Manicure hybrydowy można wykonać samodzielnie w domu, trzeba tylko wiedzieć jak. Popularną hybrydę można zrobić w kilkanaście minut, ale wymaga to wprawy i użycia odpowiednich produktów. Dowiedz się, jak w kilku prostych krokach wykonać manicure hybrydowy, który pozostanie na paznokciach przez kilka tygodni.

Na czym polega manicure hybrydowy? Dowiedz się, jak zrobić hybrydę na paznokciach w kilku prostych krokach.

Manicure hybrydowy jest obecnie jedną z najpopularniejszych metod pielęgnacji i zdobienia paznokci. Dlaczego? Swoją popularność hybryda zawdzięcza głównie trwałości. Dobrze wykonany manicure hybrydowy trzyma się na paznokciach nawet kilka tygodni. Taki manicure daje gwarancję, że paznokcie pozostaną w dobrym stanie przez długi okres czasu, dlatego jest to idealne rozwiązanie na wyjazdy wakacyjne. Popularną hybrydę można wykonać w profesjonalnym salonie manicure'u lub we własnym domu. Dzięki temu, że akcesoria i produkty potrzebne do wykonania hybrydy są ogólnie dostępne, koszt takiego manicure'u jest niewielki.

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?


Do zrobienia hybrydy będziesz potrzebować:

    pilnik,
    kostka (blok polerski),
    odtłuszczacz,
    primer,
    baza hybrydy,
    wybrany kolor hybrydy,
    nawierzchniowa hybryda,
    lampa UV,
    oliwka do skórek.

    Zaczynamy od opiłowania paznokci zgodnie z naszymi preferencjami.
    Odsuwamy lub wycinamy skórki.
    Następnie matowimy płytki paznokci używając do tego bloku polerskiego.
    Kolejny krok to przetarcie paznokci odtłuszczaczem, dzięki temu oczyszczamy paznokcie z pyłu. Jeśli nasza płytka jest wyjątkowo trudna lub tłusta, wtedy stosujemy dodatkowo primer.
    Na tak oczyszczoną płytkę nakładamy cienką warstwę bazy i utwardzamy ją w lampie UV (ok. 2 minut). Następnie nakładamy pierwszą cienką warstwę wybranego koloru i utwardzamy ją w lampie (ok. 2 min.).
    Po utwardzeniu koloru hybrydy nakładamy lakier nawierzchniowy (często nazywany top-em). Lakier nawierzchniowy utrwali hybrydę i nada jej piękny połysk (utwardzamy 2 min).
    Przemywamy ostatnią warstwę odtłuszczaczem. Nakładamy oliwkę – wmasowujemy ją w paznokcie i w skórki. Et voilà! Paznokcie są już gotowe. Powinny utrzymać się około 2-3 tygodni. Po tym czasie należy je uzupełnić lub zmienić kolor.

Jak zdjąć hybrydę z paznokci?


Zaczynamy od lekkiego spiłowania warstwy nawierzchniowej paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie moczymy wacik w płynie do usuwania hybrydy, przykładamy do całej płytki paznokcia i owijamy folią aluminiową. Czekamy ok. 15 minut (w razie potrzeby pozostawiamy na dłużej). Po tym czasie odwijamy folię i delikatnie zdejmujemy lakier - możemy pomóc sobie drewnianym patyczkiem lub pilnikiem. Lakier będzie schodził płatami lub po kawałku. Nie zrywajmy hybrydy na siłę, ponieważ uszkodzimy w ten sposób naszą płytkę paznokciową.

Zdaniem eksperta
Joanna Kaczorowska - stylistka paznokci

Czy hybryda osłabia i niszczy paznokcie?


Od 8 miesięcy regularnie robię hybrydę co 2 tygodnie. Teraz moje paznokcie są cienkie jak kartka papieru i hybryda nie chce się trzymać dobrze, po dwóch dniach odchodzi. Dlaczego?

Joanna Kaczorowska: Paznokcie zostały osłabione hybrydą. Osiem miesięcy nakładania non stop hybrydy spowodowało taki efekt. Jest to produkt chemiczny, więc na pewno nie odżywi paznokci. Niestety, w większości przypadków, po odstawieniu hybrydy paznokcie stają się cieńsze i bardziej wrażliwe. Aby znów powróciły do poprzedniego stanu, proponuję nie nakładać hybrydy przez 2-3 miesiące. W tym czasie używaj odżywki do cienkich i osłabionych paznokci. Jak zauważysz poprawę znów możesz powrócić do hybrydy. Obecnie nie widzę sensu ponownego jej robienia, bo tak jak piszesz, nie będzie się trzymała na paznokciach. Również w tym czasie nie nakładaj tipsów - one również obciążają paznokieć.

Ważne

    Pamiętaj zawsze o zachowaniu czystości i higienie podczas stylizacji paznokci. Tym sposobem unikniesz zakażeń przy ewentualnym przerwaniu naskórka.
    Używaj produktów sprawdzonych marek i dobrej jakości – będą służyły dłużej, a jakość paznokci będzie trwalsza i bardziej estetyczna.
    Pamiętaj, by przy nakładaniu bazy hybrydy nie zalać skórek i by dobrze pokryć krawędź paznokcia.
    Póki nie utwardzimy hybrydy w lampie możemy dokonywać ewentualnych zmian i poprawek.

Autor: Joanna Kaczorowska - stylistka paznokci

http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/stopy-rece-paznokcie/paznokcie-hybrydowe-krok-po-kroku-jak-zrobic-hybryde-na-paznokciach_36079.html

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.