W życiu człowieka nigdy nie jest za późno na zmiany. Nie pozwól, by lęk przejął władzę nad Twoim życiem. Weź sprawy w swoje ręce i sięgnij po to, co Ci się należy.
Zasługujesz na szczęście, a nigdy nie jest za późno, żeby o nie zawalczyć. Jeśli chodzi o emocje i 
Twoje życie, czas nie ma znaczenia. Być może wielokrotnie zbłądziłaś i popełniałaś różne błędy, musisz jednak wiedzieć, że nadszedł moment, by wziąć sprawy w swoje ręce. Nigdy nie jest za późno, żeby zadbać o swoje interesy.
Nigdy nie jest za późno na zmiany, jeśli dotrze do Ciebie, że zasługujesz na więcej. Pamiętaj, że zawsze lepiej jest żałować, że coś się zrobiło niż do końca życia wyrzucać sobie bierność i brak woli walki. Jeśli Twoim marzeniem jest szczęśliwe i spokojne życie, nie wahaj się. Wszystko jest w zasięgu ręki.

Zasługujesz na szczęście

Zastanówmy się przez chwilę, co oznacza sformułowanie ,,za późno”. Można go użyć z wielu różnych powodów, gdy spóźnisz się na pociąg, gdy znajomi nie dotrą na czas na spotkanie, czy kiedy przegapisz promocję w swoim ulubionym sklepie. ,,Za późno” możesz wyłączyć piekarnik i spalić ciasto.
Te przykłady udowadniają, że czasami, gdy jest ,,za późno” nie ma już odwrotu i nie da się naprawić błędu. Nie naprawisz spalonego ciasta, nie złapiesz pociągu, który już odjechał.
Brzmi to dosyć pesymistycznie, ale dobra wiadomość jest taka, że ta prawidłowość nie dotyczy jednego bardzo ważnego aspektu… Twojego życia.
Życie człowieka toczy się w ten sposób, że nigdy nie jest za późno na zmiany, nigdy nie jest za późno, by zawalczyć o coś, na co zasługujesz. Zawsze jest dobry moment, by spełniać swoje marzenia i zaczynać na nowo. Zapamiętaj, to bardzo ważne.

Pokonaj strach

  • Bardzo często czynnikiem, który powstrzymuje nas przed zmianą jest strach. To on nie pozwala Ci sięgnąć po to, na co zasługujesz, gdyż wiązałoby się to z wyjściem z Twojej strefy komfortu. Nie możesz spełniać swoich marzeń, bo paraliżuje Cię lęk przed ewentualnymi konsekwencjami.
  • Nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak często chowamy ten strach pod maską obojętności i rezygnacji. Ile razy myślałaś czy mówiłaś tak: ,,po prostu tak musi być, lepiej nie kusić losu, bo zawsze może być gorzej”?
  • Ludzie mają tendencję do racjonalizowania swojego strachu, oswajają go przez co staje się on nieodłącznym elementem ich codziennego życia.
  • Jeśli się poddasz i przestaniesz walczyć, zapomnisz w końcu, że zasługujesz na więcej. Pogodzisz się z porażką, ale podświadomie zaczniesz staczać się w niebezpiecznym kierunku – depresji.
  • Warto podkreślić jedną rzecz: strach to emocja ostrzegająca Cię przed zagrożeniem. Nie można udawać, że nie istnieje, ale można go oswoić i nauczyć się go odpowiednio interpretować.
Nie musisz bać się strachu, jakkolwiek to brzmi. Słuchaj swojego instynktu, ale nie pozwól wmówić sobie, że nie zasługujesz na nic więcej, niż to co masz w tej chwili. Idź za głosem serca, nie zapominając jednak o zdrowym rozsądku.

Czas na zmiany jest właśnie teraz

Wiesz już, że sformułowanie ,,za późno” nie powinno mieć wstępu do Twojego życia, wiesz też, że strach ma za zadanie ostrzec Cię przed niebezpieczeństwem, ale nie możesz pozwolić mu przejąć kontroli nad Twoimi decyzjami. Tylko co teraz?
Teraz jest czas na zmianę. Nie daj się pokonać swoim lękom, nie pozwól, by niska samoocena uciszyła Twoje pragnienie wolności i radości. Odważ się na zmianę, bo na nią zasługujesz. Tylko wtedy będziesz gotowa, by rozwinąć się jak kwiat i stać się lepszym człowiekiem.
  • Być może nie układa Ci się w życiu tak jakbyś chciała. Tym bardziej jest to dobry moment, by odważyć się na zmianę. To może być prawdziwy przełom.
  • Czasami małe zmiany przynoszą wielkie efekty. Nie poddawaj się, staw czoła wszelkim trudnościom i znajdź rozwiązanie.
  • W wielu przypadkach najgorszą rzeczą jest bierność. Wystarczy nieraz zrobić jeden mały krok poza swoją strefę komfortu, by osiągnąć naprawdę wiele. Każde działanie jest lepsze niż jego brak.
Twój czas właśnie nadszedł. Zapomnij o tym, co było wczoraj. To dzisiaj jest Twój dzień, to właśnie dziś możesz sięgnąć po to, na co zasługujesz.

Czerp radość z podjętej decyzji

Musisz wiedzieć, że strach nigdy nie opuści Cię na dobre i będzie zawsze towarzyszył Ci w chwilach zwątpienia czy podejmowania ważnych życiowych decyzji. Nie możesz jednak dać mu zapanować nad swoim życiem – jeśli decydujesz się na zmianę, odważ się na nią. Lęk i niepewność zostaw daleko w tyle.
Strach zawsze idzie w parze z niepewnością, ale może być też emocją pozytywną, której towarzyszyć będzie ekscytacja i niecierpliwe oczekiwanie, na to, co dopiero przed Tobą. Wykorzystaj strach tak, aby motywował Cię do działania, a nie paraliżował.
Każda decyzja to krok ku szczęściu, na które zasługujesz i na które zapracowałaś. Nigdy nie jest za późno, aby odważyć się żyć po swojemu. Nie czekaj na lepszy moment, bo to dzisiaj jest Twój dzień. Nie czekaj na to, co zrobią inni, bo Twoje życie należy tylko do Ciebie.
Gotowa, by sięgnąć po swoje?

 http://krokdozdrowia.pl/zaslugujesz-wiecej-pozno/


Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.