Chociaż poszczególne składniki tej naturalnej metody pielęgnacji rzęs są skuteczne także w pojedynkę, jeśli połączysz je razem w jednym produkcie, będziesz mogła skorzystać ze wszystkich ich zalet i zauważalnie poprawić kondycję swoich rzęs.
 
Rzęsy odgrywają niezwykle istotną rolę w codziennych zabiegach kosmetycznych praktycznie 
wszystkich kobiet, ponieważ jeśli są pełne i długie, to mogą spowodować, że nasze oczy będą sprawiały wrażenie bardziej wyrazistych, głębokich i tajemniczych.
Wiele kobiet może zaliczyć się do grona szczęściarzy, jako że natura wyposażyła je w długie i gęste rzęsy, podczas gdy inne muszą wkładać sporo wysiłku w optyczne ich wydłużenie i wzmocnienie przy użyciu różnych produktów kosmetycznych.

Tusz do rzęs i specjalistyczne rodzaje lokówek to najczęstsze sposoby pozwalające uzyskać efekt dłuższych i bardziej gęstych rzęs w kilka dosłownie sekund. Ale nadużywanie tych produktów może spalić na panewce, powodując efekt odwrotny do pożądanego – czyli ich osłabienie i wypadanie.

Na szczęście istnieją inne alternatywne rozwiązania pozwalające zwiększyć długość i gęstość Twoich rzęs, poprawiając zatem ich naturalny wygląd.
Wśród nich znajdziesz interesującą metodę opartą wyłączne o produkty naturalnego pochodzenia, która łączy w sobie trzy potężne składniki zapewniające Twoim rzęsom bardzo skuteczny efekt w postaci ich odżywienia i zwiększenia ich naturalnej odporności.
W dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci wszystkie szczegóły, jakimi cechuje się ta metoda, przedstawimy procedurę jej zastosowania, jak również sposób przygotowania jej w warunkach domowych.

Naturalne leczenie zapewniające bardziej gęste i dłuższe rzęsy

Ten naturalny sposób na zwiększenie bujności Twoich rzęs jest doskonałą alternatywą dla droższych produktów kosmetycznych dostępnych na rynku, a przeznaczonych do tego samego celu.
Opiera się on o połączenie właściwości oleju kokosowego, witaminy E oraz oleju rycynowego, czyli składników, które są doskonale znane ze swoich korzystnych właściwości w wielu zastosowaniach oraz powszechnego użycia ich w kosmetyce i medycynie.

Chociaż poszczególne składniki tej naturalnej metody pielęgnacji rzęs są skuteczne także w pojedynkę, jeśli połączysz je razem w jednym produkcie, będziesz mogła skorzystać ze wszystkich ich zalet i zauważalnie poprawić kondycję swoich rzęs.
Zgadujemy, że nie wątpisz w korzyści oferowane przez te trzy składniki, ale na wszelki wypadek zaprezentujemy Ci jednak skrócony opis właściwości, jakie może mieć na Twoje rzęsy każdy z nich.

Olej z kokosa

Olej kokosowy naturalnego pochodzenia (niepoddany procesowi przetwarzania przemysłowego) zwiera spore ilości niezbędnych dla Twojego organizmu nienasyconych kwasów tłuszczowych i przeciwutleniaczy, które to oba składniki są szeroko wykorzystywane przez najróżniejsze produkty kosmetyczne.
W przeważającej większości przypadków olej kokosowy znajduje zastosowanie w składzie licznych kremów do ciała i pielęgnacji skóry, ale jego właściwości okazują się być również niezwykle korzystne zarówno na włosy, jak i rzęsy.

Jedną z wielu zalet oleju kokosowego jest także to, że jest to produkt naturalnego pochodzenia, który pomaga skutecznie usunąć zanieczyszczenia z powierzchni skóry i martwe komórki.
Po zastosowaniu go na Twoje rzęsy utworzy on naturalną barierę ochronną, która pozwoli sprawnie zminimalizować niekorzystny na nie wpływ powodowany przez substancje chemiczne obecne w tuszach do rzęs i różnego rodzaju szkodliwych związkach występujących w Twoim otoczeniu.
Jego składniki odżywcze pomagają również w tym, aby Twoje rzęsy rosły bez przeszkód stając się bardziej gęste i dłuższe.

Witamina E

Olejek zawierający spore ilości witaminy E można z łatwością nabyć w aptece lub w drogerii. Cechuje się on właściwościami przeciwutleniającymi, które spowalniają proces starzenia się komórek, redukują ich podatność na uszkodzenia i osłabiają wiele negatywnych skutków spowodowanych przez wolne rodniki.
Po zastosowaniu go na swoje rzęsy uzyskasz wzmocnienie każdego ich włókna włosowego oraz stymulację procesu ich naturalnego wzrostu.

Olej rycynowy

Otrzymany z nasion rośliny rącznika olej jest jednym z najbardziej zalecanych i skutecznych produktów, jeśli Twoim celem jest zwiększenie siły i grubości zarówno włosów, jak i rzęs.
Jego konsystencja jest znacznie bardziej lepka i gęsta, niż w przypadku innych olejków eterycznych i jest to właśnie jeden z zasadniczych powodów, dla których jest on tak przydatny do zastosowania na rzęsy.

W medycynie alternatywnej olej rycynowy jest wykorzystywany do zwalczania niedoskonałości skóry i łagodzenia bólu stawów, choć od zawsze był także ulubionym produktem wykorzystywanym do pielęgnacji włosów.
Jego właściwości nawilżające i wysoka zawartość składników odżywczych pomagają zregenerować zniszczone włosy i wzmacniają ją, zapobiegając tym samym wypadaniu włosów. Oczywiście identyczne działanie olej rycynowy wykazuje po zastosowaniu go na rzęsy.

Jak należy przygotować tę naturalną metodę pielęgnacji rzęs?

Wszystkie składniki niezbędne do tego zadania są niedrogie i łatwo możesz je znaleźć w najbliższym sklepie zielarskim, aptece lub zapewne także w supermarkecie.

Składniki

  • 3 łyżki oleju kokosowego (45 ml)
  • 40 ml witaminy E (liczba kapsułek zależy od ich wielkości)
  • 3 1/2 łyżki oleju rycynowego (50 ml)
  • 1 mały słoiczek
  • 1 czysta szczoteczka do rzęs

Sposób przygotowania

  • Wymieszaj dokładnie wszystkie olejki w słoiku za pomocą drewnianej łyżki.
  • Otwórz kilka kapsułek witaminy E i dodaj znajdujący się w niej płyn do mieszaniny w słoiku.
  • Zakręć pojemnik i dobrze wstrząsaj przed każdym użyciem.

Jak można wykorzystać tak przygotowany środek?

Każdego wieczoru po zmyciu z oczu makijażu powinnaś zanurzyć czystą szczoteczkę do rzęs w tak przygotowanym specyfiku i następnie nałożyć go cienką warstwą na całe rzęsy, od nasady, aż po koniuszki. Jeśli nie masz zapasowej szczoteczki, możesz także również użyć lub po prostu rozprowadzić środek opuszkami palców.
Nie spłukuj, ani nie ścieraj go. Pozostaw mieszaninę na rzęsach przez całą noc, co pozwoli jej w pełni przenieść zawarte w niej składniki odżywcze na Twoje rzęsy.
Jeśli będziesz regularnie powtarzać ten zabieg, szybko dostrzeżesz pierwsze efekty. Twoje rzęsy staną się gęste, długie i będą niewątpliwie przyciągać wzrok innych osób.

http://krokdozdrowia.pl/rzesy-naturalny-sposob-wydluzenie/

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.