Pokażemy Ci znany od dziesiątek lat w pełni naturalny sposób stosowany przez nasze babcie w celu złagodzenia dolegliwości spowodowanych przez żylaki. Wypróbuj go sama, a już po krótkim czasie zauważysz jego zadziwiające efekty.
Na rynku obecnie istnieje wiele produktów leczniczych i kosmetycznych, a także wiele innych
dostępnych opcji w celu zmniejszenia widoczności popękanych naczynek krwionośnych, potocznie określanych jako żylaki.
Ich aktywne składniki często zawierają związki chemiczne pochodzenia naturalnego pozwalające zmniejszyć stan zapalny i przynieść ulgę choremu miejscu ciała.
Jednak wiele z nich jest bardzo droga i na dodatek nie zawsze jest w stanie zapewnić akceptowalne rezultaty. I choć trudno może być to sobie wyobrazić, to jednak żylaki są odwiecznym problemem większości kobiet, a różne metody ich leczenia oparte o składniki wyłącznie naturalne znane są od wielu dekad.

Są to domowe sposoby, które Twoi przodkowie wykorzystywali do celów kosmetycznych i pielęgnacyjnych, a które także i dziś mogą Ci pomóc w leczeniu tej dolegliwości, bez konieczności rozbijania świnki-skarbonki.

W dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci niezwykle ciekawy przepis, który skutecznie wpływa na poprawę krążenia krwi w nogach, jednocześnie likwidując żylaki szybko i sprawnie.. Czy jesteś już gotowa, aby go poznać?

Sposób Twojej babci na żylaki

Ten domowy sposób na żylaki łączy w sobie korzystne właściwości zwyczajnej marchwi wraz z efektami leczniczymi takich składników jak żel z aloesu i ocet jabłkowy, które same w sobie przyczyniają się d zredukowania stanu zapalnego i poprawiają przepływ krwi.
Kremowa konsystencja gotowego produktu ułatwia jego zastosowania na przykład poprzez masaż. Dodatkowo zabieg ten może pomóc Ci zmniejszyć smutek i ból, które są często związane z opisywanymi dolegliwościami.
Marchew jest bogata w przeciwutleniacze, które stymulują prawidłową pracę układu krążenia i dostarczanie tlenu do komórek. Ponadto, beta-karoteny w niej zawarte wywierają uspokajający wpływ na Twój umysł, podczas gdy błonnik i witaminy poprawiają elastyczność skóry.

Z kolei, żel z aloesu jest naturalnym środkiem przeciwzapalnym, cechuje się także właściwościami rozszerzającymi naczynia krwionośne dzięki wysokiej zawartości aminokwasów, wody i witamin z różnych grup.
Wysoka zawartość witaminy E oraz C poprawia krążenie, pomaga uniknąć zakrzepów krwi i spowalnia proces starzenia się komórek.
Możesz wzmocnić skuteczność wszystkich opisanych powyżej właściwości poprzez użycie octu jabłkowego, naturalnego środka tonującego skórę, który także przyczynia się do zmniejszenia średnicy chorych żył, jednocześnie poprawiając przepływ krwi przez naczynia krwionośne.

Ten składnik jest także powszechnie znany ze swojego działania uśmierzającego ból i efektu relaksującego przynoszącego ulgę w cierpieniu wywołanym przez żylaki – którym bardzo przecież często towarzyszy uczucie napięcia skóry i bolesność przy dotyku.

Jak należy przygotować ten naturalny produkt na żylaki?

Opisywana w tym artykule naturalna metoda leczenia żylaków może także być stosowana w celu zredukowania widoczności popękanych lub opuchniętych żył oraz ciemnego odcienia niebieskiego lub fioletowego koloru znamion na nogach spowodowanych przez żylaki.
Dalsze korzystanie z tego środka spowoduje zmniejszenie rozmiarów rozdętych żył i wyeliminowanie tego nieestetycznego widoku, psującego piękno Twoich nóg.
Składniki
 • 2 duże marchewki
 • 2 duże, mięsiste liście aloesu
 • 5 łyżek octu jabłkowego (ok. 50 ml)
Sposób przygotowania opisywanego środka
 • Rozpocznij od wybrania marchewek o jak najwyższej jakości, bo tylko wtedy będziesz mogła skorzystać ze wszystkich ich korzystnych właściwości. Obierz i pokrój je na drobne paseczki, tak jak do purée.
 • Możesz dodać je bezpośrednio do blendera, ale jeśli to możliwe, to lepiej je uprzednio krótko pogotować w celu zmiękczenia.
 • Ostrożnie rozetnij nożem liść aloesu i wybierz jasny, lepki żel ze środka.
 • Dodaj wszystkie składniki do blendera, a następnie wlej jeszcze do niego ocet jabłkowy.
 • Dokładnie miksuj wszystko przez około minuty, aż do uzyskania jednorodnej konsystencji przypominającej nieco śmietanę.
Zastosowanie tak przygotowanego produktu
 • Przed zastosowaniem opisywanego środka na miejsca zmienione chorobowo należy najpierw złuszczyć i usunąć martwe komórki skóry. Poprawi to wchłanianie produktu.
 • Wetrzyj krem domowej roboty w swoje żylaki wykonując przy tym ich delikatny masaż kierując się od dołu kończyny do góry.
 • Pozostaw środek na skórze na około 30 do 40 minut, a następnie spłucz zimną wodą.
 • Powtarzaj tę procedurę każdego dnia, dzięki czemu już wkrótce ujrzysz pierwsze rezultaty jej stosowania.
 • Jeśli nie jesteś w stanie stosować tego kremu codziennie, powinnaś starać się robić to co najmniej trzy razy w tygodniu.
 • Możesz również stosować ocet jabłkowy bezpośrednio na swoje żylaki, raz lub dwa razy dziennie, co pozwoli Ci uzyskać jeszcze lepsze wyniki.
Czy wciąż czujesz dyskomfort spowodowany przez żylaki? Wypróbuj ten domowy przepis na ich zredukowanie i postępuj zgodnie z powyższymi zaleceniami, dzięki czemu wkrótce Twoje żylaki staną się znacznie mniej widoczne.

W trakcie stosowania kremu na żylaki, zwiększ spożycie wody, a także wybieraj produkty żywnościowe bogate w witaminę E, niezbędne kwasy tłuszczowe i pierwiastki śladowe.
Pamiętaj, że żylaki nieleczone będą z roku na rok stawać się coraz poważniejszym problemem zdrowotnym. Jeśli nadal będziesz odczuwać spowodowany przez nie ból, skonsultuj się z lekarzem specjalistą w celu omówienia innych możliwych rozwiązań tego problemu.

http://krokdozdrowia.pl/zylaki-sposoby-stosowane-przez-nasze-babcie/

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.