Dodanie tych soków do diety pozwoli zredukować podrażnienia i oczyści Twoje organy, poprawiając ogólne zdrowie.
Najlepszym sposobem, aby zredukować podrażnienia w tych organach, których zadaniem jest oczyszczanie i regulowanie funkcji organizmu, jest spożywanie świeżych owoców oraz warzyw, mających bogate zasoby wody i antyoksydantów.

Jak dobrze wiesz, zdrowa wątroba to synonim zdrowia i dobrego samopoczucia. Twoje nerki również odgrywają ważną rolę w eliminowaniu toksyn i nadmiaru wody, jak również pomagają w prawidłowym przebiegu innych procesów: regulują ciśnienie krwi, produkują witaminę D czy hormony…

Co więcej, taka prosta czynność jak codzienne picie naturalnych soków bogatych w enzymy i minerały, pomaga zredukować podrażnienia trzustki. W rezultacie Twoje trawienie się poprawia, a organizmowi łatwiej jest walczyć z uszkodzeniami komórek.

Dlatego też pomagamy Ci dzisiaj odkryć kilka zdrowych i przepysznych soków, które pomogą zwalczyć podrażnienia wymienionych organów. Zdecydowanie są one warte uwagi i zapamiętania.
Aloes zwyczajny, chlorofil i sok cytrynowy, by zredukować podrażnienia

Sok z aloesu
Składniki

    3 łyżki stołowe preparatu z aloesu zwyczajnego (45 g)
    Sok z jednej cytryny
    1 łyżka stołowa chlorofilu (10 g)
    1 szklanka wody (200 ml)

Przygotowanie

    Te trzy składniki nie tylko pomogą zredukować podrażnienia, ale niewielka ilość chlorofilu zoptymalizuje funkcjonowanie organów. Znajdziesz go w aptekach lub Twoim sklepie zielarskim.
    Aby przygotować ten sok, po prostu dodaj trzy łyżki stołowe preparatu z aloesu zwyczajnego i wymieszaj go z sokiem cytrynowym oraz wodą.
    Mieszaj dopóki nie otrzymasz jednorodnego płynu i nie zapomnij dodać jednej łyżki stołowej chlorofilu. To świetne lekarstwo.

Burak, pomarańcza i sok marchwiowy

Buraki są istotną częścią każdej diety oczyszczającej i dodatkowo efektywnie redukują podrażnienia. Kiedy połączysz sok z buraka z witaminami A i C pochodzącymi z marchwi i pomarańczy, otrzymasz przepyszne oraz zdrowe lekarstwo.

Spójrz, jak to zrobić.
Składniki

    1 burak
    Sok z jednej pomarańczy
    2 marchewki
    Szklanka wody (200 ml)

Przygotowanie

    Rozpocznij od dokładnego umycia wszystkich składników, następnie pokrój buraka i marchewki w kawałki. Pomoże to w ich mieszaniu.
    Następnie dodaj sok z pomarańczy, buraka, marchewki i wodę do blendera.
    Mieszaj dopóki nie otrzymasz jednorodnego napoju i zawsze spożywaj na początku dnia. Będziesz czuć się wspaniale.

Seler naciowy, marchewka i czosnek

Możesz być nieco zaskoczony obecnością czosnku w tej recepturze. Pamiętaj więc: czosnek jest jednym z najpotężniejszych naturalnych antyoksydantów i antybiotyków na świecie.

Pomaga nie tylko redukować podrażnienia, ale także dba o wątrobę, oczyszcza nerki z toksyn i optymalizuje funkcje Twojej trzustki.
Składniki

    1 łodyga selera naciowego
    2 marchewki
    1 ząbek czosnku
    Szklanka wody (200 ml)

Przygotowanie

    Preparat łatwy i szybki do przygotowania. Jak już dobrze przemyjesz łodygę selera i marchewki, to po prostu musisz dodać wszystko do blendera, razem ze szklanką wody i ząbkiem czosnku.
    Wymieszaj dokładnie i wypij sok na początku dnia.

Jabłko i siemię lniane

Siemię lniane ma lecznicze właściwości z przeciwzapalnymi, moczopędnymi regenerującymi właściwościami. Pomaga utrzymać równowagę trawienia i jest świetnym narzędziem do zapobiegania infekcji.

Jeśli połączysz korzyści siemienia lnianego i soku jabłkowego, to otrzymasz zniewalające rezultaty.

Niemniej jednak, aby czerpać pełnymi garściami z tych zbawiennych właściwości, musisz utrzymywać dodatkowo zróżnicowaną i zbilansowaną dietę, która jest uboga w tłuszcze i konserwanty.

Składniki

    2 jabłka
    Szklanka wody (200 ml)
    1 łyżka do herbaty siemienia lnianego (5  g)

Przygotowanie

    Po pierwsze, znajdziesz siemię lniane w większości sklepów z naturalną żywnością. To świetny dodatek do sałatek, jogurtów lub soków.
    Pamiętaj, że powinno się zawsze wybierać organiczne jabłka. Wybierz gatunek taki, jaki lubisz, ale upewnij się, że są świeże.
    Pierwsze, co musisz zrobić, to umyć jabłka, obrać je i usunąć środek. Następnie wymieszaj wszystkie składniki.
    Aby mieć pewność, że otrzymany sok nie jest zbyt gęsty, pamiętaj by dodać szklankę wody i siemię lniane. Napój spożywaj rano.

Podsumowując: wypróbuj każdy z zaproponowanych przez nas soków. Zobacz, po którym będziesz czuć się najlepiej lub po prostu wykorzystuj składniki, które akurat masz w domu. Najważniejsze jest, by pić te napoje regularnie, każdego dnia, dbając jednocześnie o dietę i prowadząc zdrowszy styl życia.

Który sobie dzisiaj zrobisz?


http://krokdozdrowia.pl/soki-podraznienia-watroby-trzustki-nerek/

Publikowanie komentarza

Obsługiwane przez usługę Blogger.