Sekret wiecznej miłości tkwi w zrozumieniu, szacunku i kompromisach. Wiążąc się z drugą osobą bierzemy odpowiedzialność za nasze wspólne szczęśliwe życie.
Miłość, przynajmniej ta prawdziwa, czasu nie liczy. Nie obchodzą ją mijające lata, pierwsze 
zmarszczki i siwe włosy. Niektóre związki trwają tylko przez jedne lato, inne przez rok, a jeszcze inne przez całe życie i to właśnie na tych ostatnich skupimy się w naszym dzisiejszym artykule.
Prawdziwa miłość to taka, dzięki której stajemy się lepszymi ludźmi, która pozwala nam się rozwinąć i zapuścić korzenie w miejscu, które od teraz jest naszym wspólnym domem. Takie uczucie nie przemija z wiekiem, tylko staje się co raz silniejsze. Nie ma nic piękniejszego niż dwoje ludzi starzejących się razem z uśmiechem na twarzy. Chcesz poznać klucz do tego sekretu?

Prawdziwa miłość nie przemija

Zacznijmy od wyjaśnienia jednej ważnej rzeczy – w dzisiejszym artykule nie chcemy umniejszać wagi związków trwających 2, 5 czy 10 lat, ponieważ są one równie szczęśliwe i udane, jak te trwające do przysłowiowej grobowej deski.
Są też wśród nas osoby, którym najlepiej żyje się samotnie i absolutnie nie należy uważać ich życia za mniej udane czy szczęśliwe. Nie ma potrzeby idealizować ,,wiecznej miłości”.
Prawda jest bowiem taka, że miłość trwa dokładnie tyle, ile trwać mogła czy powinna. Trwa tak długo, jak obie strony o nią walczą, w zależności od tego ile czasu i wysiłku poświęcają, by rozwijać swoją relację.
Już za chwilę przyjrzymy się filarom, które sprawiają, że niektóre związki trwają dłużej, a miłość w nich nigdy nie gaśnie.

Zamiast tolerowania się wzajemnie – wspólne działanie

Z pewnością nie raz słyszałaś w swoim życiu, że kluczem do szczęśliwego związku są kompromisy i tolerowanie się nawzajem, mimo wad każdej ze stron. Powszechnie bowiem uważa się, że tylko cierpliwość, tolerancja i sztuka przebaczania są w stanie zapewnić nam wieczną miłość.
Warto w tym miejscu podkreślić, że na tego typu ludowe mądrości należy szczególnie uważać. Nie ma wątpliwości, że udany związek wymaga cierpliwości i przebaczenia, jednak wszystko ma swoje granice i nigdy nie wolno poświęcać swojej samooceny i poczucia godności na ołtarzu uczucia.
Wieczna miłość to nie tylko wzajemne tolerowanie się, udawanie, że nie widzi się swoich wad.

Ukrywając swoje prawdziwe uczucia i milcząc na temat tego, co nas boli, wchodzimy krok po kroku w co raz bardziej toksyczną relację, której skutki mogą być dla wszystkich opłakane.
Dojrzałe związki i prawdziwa miłość są bowiem oparte na pozytywnych detalach, rzeczach, które robicie razem każdego dnia. Nie jesteście rywalami, ale swoimi towarzyszami na wspólnej drodze życia. Pamiętaj o tym.

Kluczem jest szczera troska o siebie nawzajem

Każda para przechodzi przez różne etapy swojego związku i kryzysy, których nie da się uniknąć. Czasami impulsem do konfliktu są problemy pochodzące z zewnątrz, na przykład kłopoty w pracy, konflikty w rodzinie czy po prostu rutyna i monotonia Waszego życia.
Jak więc poradzić sobie z takimi kryzysami?
  • Kluczem do sukcesu jest wspólne stawienie czoła problemom i wyrażenie swojej szczerej troski o Was razem i o każde z osobna. Dbając o siebie nawzajem, dbacie też o to, co Was łączy i udowadniacie, że jest to prawdziwa miłość.
  • Ciesz się z sukcesów partnera, wykaż zainteresowanie jego pasją. Jeśli jego samoocena będzie wysoka, owoce tego sukcesu wpłyną także pozytywnie na Wasz związek.
  • Jeśli Wasza relacja jest interesowna i brakuje w niej troski i szacunku, więzy prędzej czy później pękną.
  • Każdy związek z czasem umiera, jeśli nie karmi się go pozytywnymi emocjami.

Magia wspólnych chwil

Co świadczy o tym, że dany związek jest udany i króluje w nim miłość? Partnerzy są wówczas zgranym zespołem, grającym zawsze do jednej bramki. Nie zawsze muszą robić wszystko identycznie, nie zawsze muszą się ze sobą zgadzać, ale koniec końców priorytetem jest dla nich ich wspólny cel.
  • Każda wspólna chwila powinna być magiczna. Wspólne wstawanie, wspólne chodzenie spać, wspólne rozrywki…
  • Spędzając razem czas udowadniacie sobie, że doskonale się rozumiecie i chcecie dzielić się ze sobą każdą przyjemną chwilą. Jeśli nie będziecie się ze sobą nudzić, macie większe szanse na długie wspólne życie.
  • Zapamiętaj jedno bardzo ważne słowo: rozwój. Aby związek był szczęśliwy, nie może stać w miejscu. Robienie razem różnych rzeczy, doświadczanie czegoś nowego, planowanie i eksperymentowanie pozwala Wam na rozwój – zarówno wspólny, jak i każdego z osobna. Odkrywacie się wtedy na nowo, a Wasza relacja wzmacnia się.
  • Zastanów się, co fajnie byłoby robić wspólnie z Twoją drugą połówką. Może wyruszcie razem w podróż, zorganizujcie spotkanie ze znajomymi, zapiszcie się na kurs językowy?
Z pewnością gdzieś w Twoim otoczeniu spotykasz ludzi, którzy są dowodem na to, że miłość może być wieczna i nie przeszkadzają jej zmarszczki ani siwe włosy.
Patrząc na starszych ludzi, w których oczach wciąż tli się gorące uczucie, pewnie nie raz wzruszyłaś się i marzyłaś o takiej samej miłości.
Bez wątpienia każda, nawet z pozoru najbardziej udana i doskonale dobrana para przechodziła lepsze i gorsze chwile, ale na koniec wywalczyli to, co mają najcenniejsze – siebie nawzajem. Miłość to ogromna inwestycja, warto więc o nią dbać, a to na pewno zaprocentuje.

http://krokdozdrowia.pl/prawdziwa-milosc-czasu-liczy/?utm_medium=widget&utm_source=website&utm_campaign=recommend

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.