Dzięki swym właściwościom nawilżającym maseczka do włosów zastępuje olejki naturalne, które włosy tracą na skutek zmieniającego się pH. Maseczka ponadto dostarcza witamin, które stymulują naturalny wzrost włosów, a także zapobiega ich wypadaniu

Maseczka odżywiająca włosy

Maseczka odżywiająca włosy. Dlaczego powinna Cię zainteresować? Każdego dnia na skutek działania szkodliwych czynników nasze włosy ulegają osłabieniu, suchości, a później wypadają. Istnieje wiele problemów nie tyle zdrowotnych, co estetycznych jeśli chodzi o włosy. Skuteczne rozwiązanie stanowi maseczka odżywiająca.

Wiedząc jak wiele piękne włosy wnoszą do urody każdej z nas przemysł kosmetyczny zapewnia nam tysiące produktów mających na celu zapewnienie odpowiednich składników odżywczych, aby nasze włosy mogły zachować swoje piękno. Problemem wielu z nas jest jednak cena tych specjalnie przygotowanych kosmetyków.

Na szczęście istnieją odpowiednie alternatywy, i to wykonane wyłącznie ze składników naturalnych. Możesz je również osobiście przygotować w zaciszu własnego domu bez konieczności wydawania dużej sumy pieniędzy. Ponadto będziesz mieć pewność, że Twoja maseczka do włosów nie zawiera żadnych szkodliwych składników chemicznych.

Przeczytaj więc artykuł o tym jak przygotować kosmetyk, jakim jest maseczka odżywiająca włosy, przygotowana z myślą o tych z nas, które mają włosy suche, a także o rozdwojonych końcówkach. Kto wie, być może zechcesz sama ją przygotować? A więc do dzieła!

Maseczka odżywiająca do włosów z olejkami i masłem karite

Masło karite i olejki do wykonania maseczki

Masło karite i niektóre olejki eteryczne są bardzo przydatne, gdy zachodzi potrzeba zapewnienia włosom odpowiednich składników odżywczych. Ich regularne stosowanie bez wątpienia przyspieszy też wzrost włosów i zapewni im zdrowy wygląd.

Przepis, którego użyjemy gwarantuje, że maseczka odżywiająca do włosów składa się z produktów w 100 procentach naturalnych. Dzięki temu może skutecznie regenerować zaistniałe zniszczenia i utrzymuje włosy w doskonałym stanie.

Choć wiele z nas używa jej głównie w przypadku występowania włosów przesuszonych i mając na celu wywołanie szybszego wzrostu włosów, warto wspomnieć również o innym zastosowaniu. Maseczka odżywiająca pomaga uzyskać efekt idealnie prostych włosów o zdumiewającym połysku.

Składniki

    2 łyżki masła karite (15g)
    ½ łyżki olejku kokosowego (7g)
    ½ łyżki oliwy z oliwek (8g)
    ¾ łyżeczki olejku z jojoby (5g)
    ¾ łyżeczki olejku migdałowego (5g)
    ½ łyżki żelu z aloesu (7g)
    ⅛ łyżeczki witaminy E (0,6g)
    6 kropli olejku aromatycznego rozmarynowego
    5 kropli olejku aromatycznego rumiankowego
    5 kropli olejku aromatycznego z bergamotki

Sposób przygotowania


    W czystym garnku rozpuść masło karite z olejkiem kokosowym, podgrzewając delikatnie na wolnym ogniu w kąpieli parowej. Możesz też umieścić wspomniane składniki w mikrofali i podgrzewać przez kilka sekund.
    Kiedy składniki się rozpuszczą, dodaj pozostałe składniki i mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji.
    Przelej gotowy produkt do szklanego hermetycznie zamykanego naczynia i umieść w lodówce.
    Kiedy już uzyska stałą konsystencję, wyjmij z lodówki i przechowuj w temperaturze otoczenia, aby maseczka zachowywała kremową konsystencję.
    Przechowywana w miejscu suchym i chłodnym może Ci służyć nawet przez miesiąc. Przechowywana w lodówce, będzie przydatna nawet nieco dłużej, ale w takim układzie będzie twarda.

Sposób użycia


    Biorąc pod uwagę, że każdy rodzaj włosów może inaczej zareagować na maseczkę, przed użyciem produktu zalecamy przeprowadzenie próby stosując na początek mniejszą ilość.
    Kiedy już będziesz miała pewność, że bez przeszkód możesz go stosować, nałóż produkt na włosy tak, aby maseczka odżywiająca została równomiernie rozprowadzona. Wykonuj przy tym delikatny masaż palcami.
    Włosy powinny być suche lub tylko delikatnie wilgotne.
    Najlepiej, gdy maseczka odżywiająca może pozostawać na włosach przez dłuższy czas, dlatego zaleca się stosowanie jej na noc. Jeśli wolisz nakładać ją w dzień, pozostawiaj na włosach na około dwie, trzy godziny pod przykryciem z plastikowego czepka.
    Wskazane jest stosowanie maseczki około dwa razy w tygodniu.
    Jeżeli Twoje włosy są wyjątkowo zniszczone, nakładaj maseczkę trzy razy w tygodniu.
    Maseczka odżywiająca nie prowokuje żadnych efektów ubocznych. Nie ma żadnego limitu czasowego, który określałby jak długo możesz ją stosować, dlatego kurację naszym naturalnym produktem, jakim jest maseczka odżywiająca możesz uczynić swoim zwyczajem.

Maseczka odżywiająca do włosów – jakie przynosi korzyści?


Właściwości, jakie kryje w sobie masło karite, a także olejki użyte do przygotowania maseczki, działają regenerująco zwłaszcza na włosy przesuszone i zniszczone czynnikami środowiskowymi.

Maseczka odżywiająca działa jako produkt nawilżający, który zastępuje naturalne olejki utracone w ciągu dnia przez włosy. Ponadto pomaga skórze głowy odzyskać naturalny współczynnik pH.

Maseczka stanowi też źródło witamin, takich jak A, B i E, które stymulują naturalny porost włosów, a poza tym wykluczają ich wypadanie. Skutecznie też wzmacnia mieszki włosowe.

Maseczka odżywiająca pomaga:


    Z łatwością wyprostować włosy.
    Naprawić uszkodzenia spowodowane w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury (na przykład suszarką do włosów lub prostownicą).
    Osłabić mocne loki.
    Utrzymywać pod kontrolą włosy mające tendencję do niekontrolowanego skręcania się .
    Nadać piękny połysk włosom matowym.

Pamiętaj, że używanie maseczki w nadmiernej ilości lub częściej, niż to wskazane, może doprowadzić do przetłuszczania się włosów. Przygotuj więc własną maseczkę odżywiającą i ciesz się zdumiewającymi efektami jej działania na włosy!

http://krokdozdrowia.pl/maseczka-odzywiajaca-pieknymi-wlosami/

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.