Rośliny od bardzo dawna zdobią nasze domy i cieszą oczy wyjątkowymi barwami i kształtami zarówno kwiatów, jak i liści. Ale mają one nie tylko wyżej wymienione znaczenie, ponieważ znakomicie wpływają na nasz nastrój, dodają harmonii w pomieszczeniu, a wiele z nich doskonale radzi sobie z oczyszczaniem powietrza z zanieczyszczeń.
Bywa, że kwiaty doniczkowe pojawiają się w domu jako prezent, lub przypadkowy wybór, o którym kupujący nie ma większego pojęcia. W efekcie złej pielęgnacji lub niewłaściwego miejsca, w którym roślina stoi, zamiast cieszyć oko, marnieje, by na końcu wyschnąć i wylądować na śmietniku. Zamiast łapać pierwszą lepszą doniczkę w kwiaciarni, wybierz dla siebie jedną z roślin, która dzięki wyjątkowym właściwościom, zmotywuje cię do opieki nad nimi.

Poznaj rośliny, które dodadzą energii w twoim domu

1. JAŚMIN (JASMINUM)

Jest świętym kwiatem (a właściwie krzewem) Persji, w której przypisywano mu wielkie znaczenie przywoływaniu proroczych snów. Jaśminowy zapach pobudza erotycznie więc już w starożytności znany był jako afrodyzjak, oraz reduktor napięcia i stresu. Ta roślina stymuluje energię i poprawia samoocenę, z powodzeniem można ją uprawiać w ogrodzie, ponieważ przetrzymuje mrozy do 30 stopni.

2. ROZMARYN (ROSMARINUS OFFICINALIS)

Pozwala w takcie trwania złego nastroju, załagodzić niepokój. Rozmaryn postrzegany był jako odstraszacz złej energii i duchów. Hodowany w donicy przed frontowymi drzwiami, broni dom przed złem z zewnątrz. Poza tym trzymany na kuchennym parapecie jest znakomitą przyprawą np. do mięs, o m.in. właściwościach antydepresyjnych, poruszający energię drzemiącą w organizmie, poprawiającą krążenie krwi.

3. LILIA (LILIUM)

Pomaga oczyścić otoczenie z wszelkich duchowych, emocjonalnych i fizycznych problemów. Dobrze rośnie w zacienionych miejscach, jest idealna do sypialni, wspierając ciszę i spokój snu.

 Fot. Pixabay / / CC0 Public Domain

Fot. Pixabay / / CC0 Public Domain

4. SZAŁWIA (SALVIA OFFICINALIS)

Szałwii przypisywano możliwości otwierania wyższych stanów świadomości i komunikacji duchowej. Spalanie tej rośliny było praktykowane z powodu właściwości oczyszczających umysł. Szałwia daje poczucie dobrej energii w domu i działa bakteriobójczo.

Fot. iStock / Stieglitz
Fot. iStock / Stieglitz

5. BLUSZCZ (HEDERA HELIX)

Jest to jedna z najlepszych roślin doniczkowych filtrujących powietrze, usuwająca szkodliwe toksyny z przestrzeni. W folklorze bluszcz umieszczano często w korytarzach prowadzących na zewnątrz domu, jako bramę do szczęścia i zdrowia.

6. ALOES (ALOE VERA)

Jej liście i łodyga zawiera substancję, która pomaga leczyć choroby skóry, szczególnie skórę poparzoną. Energia aloesu odsuwa pecha i negatywne wibracje w domu.
Fot. iStock / Neustockimages

7. BAZYLIA (OCYMUM BASILIUM)

Bazylia jest rośliną, która przyciąga pozytywne wibracje do otoczenia. Jest to jedna z rzadkich roślin, które wytwarzają tlen przez 20 godzin dziennie, usuwając jednocześnie toksyny. Nadaje się nie tylko do gotowania, ale dzięki delikatnym i pachnącym listkom nie tylko do gotowania, ale do łagodzenia podrażnień i wzmacniania siły duchowej.

8. ORCHIDEA (ORCHIDACAEA)

Storczyki uwalniają tlen podczas nocy, regulując w sypialni i równoważąc energię podczas snu. W czasach starożytnych Chin storczyk traktowany był jako nośnik dobrej energii seksualnej. Jego pozytywna energia zwiększa rozmach romansu i miłości, usuwając negatywne emocje z pomieszczenia.

Fot. iStock / nurulanga
Fot. iStock / nurulanga

9. OREGANO (ORIGANUM VULGARE)

Jego zapach pobudza szczęście, pokój, miłość, duchowego oczyszczenia. Zaparzany jako herbata, pomaga złagodzić wiele dolegliwości. Jest rośliną kojarzoną ze wzmocnieniem energii rodziny, usuwającą złą energię i niosący dobrą energię do swojej przestrzeni, w której rośnie. Najlepszym miejscem dla niego jest słoneczny parapet w kuchni.

10. LAWENDA (LAVANDULA VERA)

Jego kwiatom, traktowanym jako święte, przypisywano wiele magicznych właściwości, w tym ułatwianie wypoczynku. Roślina ta aktywuje energię stabilności w życiu, usuwa toksyny z domu, pomaga przy bólach głowy, bezsenności, depresji i innych dolegliwościach. Kilka kawałków liści i kwiatów dodanych do kąpieli pobudza jasność umysłu. Energia lawendy przynosi uzdrowienie i ochronę.
Fot. iStock / Peter Burnett
Fot. iStock / Peter Burnett

11. RÓŻA (ROSA)

Róża jest symbolem miłości na całym świecie. Energia tego świętego kwiatu ma moc uzdrawiania i wspierania miłości, rozpraszania toksyn i negatywnych emocji zarówno z domu, jak i życia.

Fot. Pixabay / castleguard / CC0 Public Domain
Fot. Pixabay / castleguard / CC0 Public Domain

12. EPIPREMNUM ZŁOCISTE (EPIPREMNUM AURERUM)

Według Feng Shui jego energia powoduje przyciąganie bogactwa i szczęścia, ze względu na kształt jej liści przypominających monety. Roślina ta zwiększa poziom tlenu w domu, najlepiej jest mieć ją w pobliżu sprzętów takich jak komputery, telewizory, czy routery WiFi, ponieważ pomaga załagodzić stres i niepokój w domu.

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.