrakcyjnych aspektów kobiecego ciała, choć często się o tym zapomina lub lekceważy. Jeśli jednak zapewnisz właściwą opiekę skórze w tym rejonie, to efektem tego będzie bardziej zadbana, gładka szyja przez długi czas, którą będziesz mogła śmiało pokazywać i odsłaniać bez poczucia wstydu.

W dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci kilka istotnych wskazówek pozwalających przywrócić młody i elegancki wygląd Twojej szyi, a także otrzymasz od nas kilka prostych porad dotyczących zabiegów kosmetycznych opartych o naturalne składniki, które możesz wykonywać każdego dnia.
Gładka szyja wymaga regularnej opieki, podobnie zresztą, jak ogólnie rzecz biorąc całe Twoje ciało, a regularne złuszczanie i codzienne nawilżanie skóry to klucz do sukcesu.
Jednakże wymaga ona również nieco bardziej szczegółowej pielęgnacji, podobnie, jak to ma miejsce w przypadku twarzy. Powinnaś zastosować na skórę szyi te same produkty, które wykorzystujesz do dbania o swoją twarz.

Gładka szyja – rozpocznij od regularnego złuszczania skóry, raz na tydzień

Jeśli Twoim marzeniem jest gładka szyja, to pierwszym krokiem do tego jest zadbanie o to, by skóra na niej była gładka i jędrna – a to znaczy, że należy ją regularnie złuszczać.
Sugerujemy przeprowadzanie peelingu tylko raz w tygodniu, bo jeśli będziesz robić go częściej, to Twoja skóra najprawdopodobniej stanie się podrażniona, szczególnie jeśli masz ją suchą lub wrażliwą.mina lub lekceważy.
Aby usunąć martwe komórki skóry możesz użyć jednego z wymienionych poniżej produktów naturalnych lub dowolnej ich kombinacji:podobnie zresztą, jak ogólnie rzecz biorąc całe Twoje
 • Soda oczyszczona (wodorowęglan sodu)
 • Cukier
 • Sól morska
Zmieszaj wybrane składniki złuszczające skórę z odrobiną oleju migdałowego lub miąższem aloesu, co pozwoli Ci łatwiej przeprowadzić masaż szyi. Zrób go delikatnie, bez mocnego naciskania, wykonuj ruchy koliste od klatki piersiowej aż do podbródka.
Następnie przemyj skórę wodą w celu zamknięcia porów i nawilżenia. Ten prosty zabieg to jeden z podstawowych sposobów całej procedury, na końcu której czeka na Ciebie gładka szyja.

Wykonaj głębokie oczyszczanie skóry

Jak można wykonać głębokie oczyszczanie skóry na szyi? Wykorzystaj do tego maseczkę z glinki. Jeśli Twoja skóra jest przetłuszczająca się lub mieszana, to możesz nałożyć tę maseczkę zarówno na twarz, jak i na szyję.
Zalecamy użycie zielonej lub różowej glinki i przygotowanie z niej maseczki. W tym celu wystarczy zmieszać glinkę w proszku z wodą, w efekcie czego uzyskasz plastyczną masę, którą można rozprowadzić na skórze i która nie będzie z niej spływać.
Do mieszania glinki użyj miski ceramicznej, szklanej lub drewnianej, ale nigdy nie rób tego w naczyniu metalowym, gdyż skutecznie likwiduje ono terapeutyczne właściwości glinki.
Nałóż maseczkę na skórę twarzy i szyi omijając oczy oraz usta, a następnie pozostawić do wyschnięcia na około 15 minut. Zmyj glinkę za pomocą ciepłej wody, a następnie użyj kremu nawilżającego do skóry.

Nie zapomnij o codziennym nawilżaniu skóry

W jaki sposób można nawilżyć skórę szyi? Za pomocą tego samego kremu lub balsamu, którego używasz do twarzy. Szyja jest tak samo wrażliwa jak skóra twarzy, a także widać po niej oznaki upływającego czasu, bez odpowiedniej pielęgnacji staje się wiotka i pomarszczona – a przecież marzy Ci się gładka szyja, nieprawdaż?
Zalecamy wykorzystanie następujących produktów o bardzo korzystnych dla skóry właściwościach:
 • Olejek migdałowy
 • Olejek różany
 • Masło Shea
 • Olejek z jojoby
 • Olej kokosowy
 • Olej z pestek winogron
 • Olej z wiesiołka
 • Oliwa z oliwek
 • Olej z kiełków pszenicy
Każda z tych naturalnych substancji nawilżających będzie bardzo korzystne dla skóry Twojej szyi pozwalając Ci uzyskać głębokie nawilżenie. Powinnaś używać ich dwa razy dziennie: zaraz po przebudzeniu z rana i gdy udajesz się do łóżka na nocny wypoczynek.

Regularnie masuj skórę

Niestety, szyja cierpi z powodu napięcia wywołanego codziennymi problemami i stresem, a także z powodu nieprawidłowej postawy ciała, wielu godzin spędzonych przed komputerem, ciągłego marszczenia brwi itd.
Aby uniknąć negatywnych konsekwencji opisanych powyżej sytuacji, radzimy regularnie korzystać z wybranego przez siebie produktu nawilżającego, który powinnaś delikatnie wmasować w skórę szyi przez co najmniej 5 lub 10 minut dziennie.
Masuj kark przy użyciu całej powierzchni dłoni, wywierając nacisk również na obszarze znajdującym się pod brodą, tam, gdzie rozpoczyna się linia żuchwy – pomoże Ci to stymulować krążenie krwi i wyeliminować toksyny zalegające w skórze – a efektem tych zabiegów będzie gładka szyja.
Szeroko rozstaw palce i przesuwaj całą dłoń po skórze, naciskając lekko na jej powierzchnię.

Bądź zrelaksowana w czasie snu

Bruksizm lub inaczej napięcie mięśni szczęki ma również znaczny wpływ na kondycję szyi, pogarszając jej wygląd wraz z upływem czasu.
Aby temu zaradzić, należy regularnie wykonywać ćwiczenia mięśni żuchwy pomocne w rozluźnieniu całe napięcia, które się w nich zgromadziło. Sugerowane przez nas ćwiczenia mogą również okazać się bardzo użyteczne w przypadku ograniczenia i wyeliminowania obwisłej skóry policzków.
Należy również pamiętać o tym, że w nocy bardzo często możesz zaciskać zęby zupełnie nieświadomie, jest to powszechnie spotykane zjawisko. Z tego też powodu niezwykle istotne jest poświęcenie kilku minut na rozluźnienie mięśni tej części ciała bezpośrednio przed udaniem się na spoczynek.
Należy starać się spać z całkowicie rozluźnionymi i zrelaksowanymi mięśniami żuchwy oraz lekko otwartymi ustami, podobnie tak jak to robią dzieci podczas snu.

 http://krokdozdrowia.pl/gladka-szyja-5-godnych-uwagi-porad/?utm_medium=widget&utm_source=website&utm_campaign=recommend

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.