Efekty będą widoczne dopiero wtedy, gdy ćwiczenia na płaski brzuch połączysz ze zdrowym stylem życia i odpowiednią dietą.
Brzuch to dość problematyczna część naszego ciała, którą stosunkowo trudno jest wymodelować i 
wyszczuplić.
Wymaga to dużego wysiłku i zaangażowania, aby obszar ten stał się jędrny i płaski. Obwisła skóra na brzuchu to przede wszystkim efekt nieodpowiedniej wysokokalorycznej diety oraz braku aktywności fizycznej – to właśnie ta część ciała najbardziej świadczy o tym, że prowadzimy  siedzący tryb życia i mamy nieodpowiednie nawyki żywieniowe.
Płaski wymodelowany brzuch to marzenie wielu z nas – nie jest to łatwe, ale też nie jest niemożliwe. Na efekt składa się bowiem kilka różnych czynników. Chcesz podjąć wyzwanie? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się jak pracować nad sobą bez wychodzenia z domu.

7 ćwiczeń na płaski brzuch

Plank z uniesioną nogą

Wykonaj klasyczny plank, podeprzyj ciało na przedramionach oraz palcach stóp. Upewnij się, że łokcie znajdują się dokładnie w linii Twoich ramion. Reszta ciała powinna tworzyć linię prostą od szyi aż po pięty. Utrzymując taką pozycję, unieś jedną nogę i wytrzymaj kilka sekund.
Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ten sam ruch drugą nogą. Aby ćwiczenie było skuteczne utrzymuj mięśnie brzucha spięte.

Plank z uniesionymi stopami


To ćwiczenie na płaski brzuch jest po prostu kolejną wersją klasycznego planku. Tak jak przy poprzednim ćwiczeniu oprzyj się na przedramionach, utrzymuj łokcie w linii ramion.
Stopy umieść na podwyższeniu – może być to ławeczka albo piłka do ćwiczeń. Utrzymuj ciało w linii prostej od szyi do kostek; możesz lekko pochylić głowę. Wciągnij brzuch i wytrzymaj 10 sekund. Następnie zrób 10 sekund przerwy. Zrób 10 powtórzeń.

Plank bokiem

Połóż się na podłodze na lewym boku, następnie unieś ciało na lewym przedramieniu i zewnętrznej stronie lewej stopy. Łokieć powinien znajdować się dokładnie pod ramieniem, z kolei ramię należy utrzymywać prostopadle do podłoża.
Zepnij mięśnie brzucha i utrzymaj pozycję przez 30-40 sekund, następnie zmień stronę.

Plank bokiem ze zgiętym kolanem

Przyjmij taką samą pozycję jak w poprzednim ćwiczeniu, następnie unieś lewą nogę i zegnij kolano tak, aby lewa noga znajdowała się dokładnie w linii prawego kolana. Całe ciało powinno opierać się na lewym przedramieniu i prawej stopie.
Utrzymuj pozycję przez 30-40 sekund, następnie powtórz ćwiczenie na drugą stronę.

Unoszenie nóg

Połóż się na podłodze na plecach, ręce ułóż wzdłuż ciała, lekko ugnij kolana i postaw stopy płasko. Teraz powoli unieś biodra i nogi, tak aby dotykać podłoża tylko czubkami stóp. Wróć do poprzedniej pozycji, powtórz ten ruch 15-25 razy, zawsze utrzymując brzuch spięty.

Chodzenie z ciężarkami


Weź do każdej ręki ciężarek, unoś ramiona nad głową i spaceruj wolnym tempem spinając jednocześnie mięśnie brzucha. Zrób 15-20 kroków, odpocznij, następnie powtórz.

Mostek

Mostek to świetne ćwiczenie wzmacniające i modelujące brzuch, który mimo, że schudłaś, wciąż nie jest tak idealny jakbyś tego chciała. Połóż się na plecach i rozstaw stopy na szerokość bioder.
Oprzyj ciało na stopach i dłoniach. Zepnij mięśnie i unieś biodra oraz brzuch, a także środkową część pleców. Utrzymaj pozycję przez 10-15 sekund, następnie odpocznij. Wykonaj 8 powtórzeń.

Chcesz mieć płaski brzuch? Zapamiętaj!

Efekty opisanych wyżej ćwiczeń nie są natychmiastowe, wymagają czasu i zaangażowania oraz cierpliwości. Konieczne jest ich regularne wykonywanie – co najmniej 3 razy w tygodniu – oraz połączenie aktywności fizycznej z odpowiednią

 http://krokdozdrowia.pl/plaski-brzuch-7-cwiczen/?utm_medium=widget&utm_source=website&utm_campaign=recommend

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.