Cholesterol to jeden z lipidów, których organizm potrzebuje w odpowiednich ilościach, aby działać
 poprawnie. Jednakże, siedzący tryb życia i zła dieta powoduje podwyższony poziom cholesterolu w sposób wykraczający poza dopuszczalne wartości.
W konsekwencji powoduje poważne problemy zdrowotne, zwiększa ryzyko rozwoju chorób serca, udaru naczyniowego mózgu i wielu innych problemów wywoływanych przez podwyższony poziom cholesterolu.

Cholesterol występuje w prawie wszystkich organach Twojego ciała, szczególnie w układzie nerwowym, w skórze, mięśniach, wątrobie, jelitach i sercu.
Znamy jego dwie odmiany, które umożliwiają jego bezpośrednią identyfikację, dzięki czemu wiemy, czy mamy do czynienia z „dobrym”, czy też „złym” cholesterolem, oznaczanym odpowiednio jako LDL oraz HDL.
Źródłem „złego” cholesterolu jest dieta bogata w potrawy smażone, słodycze, sztucznie przetwarzane produkty, tłuszcze lub wędliny, itp. Dobry cholesterol, czyli HDL jest odpowiedzialny za wyłapywanie złego cholesterolu z krwi i transportowanie go do wątroby, gdzie następnie zostanie on usunięty z organizmu.
To właśnie dlatego określa się go mianem „dobrego”, ponieważ jego zadaniem jest skuteczne regulowanie poziomu „złego” cholesterolu w Twoim organizmie.
Jeśli po ostatniej kontroli i badaniach krwi lekarz stwierdzi, że masz zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, to może być to najwyższy czas, aby wziąć pod uwagę kilka domowej roboty soków i napojów, które mogą pomóc rozwiązać Ci ten problem.
W ten sposób możesz kontrolować swój poziom cholesterolu i zredukować prawdopodobieństwo wystąpienia możliwych konsekwencji zdrowotnych związanych z przekroczeniem dopuszczalnych jego wartości.

Soki i napoje obniżające poziom cholesterolu LDL we krwi

Sok z jabłka, pietruszki oraz szpinaku


Ten sok o niezwykle korzystnych właściwościach potrafi bardzo skutecznie obniżyć wysoki poziom cholesterolu i wyeliminować nadmiar tłuszczów z Twojego organizmu w szybki i prosty sposób.
Składniki
 • 4 jabłka
 • 1 szklanka surowego szpinaku (30 g)
 • 1 garść pietruszki
Sposób przygotowania soku
Dokładnie umyj i przygotuj wszystkie wymagane składniki, a następnie umieść je osobno w sokowirówce. Gdy wszystkie trzy soki będą już gotowe, wymieszać je razem i użyj blendera do rozdrobnienia ewentualnych większych cząstek, a następnie wypij szklankę tak uzyskanego soku. Możesz pić go codziennie bez żadnych ograniczeń.

Sok z kapusty i czosnku

Kapusta, podobnie zresztą jak czosnek znana jest z wielu korzystnych dla zdrowia właściwości oraz zdolności wpływania na oczyszczenie Twojego ciała. Ten niezwykle zdrowy sok pomoże Ci się pozbyć nadmiaru tłuszczu i wyrównać poziom cholesterolu, co może mieć znaczący wpływ na stan Twojego zdrowia.
Składniki
 • 1/2 średniej kapusty
 • 2 ząbki czosnku
 • 1/2 szklanki wody (120 ml)
Sposób przygotowania soku
Należy rozpocząć od dokładnego rozdrobnienia czosnku, a następnie umieszczenia go w blenderze razem z kapustą, którą wcześniej trzeba umyć i pokroić w kostkę. Dolej do warzyw 1/2 szklanki wody, aby ułatwić miksowanie.
Dokładnie zmiksuj wszystkie składniki i wypij tak uzyskany sok – możesz pić go codziennie, aż obniżysz poziom cholesterolu do odpowiedniego poziomu. Nie powinieneś jednak pić go zbyt długo, ponieważ kapusta znana jest ze swojego negatywnego wpływu na funkcjonowanie tarczycy.

Sok z truskawek i owoców cytrusowych


Ten pyszny sok, oprócz swojego znakomitego smaku potrafi skutecznie obniżyć poziom cholesterolu LDL, ma również właściwości korzystnie wpływające na funkcjonowanie układu odpornościowego, a nawet może pomóc Ci schudnąć.
Składniki
 • 1 szklanka truskawek (100g)
 • 2 pomarańcze
 • 1 kiwi
Sposób przygotowania soku
Wyciśnij sok z pomarańczy, umyj i obierz kiwi oraz przygotuj truskawki. Następnie umieść wszystkie składniki w blenderze i miksuj przez co najmniej dwie minuty. Pij tak przygotowany sok codziennie, bez przecedzania, przez 2 tygodnie.

Sok z marchewki, pietruszki oraz szpinaku


Zielone soki są najbardziej zalecane, aby zapewnić sobie dobry stan zdrowia na co dzień i wyregulować poziom cholesterolu we krwi. Ten wspaniały sok pomoże Ci pozbyć się nadmiaru cholesterolu i tłuszczów, dzięki czemu Twój styl życia ulegnie poprawie, a Ty wygrasz walkę z tą dolegliwością.
Składniki
 • 4 marchewki
 • 3 pietruszki
 • 2 liście szpinaku
Sposób przygotowania soku
Umieść wszystkie składniki w sokowirówce i wypij tak uzyskaną mieszaninę na czczo oraz po każdym posiłku przez 15 dni z rzędu.

Napój z cytryny, pietruszki i sody oczyszczonej

Ten napój o niezwykle korzystnych właściwościach jest idealną propozycją dla tych osób, które chcą zredukować poziom cholesterolu w swojej krwi lub zapobiegać jego wzrostowi, a także zauważalnie poprawić swój ogólny stan zdrowia.
Składniki
 • 2 litry wody filtrowanej
 • 3 łodygi pietruszki
 • 3 cytryny
 • Soda oczyszczona
Sposób przygotowania soku
 • Oczyść skórkę z cytryny za pomocą sody oczyszczonej, dzięki czemu pozbędziesz się wszelkich bakterii zalegających na powierzchni owocu. Następnie zagotuj sporą ilość wody, a kiedy zacznie wrzeć, odstaw ją na bok do wystygnięcia.
 • W oczekiwaniu na ostudzenie się wody potnij cytrynę na cienkie plasterki, tak samo pokrój pietruszkę i następnie włóż je do wody.
 • Przykryć całość i wstaw tak przygotowany napój do lodówki na jeden dzień. Po upływie tego czasu potraktuj blenderem wszystkie składniki i pij pół szklanki (ok. 120 ml) tego napoju na dzień.
http://krokdozdrowia.pl/poziom-cholesterolu-5-sokow-na-obnizenie/

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.