Możemy łączyć codzienne spożywanie zielonej herbaty z naparem z ostropestu plamistego. Jego właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne pomagają w stymulacji wzrostu komórek wątrobowych.
Abyśmy mogły cieszyć się pełnią życia, niezbędne jest, by nasze organy wewnętrzne, takie jak 
trzustka, pracowały perfekcyjnie, jak w zegarku. Jednak nie zawsze tak się dzieje.
Nieprawidłowy sposób odżywiania może sprawić, że w organach takich jak trzustka, może wystąpić podrażnienie, stan zapalny czy też może się zgromadzić zbyt duża ilość toksyn.
Czytając ten artykuł, dowiesz się jak możesz zadbać o swoją trzustkę stosując naturalne zioła.

Zdrowa trzustka


Z pewnością znasz co najmniej jedną osobę mającą jakikolwiek problem z trzustką. Bez wątpienia jedną z najpoważniejszych chorób powiązanych z tym organem jest nowotwór. Zazwyczaj większość problemów z tym organem zależna jest od insuliny.
Jak się jeszcze dowiesz w dalszej części tego artykułu, trzustka to prawdziwa fabryka umiejscowiona w naszym organizmie za żołądkiem, która odpowiedzialna jest za wytwarzanie soków trawiennych, które pozwalają na rozkład spożywanych pokarmów.
Trzustka jest ponadto organem odpowiedzialnym za produkcję insuliny, a także za utrzymywanie odpowiedniego stężenia cukru we krwi. To właśnie zdrowa trzustka sprawia, że nie zapadamy na cukrzycę.
To bardzo ważny narząd, który zdecydowanie zasługuje na naszą uwagę i o to, by o niego dbać.
Czy chciałabyś się dowiedzieć, jakie zioła pomogą Ci w skuteczny sposób oczyszczać trzustkę i o nią dbać?

Zioła, które sprawią, że Twoja trzustka będzie zdrowa

1. Cudowne właściwości zielonej herbaty


Zielona herbata jest naturalnym antyoksydantem. Ciągle jeszcze odkrywa się jej niesamowite właściwości.
Na przykład z niedawno przeprowadzonych badań, opublikowanych na łamach naukowego czasopisma Metabolomics, wynika że codzienne picie zielonej herbaty wzmacnia zdrowie trzustki, a także pomaga ją chronić przed możliwym wystąpieniem nowotworu.
Tajemnica tkwi w pewnym składniku, zwanym EGCG (galusan epigalokatechiny), który niszczy komórki nowotworowe trzustki. Choć składnik ten nie stanowi lekarstwa sam w sobie, jednak pozwala zredukować wpływ tych niechcianych komórek na tak ważny narząd, jakim jest trzustka.
Nie miej więc wątpliwości, że picie co najmniej jednej filiżanki zielonej herbaty każdego dnia, wyjdzie Ci jedynie na zdrowie.

2. Napar z ziela babki lancetowatej i z lukrecji


Czy znasz zalety i cenne właściwości tych dwóch leczniczych roślin? Picie przygotowanego z nich naparu, tuż po podstawowym posiłku, sprawi Ci wielką przyjemność.
Zaledwie kilka korzeni lukrecji w połączeniu z jedną łyżeczką babki lancetowatej, zalane szklanką gorącej wody stanowi wspaniały środek pomagający oczyścić trzustkę z zalegających w niej toksyn, a także działa na nią ochronnie.
Być może o tym nie wiedziałaś, ale korzeń lukrecji zawiera pewną molekułę, która jest odpowiedzialna za odpowiednie stężenie glukozy, ma działanie przeciwzapalne, a także działa leczniczo na trzustkę.

3. Lecznicze napary z rozmarynu i szałwii


Aromatyczny napar z rozmarynu i szałwii działa wspomagająco na trzustkę. Zdecydowanie wskazane jest picie go po kolacji. Nie dość, że działa ochronnie na narządy wewnętrzne, to jeszcze pomaga w relaksowaniu mięśni i przyczynia się do dobrego snu.
Rozmaryn posiada też właściwości łagodzące stany zapalne, a także pomaga w wydalaniu toksyn nagromadzonych w trzustce. Napar ten idealnie jest pić jeden raz dziennie.
Wystarczy jedną gałązkę rozmarynu i pięć liści szałwii wrzucić do wody i doprowadzić do wrzenia. Pozostaw na pięć minut do zaparzenia, przestudź i pij z niewielką ilością pszczelego miodu.

4. Właściwości ostropestu plamistego

Zarówno w sklepach z produktami naturalnymi, jak i w aptekach możesz znaleźć ostropest plamisty przygotowany do sporządzania leczniczych naparów. Roślina ta zawiera sylimarinę, jeden z flawonolignanów pochodzenia roślinnego, która jest pomocna w oczyszczaniu z toksyn zarówno wątroby, jak i trzustki.
Dla osób, które cierpią na przykład na chorobę stłuszczeniową wątroby, czy też na zapalenie trzustki, byłoby idealnie stopniowo leczyć wspomniane narządy przy użyciu ostropestu plamistego.

Tym bardziej, że właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne sylimariny mogą pomóc w stymulacji wzrostu komórek wątrobowych.
Ostropest plamisty stosowany jest w większości, jeśli nie we wszystkich terapiach detoksykujących, gdy w grę wchodzi wątroba lub trzustka. Przygotowanie jest bardzo proste.
Wystarczy do wrzącej wody wrzucić jedną łyżeczkę nasion, zaczekać do zaparzenia. Tak przygotowany napar zaleca się pić po każdym posiłku.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat specjalnych właściwości ostropestu plamistego, zapytaj o nie swojego lekarza lub farmaceutę. Ogólnie zaleca się spożywanie maksymalnie 45o mg dziennie.
Spożywając zioło w postaci kapsułek, możesz lepiej kontrolować przyjmowaną ilość, ale nie zastąpi to smaku i zapachu ziół stosowanych w postaci naparu.
Z omówionych w tym artykule roślin ziołowych wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada i pij co najmniej dwie filiżanki każdego dnia. Dobrym zwyczajem może być też stałe spożywanie zielonej herbaty, a oprócz tego któryś z omówionych ziołowych naparów.

 http://krokdozdrowia.pl/trzustka-oczyszczanie-pomoca-ziol/

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.