Zima zagościła u nas na dobre i raczej nie zapowiada się, aby minusowa temperatura miała szybko zniknąć. Dlatego powinnaś zwrócić szczególną uwagę na kondycję swojej skóry. Co zrobić, aby mrozy nie zaszkodziły cerze?
Z radą przychodzi kosmetolog Justyna Szostak z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm. Myślałaś, że nie musisz, a nawet nie możesz złuszczać skóry zimą? Albo nieco pobłażliwie traktowałaś temat pielęgnacji twarzy podczas zimy? Wiemy, co powinnaś zrobić, aby przywrócić cerze zdrowy wygląd, a przy okazji ochronić ją przed siarczystymi mrozami. 

Pogrubiaj i zagęszczaj

Mit na temat tego, że peelingów czy zabiegów igłowych nie wolno robić zimą krąży wśród kobiet od dawna. Jedynym przeciwskazaniem jest naprawdę duży mróz, czyli -15, -20 stopni Celsjusza. Dla skóry najistotniejsze jest to, aby po zabiegach dobrze zabezpieczać ją przed czynnikami zewnętrznymi, by nie wywołać niepotrzebnych podrażnień. Należy też obowiązkowo stosować wysokie filtry przeciwsłoneczne.
A co o peelingach mówi nasz ekspert?
Poddawaj skórę zabiegom w gabinecie kosmetologicznym, które zagęszczają, pogrubiają skórę i przyspieszają jej regenerację. Do takich zabiegów należą bez wątpienia peelingi chemiczne, które pomagają pozbyć się martwego naskórka, przyspieszają odnowę komórkową (zwiększa się warstwa żywych komórek), dodatkowo wspierają walkę z różnym problemami skórnymi: rumieniem, przesuszeniem, nadmiernym łojotokiem, przebarwieniami i uszkodzeniami posłonecznymi. Kondycję skóry świetnie poprawią także zabiegi mikronakłuwania np. z wykorzystaniem Dermapenu. Takie zabiegi powodują głęboką przebudowę skóry, inicjują produkcję kolagenu i elastyny w efekcie pogrubiają skórę, zagęszczają ją i napinają, poprawiają poziom nawilżenia - mówi Justyna Szostak.

Naczynka pod opieką

Coraz częściej kobiety mają problemy z naczynkami, które dają się we znaki szczególnie na twarzy. Problem dotyczy tych z nas, które mają skłonność do dość mocnego rumienienia się. Przechodzenie z ciepłego do zimnego, dłuższy spacer na mrozie – to może się skończyć zwykle zaostrzeniem problemu. Rumień się utrwala, a policzki są podrażnione. 

Jeśli chcesz zamknąć naczynka laserem, możesz to zrobić także zimą, pod warunkiem, że będziesz odpowiednio zabezpieczała twarz kremem i nie przebywała zbyt długo na mrozie. Pamiętaj jednak, że jeżeli Twój tryb życia wymaga dłuższego przebywania na zewnątrz, poczekaj z zabiegami, aż mrozy zelżeją, żeby zasklepione naczynia nie otworzyły się na nowo. 
A co ochronie naczynek mówi nasz ekspert?
Zimą szczególnie dbaj o skórę naczynkową, zabezpieczaj ją przed mrozem, kremami ochronnymi o bogatszym składzie. Używaj preparatów wzmacniających naczynka, które zawierają: rutozydy, witaminę PP, wyciąg z kasztanowca. Warto też zażywać suplementy wzmacniające naczynia krwionośne. Wszystko po to, żeby od zewnątrz i wewnątrz zabezpieczyć skórę - mówi Justyna Szostak.

Nawilżanie skóry

Zimą skórze bardzo chce się pić. Jeśli zastanawiasz się, po czym to poznać, zwróć uwagę na miejscowo łuszczącym się naskórku, siateczce zmarszczek, zaczerwienieniach i silniejszej niż zwykle reakcji na niekorzystne czynniki zewnętrzne. A taka skóra dużo gorzej radzi sobie z mrozem i zimnym suchym wiatrem. Przed wyjściem na mróz nie powinno się stosować na dzień kremów nawilżających, zawierających wodę czy kwas hialuronowy, który ją wiąże.
Ale nie rezygnuj z nich! Krem silnie nawilżający sprawdzi się na noc. W okresie jesienno-zimowym kosmetolodzy polecają zastąpić lekkie kremy nawilżające produktami regenerującymi, które w swoim składzie zawierają m.in. kwas hialuronowy.
A mówi o nawilżaniu nasz ekspert?
W zimowych mroźnych warunkach skóra aż prosi się o nawilżenie, ale powinno to być nawilżanie poprzez natłuszczanie. O co tu chodzi? Najpierw należy odbudować płaszcz wodno-lipidowy, bo to właśnie on chroni nas przed zbyt dużą utratą wody. Uszczelniony będzie skutecznie zatrzymywał wodę w skórze. W okresie jesienno-zimowym na dzień najlepiej sprawdzi się krem z lipidami, ceramidami, zawierający oleje roślinne i woski. Ważne, żeby zimą nie zapominać na co dzień o filtrach minimum 25 SPF - mówi Justyna Szostak.

http://wizaz.pl/Pielegnacja/Jak-dbac-o-skore-podczas-mrozow

Prześlij komentarz

Obsługiwane przez usługę Blogger.